Hanhart aanker 11 steine 1/50 sec

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
Petbul
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 10 мар 2018 01:02

Hanhart aanker 11 steine 1/50 sec

Мнение от Petbul » 10 мар 2018 01:22

Здравейте! Притежавам един непотребен за мен хронометър, но реално не знам нищо за него. Бихте ли могли да помогнете с някаква информация относно евентуал а цена, която бих могъл да потърся за него? Работи чудесно, но състоянието е видимо използвано. В семейството ми е от 30 години... Това е снимка:
http://petbul.snimka.bg/nature/razni.82 ... 510948.big" onclick="window.open(this.href);return false;

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Hanhart aanker 11 steine 1/50 sec

Мнение от stepona555 » 10 мар 2018 08:20

http://www.ebay.es/itm/Hanhart-Split-Ra ... .l4275.c10" onclick="window.open(this.href);return false;
Този е много по сложен и в отлично състояние и засега не дават 200 евро за него .
За подобни на вашия има приключили с продажба аукциони на нива 30 40 евро .
Показания от вас циферблат малко ме притеснява , или е нещо специално или чисто менте .
1/50 секунда не знам какво ще рече , най добре да се включат капацитетите .
Минутния регистър също изглежда неизползваем , мирише ми на котлети и изобразително изкуство , дано да греша.
Съвета е да си остане семейна ценност , като парична равностойност едва ли ще ви зарадва
Изображение

Petbul
Reactions:
Мнения: 2
Регистриран: 10 мар 2018 01:02

Re: Hanhart aanker 11 steine 1/50 sec

Мнение от Petbul » 10 мар 2018 09:20

Не бих казал, че е ценност за мен или семейството ми... Просто още една вещ, на която да търся място. Подарено е на майка ми от треньор по лека атлетика преди около 30 години, та не ми се вярва да е изобразително изкуство, но знае ли човек... Благодаря за отговора, все пак, но се надявам още някой да се включи с повече информация! Благодаря!

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Hanhart aanker 11 steine 1/50 sec

Мнение от stepona555 » 10 мар 2018 12:36

Преди около 30 год се занимавах професионално с времеизмерване на всякакви спортни състезания , включително и лека атлетика понякога , основно ски зимата и автомобилни лятото.
Затова ме усъмни понеже отдавна е прието че с такъв вид уреди се признава измерване с точност до 1 десета , медицински е доказано че под тая стойност резултатите са неповторяеми и имат случаен характер.
Сега като го разгледах вече в будно състояние оттеглям мнението си за рисуван циферблат , това е странен хронометър до 3 мин и "точност" 2 стотни .
Точност е в кавички понеже ако засичате с електронен хронометър с хилядни , верни са десетите , а другите два разряда стават само за избиране на числа за тотото , не и за официално признаване на рекорд.
Така че това не може да е официален измервател , по скоро е за лични контролни измервания в някакви спринтови дисциплини предполагам , след като е само до 3 мин обхват .
Е възможно е да драскаш резки на всеки 3 мин и да измериш и повече , ама може да стане каша.
Та преди 30 год времената ги мереше електронен фотофиниш и ги обработвахме с компютри.
Може и затова да е получен като подарък , поради отпадането му като реално измервателно средство.
Поздрави
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Hanhart aanker 11 steine 1/50 sec

Мнение от rosen_er » 10 мар 2018 19:53

Според мен става въпрос за нещо подобно:
storyteller написа:
Тази Слава впрочем е интересна - най-бързият баланс в света, 100 херца, 360 000 полуколебания. Стрелката прави пълна обиколка на циферблата за една секунда. Таг Хойер, доколкото знам, има хронограф с подобен хронометър в модели, свързвани от рекламата с Формула 1, но там балансът не е особено бърз, използва се някакъв друг тип механизъм. То си логично - пружината на този възголемичък хронометър Слава стига за 10 минути работа с едно пълно навиване. Наистина харчи гориво като Формула 1.

Изображение


Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”