Часовниците на stepona555

Има какво да се види
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 13 мар 2018 00:49

Няколко старички часовника , някой са от форума , други , вече не помня .
Омикрон марка като Атлантик според мен , може да бъркам
Изображение Изображение Изображение
Зенит спорт с много стъкла
Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение
Лип френски хронометър
Изображение Изображение
Понтиак
Изображение Изображение
И един "германец" от ГДР
Изображение Изображение
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от atanweb » 13 мар 2018 20:22

Харесват ми часовниците Понтиак, има много красиви представители от епохата на малките мъжки часовници.
Стомана в арт деко....
https://i.pinimg.com/originals/c6/4e/44 ... 5be0f6.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Много красиви.
На твоят пише Мемоматик... има ли някаква особеност? Разглеждах в нета, но не видях връзка между многото различни модели Мемоматик. Функция някаква ли е?
И другите от снимките не са за подценяване. Страхотен Зенит! Омикрон ми е слабост. Немски, французки красоти... много силен пост!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 13 мар 2018 20:44

Вътре Ета 2481 с бърза смяна на дата като натискаш коронката от нормално положение , в някакъв сайт пишеше че била първата Ета с тая функция ама имало проблеми и в следващите я модифицирали , все ровно механизма е симпатичен , ротор биметал , абе пълен с екстри
Изображение Изображение

Омикрона е с Ас 1130 , май го водеха вермахт калибър , и той цветен, шатончета , рубинчета - радост за окото
Изображение
касата е от три метала нещо като алуминий в средата , безел месинг и двете хромирани и олюпени , особено това дето прилича на калай , на 100 % , заден капак неръждаем.

Зенита е със прозрачен капак на механизма отзад , да си го отваряш и зяпаш без да се цапа .
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 13 мар 2018 21:03

Ето още един Понтиак щом ги харесваш.
10 микрона позлатен , Ландерон 148 с 30 мин регистър , малко тръгнал циферблат това е положението винтаж за профилактика и Сейкоширане на таванес.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от Seikosha » 13 мар 2018 21:56

Понтиак е много хубава марка. С това лого което е показал Сашо ,а и хронографа ти са белгийска марка и се произвеждат в Биел Суиц, Има такава и за австрийският пазар и май автоматика ти е за там и дано да не те разочаровам, но механизма не е ЕТА ,калибър 2481 е на Тисо, като е аналогичен на Омега 1481 :wink: Добри неща си събрал,няма 6-5 :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 14 мар 2018 00:02

Щом казваш и аз видях че някъде го пишат Ета може би поради сегашната принадлежност на Тисо към пластмасовата група , ясно че е на Тисо или Омега отпреди сливането , значи още по добре , аз не съм заклет фен на Ета , даже имам по добри впечатления от далечния изток
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от Seikosha » 14 мар 2018 06:40

Реално би трябвало да е на Омега, те са фърст и са разработили доста кварцови калибри със стъпков двигател още от началото на 70-те. Други пък казват ,че механизмът е на Тисо, но според мен е малко вероятно. А не се пише кой е точно, защото Омега и Тисо са в един екип още от 1930г когато се обединяват в SSIH малко след ETA (1926г) По късно към тях се присъединяват Лемания, Хамилтън, Бланкпейн, Ланко Лангендорф, Кортеберт, все отбор юнаци ,създала и нискобюджетните марки Universal.Agon,Buler и които после ASUAG глътва ,барабар с ЕТА и накрая изплюва само половината от тях под ръководството на Николай Хайек ,а другите фалират и преминават през множество нови собственици и сливания. Мдааа ,историята на часовникарските марки ,не е точно весела и като гледам до какво докараха бившата цигарена фабрика в Москва,ми се плаче n_sad

П.П. М/у другото ,този механизъм е с толерансен ход +/-5 сек. на месец,три пъти под стандартният кварц на Моторола от +/-15 сек. Това е 1мин. на година,което за преди 40г. си е доста добре.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 14 мар 2018 09:27

Нещо се обърках , за кой кварц говориш ?
2481 е механичен автомат аз мислех , че него коментираме.
За точност не знам , на моя липсва ексцентрика с който по финно да се настрои спиралата , има само дупката на моста , на други снимки на Тисо се вижда .
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от Seikosha » 14 мар 2018 11:56

lol2 lol2 lol2 Тъй е като пиша по няколко поста едновременно. Всичко по-горе за автоматиците си е ОК ,ма като пиша и едновременно и за последната ми придобивка Тисо Сеастар кал.2031 кварц който искам да покажа как пак е мешан с Омега, преди още да съм го пуснал в темата за швейцарците, се хващам за твоят Понтиак - Тисо - Омега :D Нерде Ямбул - нерде Стамбул, ма ша са оправя. 17 часа не съм спал да дебна един саат в аукциона да не го изтърва и съм направо :o Мой е разбира се,няма де да иде :yahoo Оттам нататък ще оправям грешките и ще показвам,ма в друга тема,дет му е мястото :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 01 апр 2018 10:53

Tия дни един стар проект за часовник със скачащи часове подскочи напред и е на крачка от финала , в смисъл още година две да му сложа и коронка и да си удължа веригата.
Преди време търсех ремонтуарна ос , вие намерихте , аз докато я купя изчезна и така.
Може да е било за късмет , като пуснах тема в еспанския форум , един колега намери при франсетата един дето продава цели механизми НОС и вече си имам освен ремонтуар и резервен механизъм , не е точно същия , но същата база , като гледам отзад всичко е еднакво , дет се вика пружината и баланса да потрябват някой ден , няма да търся пак .
https://www.relojes-especiales.com/foro ... ra-459475/" onclick="window.open(this.href);return false;
Купих 1305 с ръчно навиване , и да живее унификацията , влезе си като у тях
Сега остава коронка и някой да каже как се слага в смисъл с какво се лепи да не се отвие.
Ама това като я намеря.
И два см верига добре ще ми дойдат , дано лятото отслабна.
За 24 часа не се вижда отклонение , нали няма секунди , много е точен.
Ето и снимки
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тук се вижда яка стоманена каса , която има нужда от сейкоширане , има доста следи от времето , ако се полира отстрани и се възстанови бръшнатото в две посоки отпред ще стане някакво бижу може би , а дано ама надали , аз старите часовници си ги харесвам с вид на стари .
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от atanweb » 01 апр 2018 12:26

Това е един интересен часовник. На финала си то е ясно. Имаш ли коронка? в списъл остава само да я навиеш, след като си оразмерил ремонтуара.
От линка за механизма виждам, че ремонтуара си е с цяла резба/ Това е добре, можеш да режеш колкото е нужно.
Ако не си скъсявал резба до сега го прави на малки стъпки докато не се прибере коронката до корпуса.
Аз обикновено отчупвам ненужното парче от резбата след като съм стиснал ремонтуара неподвижно в клещи омотан в малко хартия. Стърчащото парче например милиметър се подава и го отчупвам с други малки клещи.
Т.е. идеята ми е, че не е нужно да го режеш. След това навиваш коронката на ремонтуара и затягаш като държиш отново ремонтуара увит с хартия в клещите. Затягането на коронката правиш на ръка. Т.е. затягаш до толкова силно колкото смяташ, че никога няма да се прилага на коронката за в бъдеще по време на експлоатация. Ако резбата се е навила нормално и е за тази коронка, няма да имаш проблеми с развиване. Всичко ще е ОК.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от Seikosha » 01 апр 2018 16:03

Мммм, чуден е. n_thumbsup Точно по таквизи нестандарти съм луднал напоследък, а и Ками са добра марка. За ремонтуара Сашо вече ти е казал как става и аз така си ги скъсявам,клъцвам със секач, но винаги една идея по-малко и после с пиличка на ръка довършвам, като и леко запилявам края ,за да може да "захапе" коронката :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от kostabo » 01 апр 2018 17:35

Абе то и аз така си ги харесвам старите часовници, ама ми се струва че този ще стане прекрасен, ако се шлайфа касата ! Вярно, много е чаровен и така, но тия многобройни скосени повърхности, тия остри ръбове... ще грейне изведнъж да знаеш !
Тука е така...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3009
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от stepona555 » 02 апр 2018 09:25

Kоронка оригинална нямам както казах механизма е нов и си дойде с временна пластмасова.
Ще пробвам нещо от донорите , втулката излиза доста навън от касата , ще си трябва по голяма явно.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Часовниците на stepona555

Мнение от Seikosha » 02 апр 2018 15:09

Абе ти си избери коронка, пък втулката може малко с пилата....
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”