Преса за монтиране на стъкла

Отговори
Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Преса за монтиране на стъкла

Мнение от Liani » 29 сеп 2016 22:11

Здравейте
Не намерих подобна тема тук и мисля, че е добре да има и такава.

Замислил съм взимане на такава преса и се чудя каква да бъде.

В нета има добри отзиви за френските Robur. От това, до което успях да се добера, разбрах, че е доста по-прецизна от показаните по-надолу, въпреки, че не е най-скъпата. Резбата явно се усеща по-добре от другия вариант.

Изображение



За Bergeon 5500, има и доволни и не много доволни, особено при затваряне на капаци. Те хората са си писали, че е само за стъкла, ама...

Изображение



Bergeon 6173 ми се вижда доста скъп, пък и той не бил чак толкова прецизен както Robur. Не, че не става, но може би съотношение цена-качество, не е от най-добрите варианти.

Изображение



Това чета, това споделям.
Та въпроса ми е, ако някой има някоя от тези, ще се радвам да сподели какво мисли по-въпроса.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от atanweb » 03 фев 2018 19:24

Темата е стара, но всеки от нас стига рано или късно до подобна чуденка.
Liani, ти на каква преса се довери?
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от Liani » 03 фев 2018 20:00

И двете ги взех, но Robur е много по-стабилна и по-добра за мен, но и доста по-скъпа ако е пълен комплект. Разбира се, това си е мое мнение.
Малко китайщина ми идва Bergeon-а, но става и тя, въпреки, че усещането при натиска с такава от типа на Bergeon, става по-лесно. Усеща се повече каква сила е нужна, докато Robur-а е много мощен заради винта който навива и може по-лесно да се счупи стъклото, въпреки, че досега на мен не ми се е случвало.
Най-доброто според мен си остава Bergeon 6173.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от atanweb » 03 фев 2018 20:17

Благодаря за отговора.
Но цената ме разочарова - https://www.cousinsuk.com/product/rack- ... rgeon-6173" onclick="window.open(this.href);return false;
500 паунда биха били по силите на едно елитно часовникарско ателие. Просто не е в моята категория.
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от Liani » 03 фев 2018 21:08

atanweb написа:Благодаря за отговора.
Но цената ме разочарова - https://www.cousinsuk.com/product/rack- ... rgeon-6173" onclick="window.open(this.href);return false;
500 паунда биха били по силите на едно елитно часовникарско ателие. Просто не е в моята категория.
Не е 500 а 600 паунда! И то може би в най-евтиния магазин. Другото неприятно е, че е гола преса. Ако включим и микрометъра, става нещо страшно.
Скъпи са Бержоните за съжаление...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от stepona555 » 03 фев 2018 21:12

Някъде гледах че продават отделно само вложките (ако така се казва на това което се допира до стъклото) , защото останалото с най голямото ми уважение към швейцарската индустрия е най обикновенно менгеме , винтова преса или даже стойката ми за бормашина много прилича на едната .
За голям сервиз да естествено , но за домашни забавления стотици евра за дърводелска стяга , аз съм пас.
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от Liani » 03 фев 2018 21:17

Те и вложките са скъпи, освен ако не са от Китай. Иначе, че разлика има, има, но и китайския вариант също върши достатъчно добра работа. Даже за парите си е перфектен.
https://www.ebay.com/itm/20-Pcs-Watch-B ... Swb3laTcWQ" onclick="window.open(this.href);return false;

Не чак толкова скъпи са пресите на Horotec.
https://www.cousinsuk.com/category/press-dies-horotec" onclick="window.open(this.href);return false;

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от stepona555 » 04 фев 2018 00:48

http://www.relojero-herramientas.es/htm ... elojes.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Скоро търсех масла и разни други и попаднах на тоя сайт , ясно че са китайски , обаче като продаваш от Германия няма шанс да се базикаш с качество.
Примерно почти всички инструменти на Алди и Лидл са със много високо качество , особено за цената си , е напоследък и те почнаха да залитат .
ето още един дето мисля да си купувам държачи на механизми и масльонки.
http://www.gran.com.es/index.php?main_p ... nY7Ca7iapo" onclick="window.open(this.href);return false;

едва ли пресата за 40 евро натиска различно от тая за 140 , да накрайниците са по важни от всичко друго , но те се продават отделно.
А за какво ви е изобщо преса nono , скоро гледах някъде как затварят капаци само с тиксо :o , ако не е било тук ще го търся из другите форуми.
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от Liani » 04 фев 2018 09:45

Stepona555, от немския сайт (първия) не е разумно да се пазарува. По-принцип си е скъп, но специално китайските неща са надути по 10 пъти, та и повече понякога.

Най-смешното е това с OFFICIAL GENEVA.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от ivan_p_uzunov » 04 фев 2018 10:27

Темата е много добра ,после ще покажа и аз какво имам .https://blog.esslinger.com/how-to-close ... tch-press/

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от the collector » 25 фев 2018 11:49

ivan_p_uzunov написа:Темата е много добра ,после ще покажа и аз какво имам .https://blog.esslinger.com/how-to-close ... tch-press/
Ползвам същата преса и за капаци (не е много удобна и удачна) и за стъкла.
Недостатъка на този тип вложки (без вътрешен винт) е, че при интензивно ползване им се разширяват дупките и при поставяне отгоре падат, ако не ги задържаш с ръка. Не че е болка за умиране, но е леко дразнещо. Другият им недостатък е, че при затваряне на капаци, понякога се получава усукване и едностранен натиск върху капака, независимо колко добре са подбрани диаметрите на втулките.
Има и допълнителен комплект вложки, които са за затваряне на правоъгълни и квадратни капаци. Преди време ги купих, но така и не успях да се "сработя" с тях.
Моето мнение е, че за поставяне на стъкла е по-добре да се ползва пружинна преса. По този начин натиска върху стъклото е по-осезаем и човек може да спре навреме ако стъклото тръгне накриво и има опсаност да се счупи.
За затваряне на капаци си е по-удобна винтовата преса.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

CAXARA
Reactions:
Мнения: 33
Регистриран: 10 май 2019 17:41
Местоположение: Виена-Варна

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от CAXARA » 17 май 2019 09:22

Хапя се през гърба за тази преса на Берггеона. На битак го видях за 35 Евро и се поциганих да го купя, че беше пълен комплект , че и стъкла една торба колко такава за противогаз. Голям циганин излязох но тогава още нямах крастата дори да събирам часовници.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от atanweb » 12 юни 2021 13:10

Малко допълнение към темата.
Преди време в началото почнах с това.
Изображение
Купено от амазон за около 20 евро с комплект вложки много от тях за дамски които не ми трябват, а в гамата 33-40мм само две-три.
Както е писал по-горе Андро, не е чак толкова лоша.. но. не бива за често ползване.
Отворите на втулките се разбиват понеже нямат метален център. и след това често натискът върху стъклото е неравномерен което може да спука стъклото.
И също успях да превъртя ръкохватката когато натягам повече.
Така, че съвет за посоченият модел на снимката е да не го купувате.
Днес уцелих нещо друго в ибей търг.

Изглежда ,че не е нещо особено марково, но поне е с алуминиеви вложки. Някакво копие на Bergeon може би.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

На няколко пъти бях на крачка да купя от старите преси с дървени вложки, но на снимките ,често се вижда, че много от вложките са спукани или с цепнатини в дървото.
Изображение


Като пристигне пресата ще разкажа какви са впечатленията ми.
Изображение

predator
Reactions:
Мнения: 81
Регистриран: 24 сеп 2020 12:21
Местоположение: Варна

Re: Преса за монтиране на стъкла

Мнение от predator » 12 юни 2021 17:31

Изглежда доста солидно със здраве да я ползваш и да споделиш.Все още не съм стигнал до това да сменям стъкла/струва ми се доста сложно/.Като му дойде времето ще задавам въпроси тук.

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”