Търся стъкло за джобен часовник

Отговори
ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от ivan_p_uzunov » 07 авг 2018 19:35

Здравейте ,търся да купя едно стъкло за стар джобен английски часовник . Диаметъра на стъклото е 47мм. Благодаря предварително . :b

Потребителски аватар
sharky1973
Напреднал
Reactions:
Мнения: 446
Регистриран: 14 яну 2014 20:33

Re: Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от sharky1973 » 10 авг 2018 08:43

Може това да помогне.
https://balkan.auction/bg/auction/42096 ... i-50-broya" onclick="window.open(this.href);return false;

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от ivan_p_uzunov » 10 авг 2018 20:22

Благодаря за линка , но единия вече писа че няма за моя часовник -остава другия да ми отговори .Даа, надеждата крепи човека -
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
:b

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от stepona555 » 15 авг 2018 14:40

Здравей ,
докато бях в България писах от телефона , ама явно не съм го изпратил.
ЗА един мой хронометър намерих стъкло при един часовникар който работи в София срещу 5 градска болница , казва се Илко , сега му търся телефона че нещо съм го изтрил , ще ти го пратя на лични.
За разлика от останалите колеги които се опитаха да ми помогнат за намирането на плексиглас 440 със полезни линкове , той взе една кутия порови и го извади , благодарение на Невен е вече монтирано и приключението е завършено.
Дано имаш късмет .
И линк за интернет магазин тук в еспана за всякакви консумативи за часовници .
http://www.gran.com.es/index.php?main_p ... 3QbbdUzapo" onclick="window.open(this.href);return false;

Поздрави
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от ivan_p_uzunov » 15 авг 2018 18:48

Преди два дни успях да си купя от Ибей 6 броя стъкла -дебели с висока фаска ,тъкмо за джобни часовници . Обаче според мен-" има нещо гнило в Дания". -Като гледам стъклата с тяхната номерация и като сравнявам техните диаметри с милиметровата хартия на която са поставени -има нещо сбъркано и то е или милиметровата хартия или надписите по тях са подвеждащи -А може и фотоапарата с който е правена снимката да дава някаква грешка .- така или иначе като пристигнат ще ги покажа и замеря за да се разбере имали някакво разминаване по принцип в изписването на номерацията по тях ! :b - Трябва да питам Невен как се лепят тези малки циферблати -малкото секундно кръгче към по големия циферблат .- Залепени са един към друг с нещо ,но не зная с какво ? :redface

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от Seikosha » 16 авг 2018 03:36

Ванка, можеш ли да доизбистриш въпроса си? За какви малки кръгчета говориш и там другите за лепене?
Колкото до стъклата, ако са стари NOS и швейцарските и немските имат такава номенклатура, че трябва да знаеш как да я обърнеш в милиметри, а и тогава не винаги паства и пада яко стържене :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от atanweb » 16 авг 2018 05:52

Предполагам става въпрос за малкият субдиал на секундите. На такива по стари те са отделен емайлиран елемент който се поставя в отвора на големият циферблат.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от stepona555 » 16 авг 2018 09:24

stepona555 написа: ЗА един мой хронометър намерих стъкло при един часовникар който работи в София срещу 5 градска болница , казва се Илко , сега му търся телефона че нещо съм го изтрил , ще ти го пратя на лични.


Поздрави
Реших че е по добре да го сложа тук , може на някой да му свърши работа
+359888329407 Илко
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от ivan_p_uzunov » 16 авг 2018 16:36

Благодаря за телефона , а за циферблата ето това малкото кръгло нещо с отвора за секундната ос .
Изображение
да си кажа как го направих веднъж - Малко парченца шеллак и с една запалка ,стана много бързо и според мен здраво . Но все си мисля че има и по безопасен начин . По начина с шеллака просто можеш да прецакаш целия циферблат. :b Според мен почакайте това момче -Илко да се прибере от Гърция и тогава му звънете !- Поздрави на всички ! n_sad

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от nevenbekriev » 16 авг 2018 22:18

Секундните събдиали по принцип не са залепени, а са запоени с олово. Но не пречи и да се залепят, примерно с прозрачно епоксидно лепило.
На английския часовник не му подхожда плексигласово стъкло. Може да се добие подходящо от дъното на някоя колба, изрязвал съм от голяма електрическа крушка.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Търся стъкло за джобен часовник

Мнение от ivan_p_uzunov » 23 авг 2018 19:08

Ааа, вече съм спокоен ! Стъклото е намерено ! - Както обещах ще покажа каква е разликата между шублера и надписите по старите стъкла .
Изображение- Само трябва да прекарам по цялата периферия ръба където стой стъклото -да го почистя от деформация -и да дочакам и УВ-лепилото ми да дойде . :b

Отговори

Върни се в “Търся, Купувам ----- Wanted”