Seiko 5 Quartz

Отговори
Часовник
Reactions:
Мнения: 78
Регистриран: 04 апр 2018 21:43

Seiko 5 Quartz

Мнение от Часовник » 08 апр 2018 11:18

Продавам Сейко 5
Не работи



Изображение


Изображение


Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko 5 Quartz

Мнение от atanweb » 08 апр 2018 11:23

Часовникът не е оригинален и това не отговаря на условията на продажби тук.
Изображение

Часовник
Reactions:
Мнения: 78
Регистриран: 04 апр 2018 21:43

Re: Seiko 5 Quartz

Мнение от Часовник » 08 апр 2018 11:32

Аз попитах по този въпрос как стоят нещата конкретно за този часовник, но никой не ми отговори
Ок каквито са правилата такива ☺ каквото е нужно го променете, разбирам.
Предварително се извинявам ако някъде в обявите ми има грешки в термините, защото си признавам, че не разбирам от тази материя...

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Seiko 5 Quartz

Мнение от Lyubo_sr » 08 апр 2018 20:53

Seiko 5 е серията на автоматичните часовници на Seiko. Той е и най-старият и най-дългият непрекъснато използван подмаркер на Seiko.
"5" означава главните атрибути на часовника:
1. Diaflex (неразрушим пружина)
2. Diashock (удароустойчив дизайн на Seiko, еквивалентен на швейцарския "Incabloc")
4. Ден/Дата
3. Автоматично навиване
5. Водоустойчив.
Логото 5 е приложено към голямо разнообразие от калибри и стилове и е една от малкото под-марки, които все още се използват днес. От друга страна има някои кварцови модели на ниво интро в началото на 80-те години, които се опитаха да се възползват от признаването на логото 5 и бяха маркирани като Seiko 5, въпреки че не отговаряха на дефиницията на това лого.
Няма сайт, управляван от seiko, който идентифицира или е посветен на всичките модели seiko 5. За да получите представа за това, което в момента е на разположение, добре е да разгледате местните каталози за пазарите, за които такива часовници са предназначени. Можете също така да разгледате уебсайтовете на онлайн продавачите, които се занимават със Seiko 5 като Roachman, PMWC и Boris Affordable Wrist Watches (познати като seiko5ers). Всички те разполагат със сравнително широка колекция от текущи модели Seiko 5.
Също така има много случаи на ретро модели, при които един и същ часовник е бил предлаган както като Seiko 5, така и като обикновен Seiko, с малка или никаква друга физическа разлика (понякога те са били маркирани в комбинация с други под-марки като Sport, Advan, speedtimer, DX и т.н.)
http://forums.watchuseek.com/f281/what- ... 29254.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Часовник
Reactions:
Мнения: 78
Регистриран: 04 апр 2018 21:43

Re: Seiko 5 Quartz

Мнение от Часовник » 09 апр 2018 07:40

Благодаря за изчерпателната и интересна информация

Отговори

Върни се в “Стари обяви”