Амфибии и Командирски

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Seikosha » 06 апр 2018 00:23

Явно не си запознат със спецификата на синьото багрило. В твоя случай няма напукване и нека да го наречем не мутация а по по-простичкият начин - избеляване и тука Сашо е много близо до истината, но няма разкъсване на повърхностен слой. Аз също съм виждал като моят модел с различни пукнатини, а дори и без, но това не значи ,че даваш някакъв 100% отговор на проблема.
защото противоречи и на твоето обяснение ,че различните цветове се напуквали по различен начин. Е, сега като имаме напукани еднакви цветове ,но по различен начин? И аз имам някаква теория,но също куца. А някой да си мисли ,че с две думи може да отговори на няколко въпросителни , си е в повече от самочувствие.

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от rosen_er » 06 апр 2018 08:46

Четеш ли какво съм написал за "синия"???
За трети път "ще повторя" :) -липсват около 40% от лака върху циферблата.Парчетата отлепен лак бяха в касата,под стъклото.Това на което му казваш мутация е основата на циферблата .Не е избеляло ами е с обелен лак.Люспи боя са паднали от цифера,а маркери и надписи въпреки,че би трябвало да са нанесе над тази боя,са проникнали по някакъв начин и са останали непокътнати върху основата на циферблата.Няма избеляване - виждат се ясно ръбчетата ,там където боята се е отлепила.Та искам да кажа,че ако сега вземеш и отлепиш подкужушените части лак около логото на твоя,то може би ще остане - така както на показаният от мен син цифер.Надписите са положени по такъв начин на тези циферблати,че са много по-устойчиви от основният лак,което е доста странно,но е факт,който съм наблюдавал и ме изуми още преди няколко години,когато ми попадна часовникът и който споделих със стара снимка с вас.
Този твой циферблат ,който показваш освен ,че е напукан е поел и известно количество влага(според мен и това ,което виждам на снимката) и затова прилича на юфка.Затова може би изглежда различно и "мазно".Не мога да преценя без да съм го видял "на живо"
За различното напукаване на лака при различните цветове - много от моделите с напукан лак са с преливащи циферблати .Затова Сашо се чуди защо има напукване само в едната страна на цифера.Ами затова -единият цвят пука,другият не или не по същият начин.Часовникът на Костабо е подобен случай.Дал съм снимка как излиза от фабриката този дизайн - без напукване и с леко преливане в долната част на цифера.Това е причината за съответното напукаване.
А еднакви циферблати пукат различно,защото не са използвани или съхранявани по един и същ начин,а точно външното въздействие на слънце,може и влага сигурно понякога са причината за този дефект/ефект.
Чети(ако имаш желание) целите ми постове,а не по диагонал,та да не говорим едно и също с дни.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 06 апр 2018 16:45

Да вкараме и вероятност от свиване и разширяване на боядисаните повърхности.
Т.е. ако часовникът е бил съхраняван в сравнително постоянна температура може да промени цвета си без да се напука. Ако пък е попадал в големи температурни диапазони с резки промени се напуква или олющва. Може и различно, зависи къде го е пипнало слънцето докато стопанина е дремал на шофорската седалка под яркото слънце падащо само върху част от циферблата обикновенно долната която винаги е напуканата ....докато чака нещо. Или пък зимата връщайки се от работа където е студено, бърза да стопли ръце на печката вкъщи.
та те така... вероятности много.
Според мен маркерите са под лака. Лака се напуква и пада и като падне цвета се променя много бързо - избелява Както на Росеновия така и на напуканите като на Мишо - в пукнатините на лака се вижда промяната на цвета такъв какъвто би бил ако го няма лака.А и затова и на часовника на Росен или пък на напуканите маркерите са здрави, че те са под лака.
Когато лака е бил нанасян се е получила много по здрава връзка (адхезия) между маркерите и лака, затова те остават покрити от лака завинаги" , а останалото се олюпва, напуква и т.н.
Моя нова теория.... хахаха.
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от stepona555 » 06 апр 2018 16:51

Изображение
Тоя се е напукал от разлика в температурата на цацата и бирата.
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от kostabo » 08 апр 2018 10:05

Христос воскресе ! Да се радваме !
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Torro
Напреднал
Reactions:
Мнения: 363
Регистриран: 07 окт 2012 16:06
Местоположение: гр. София

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от Torro » 12 апр 2018 17:31

Някои модификации:
Изображение
А това са последните благодарение на https://komandirskie.com" onclick="window.open(this.href);return false;:
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от kostabo » 12 апр 2018 17:56

Машина си човече !
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 13 май 2018 16:50

Нови срещу стари. Това е голяма дилема.
Много от новите модели ще се превърнат в класика след време. Хубаво човек да им се радва още от самото начало. А е хубаво да има и от старите и от новите..... точно както при Torro icon_clap
При мен обаче се спря един стар снайпер. Втори в колекцията ми но по-добър от първият.
Поздрави от мен с тези снимки.

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от kostabo » 17 май 2018 08:20

Това е любимата ми Амфибия, сериозно модната разбира се ! В близко бъдеще смятам да продължа с промените, детайлна стоманена коронка, стоманен държач на механизма и евентуално матиране на корпуса.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 17 май 2018 21:02

А защо мислиш, че стоманеният държач на механизма е предимство?
Аз смятам, че за този вид часовник непретендиращ за историческа достоверност, а отговарящ на новите модни течения то..... пластмасовият държач е много по-добър - обира малки вибрации.
Чуден модел. Радвай му се дългоооо!!!
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от kostabo » 18 май 2018 07:39

atanweb написа:А защо мислиш, че стоманеният държач на механизма е предимство?
Аз смятам, че за този вид часовник непретендиращ за историческа достоверност, а отговарящ на новите модни течения то..... пластмасовият държач е много по-добър - обира малки вибрации.
Чуден модел. Радвай му се дългоооо!!!
Честно казано не се бях сетил за това... Тъй като е със статут на любимец съм решил да го направя най - хай, разбира се по моя вкус. Може би ще пропусна тази стъпка - благодаря за подсказката !
Тука е така...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от stepona555 » 18 май 2018 10:32

Преди доста години Сертина открили гумен пръстен който замества металния и дава сериозна удароустойчивост , сегашните пластмасови сигурно превъзхождат гумата .
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от stepona555 » 18 май 2018 10:32

:b
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от kostabo » 20 май 2018 08:15

Ново попълнение в колекцията ми, в отлично визуално и техническо състояние ! Цифера е истински хамелеон, в стаята е синьо - зелен в горната си част и променя до охра в долната. На директна слънчева светлина стои откровено сиво, плътно и наситено.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Амфибии и Командирски

Мнение от atanweb » 20 май 2018 08:25

E? Я кажи, да не би да намери заместител на синята бочка? Я гледай какъв готин циферблат са направили преди десетилетия Да го водиш на 'зъболекар' да му сложи от бялата амалгама (щото така е като https://i2.offnews.bg/events/2016/10/03 ... _800x*.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; ) и да го пращаш в някой музей да му се радват хората. Или след като го поразходиш на ръката достойно да заеме позиции в колекцията ти.
Поздравления!
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”