Скелетон стенен/настолен kit

Отговори
lockey
Reactions:
Мнения: 43
Регистриран: 29 дек 2017 14:09

Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от lockey » 29 дек 2017 14:24

Здравейте на всички!
Случайно попаднах на вашият форум и се регистрирах.
От време на време поправям по накой часовник, а иначе професията ми е маш. инженер.

Интересувам се от :

https://www.klockit.com/skeleton-quartz ... ement.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Накой дали знае да се продават в България, или да си направя труда да си го внеса?

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от stepona555 » 30 дек 2017 02:01

Добре дошли във форума , аз също съм машинен инженер и често разглобявам каквото ми попадне , виж за обратното май трябва да завърша друга професия.
Дано някой колега е виждал нещо подобно и да ви помогне с инфо.
а ако ни разкажете за някои от часовниците които сте поправили може да научим нещо ново и интересно.
Късмет с издирването на скелета и весели празници
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от atanweb » 30 дек 2017 13:31

Добре дошъл и от мен.
Потърсих такъв модел, но резултатите са малко. Има го предимно в АлиБаба и в САЩ с голяма доставка.
Предполагам за да се пусне такава тема вече е потърсено в нета, но все пак показването на този интересен модел тук е +
Но както stepona555 по горе спомена, че по интересното е контекстът и представянето.
Чакаме с нетърпение още нови постове.
Поздрави!
Изображение

lockey
Reactions:
Мнения: 43
Регистриран: 29 дек 2017 14:09

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от lockey » 01 яну 2018 14:49

Здравейте и ЧНГ!

Ще внеса от САЩ 5 броя, ей така за да видя само, за какво става дума. Вероятно ще са тук към 15. Щом дойдат ще ги снимам и покажа. Имам приятел , американец, той ще ги купи и ще ми ги прати. Извън САЩ, фирмата не търгува.

Разправял съм се с часовници, всякакви, до джобни. Ръчни мъжки и дамски, не съм посмял ( все още ). Часовниците са ми само хоби.

Поздрави,

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Скелетон , линкове

Мнение от stepona555 » 01 яну 2018 19:12

http://woodenclockspot.blogspot.com.es/p/sea-clock.html" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=104&t=6666" onclick="window.open(this.href);return false;
Малко е нахално да се самоцитирам , ама тези линкове може да са ти интересни.
Иначе тук в магазините за детски играчки за 10 евро се продава часовник с пластмасови колелета който даже има гонг на 15 мин , но е по скоро децата да разберат кое как се движи .
https://www.imaginarium.es/kit-para-con ... loj&page=2" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

lockey
Reactions:
Мнения: 43
Регистриран: 29 дек 2017 14:09

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от lockey » 04 яну 2018 13:25

Имам един стенен Сейко, кварцов, с пластмасови з.к., с пластмасови оси ( само оста на сек. стрелка е стоманена ). Точно на 31 срещу 1 спря. След 8 до 10 г работа. Меря батерията ОК. Разглобявам механизма. Внимателно оглеждам пластмасовите з.к.. Второто з.к. след пиньона на стъпковият двигател се е износило!!! Зъбите са почти триъгилни!!! Сглобих го - ту работи, ту спира. Монтирах друг механизъм.

Не съм привърженик на пластмасовите з.к. Просто защото рядко са добре направени. Пластмасата трябва да е специална. Щприца и щприц формата да са на ниво. И още много много други фактори.

Имам един стенен, Kundo, на 29г е., батерия сменям през 1.5 -2 години. И той е с пластмасови з.к. Ама няма спиране.

Ако скелетона е правен в САЩ, ще 'падна'. Вероятно е 'кетай', но и там има разно качество. Поне з.к. са месингови. Т.е. за кварз - вечни.

lockey
Reactions:
Мнения: 43
Регистриран: 29 дек 2017 14:09

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от lockey » 02 фев 2018 10:18

Здравейте на всички,

Скелетона дойде отдавна но не съм писал, защото имах много работа.
Купух го от САЩ, но е китайска направа. Метални ( месинг ) зъбни колела, но-о-о, щанцовани!!! Не са нарязвани. Пиньоните са стоманени, нарязвани са. В стила на всичко съвременно, едно от зъбните колела е пластмасово. Тоест сложено е слабо звено за да се повреди след време. Стоиките са пластмасови метализирани. Като цяло е много грамотно направен. Работи добре. Сравнен с пластмасовите механизми, дето се продават у нас, е доста по добър.



Изображение

Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от ivan_p_uzunov » 03 фев 2018 08:41

Да ,часовника има нужната визия -не е прекалено голям нито прекалено малък ! Моля те пусни и снимка на механизма му ! А и също така след като си я показал ,можеш да покажеш и писалката за смазване ! - :b

lockey
Reactions:
Мнения: 43
Регистриран: 29 дек 2017 14:09

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от lockey » 03 фев 2018 14:10

ivan_p_uzunov написа:Да ,часовника има нужната визия -не е прекалено голям нито прекалено малък ! Моля те пусни и снимка на механизма му ! А и също така след като си я показал ,можеш да покажеш и писалката за смазване ! - :b
:) Както един бе казал... по просбе трудящих... :)

Ето още малко снимки. Купих няколко, с идеята да ги сложа на дървена или месингова основа и под стъклен похлупак и да се ползват за подаръци ( фирмени, персонални рекламни и пр. ). Да-а, за това стават, много даже...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Ако има интерес, ще разглобя един и ще го снимам. Държача за батерията ( 1.5 V AA Size ) е много добре направен. Интегриран е с печатната платка и стъпковият двигател.
Батерията лесно може да се сменя. С капаче е.

lockey
Reactions:
Мнения: 43
Регистриран: 29 дек 2017 14:09

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от lockey » 04 фев 2018 15:37

Ето краят на проекта скелетон:

Замених тези негови пласмасови детайли

Изображение

с ето тези, месингови детайли ( правени от мен )

Изображение

Това е основата, на която ще бъде монтиран часовника

Изображение

Минтиран на основата

Изображение

Изображение


Изображение

Със стъкленият купол

Изображение

Изображение

Това е всичко по този проект. Кварцов часовник, но-о-о си струва, за скъп , уникален подарък.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от stepona555 » 04 фев 2018 16:47

Поздравления за завършения проект.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от atanweb » 04 фев 2018 18:10

Поздравления и от мен!
Идеята ти е чудесно изпълнена.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Скелетон стенен/настолен kit

Мнение от atanweb » 05 май 2018 10:54

Привет на всички,
Забелязах, че въпросните часовници са се появили и по наблизо от Американския пазар.
https://www.ebay.com/i/273188198721" onclick="window.open(this.href);return false;
Горепубликуваните снимки можете да видите след като замените в линка (.org) с (.cc)

.... lockey нещо ново?
Все има какво да ни покажеш.
Поздрави на всички!
Изображение

Отговори

Върни се в “Стенни, настолни, будилници”