Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от stepona555 » 31 авг 2018 20:46

Seikosha написа:Това е вече по мойта мания :clap: Каравелата е марка на Булова и сигурно вътре е с ISA
Аз залагам на Ета 9154 две :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Seikosha » 31 авг 2018 22:37

Печатна грешка. Не знам как съм написал ISA, а всъщност е ESA ,което е почти същото,защото ESA разтеглено е ETA SA , но все пак ESA e бившото Ebauches SA придобито от ЕТА и занимаващо се само с електроника,ел механизми, абе с опасните токове. По-късно всичко разбира се става ЕТА -капо ди тутти капи :D
Калибрите са няколко, за това не написах конкретен.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от stepona555 » 01 сеп 2018 01:22

Очакваме решението на съдията от Кюстендил , аз моите две вече си ги изпих понеже като залагам на механизми или играя на търгове 99% си печеля , съдба.
Е понякога удрям спирачка за да спечели някой приятел ...
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Seikosha » 01 сеп 2018 20:29

То и аз тъй. По някакво стечение на обстоятелствата, вчера ми върнаха един такъв ,на който му е счупен импулсният камък и то лично от мен :tommy: и под микроскоп не стана n_sad Ще чакам Той да се върне от пътешествието,та е последна надежда. Та за механизма ставаше въпрос Тошко и производителя.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от stepona555 » 01 сеп 2018 21:12

Преди няколко дни като му звъннах Той все още можеше да говори след цяла седмица ходене , дано издържи до края , за съжаление ще мине на 600 700 км най близо и няма как да стоя с шише вода края пътя и да го окуражавам .
Като гледам числото 9154 май пак съм познал , ама все пак става въпрос за Каравела.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Seikosha » 01 сеп 2018 21:56

Нещо гледаш само в ляво, а това за което говорим е в дясно от калибъра, а то е кой точно произвежда 9154 и както написах,кой точно от десетината калибъра е ,може само да се гадае. Какво точно си познал ти, не е съвсем ясно :) Ако на циферблата на Каравелето пишеше Динотрон , вариянтите стават само два 9150, или 9154 те се произвеждат до 1975г. след нея има вече още 6-7 модифицирани и всички те са разработка на ESA ,а кой точно калибър е Каравелето, само Коста може да каже, а като константа ,остава само производителя, т.е. да пия две бири :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от kostabo » 02 сеп 2018 07:57

Заформила се е дискусия, дано снимките помогнат...
Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от omegaqq » 02 сеп 2018 08:49

Момчета, като гледам противоударния механизъм и ми се струва (без да съм напълно сигурен), че механизма е далекоизточен гражданин ...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от stepona555 » 02 сеп 2018 09:39

Да като гледам може да си избирате дестинация , на югозапад аз черпя бира , във Варна който хванете , те всички са на море.
Една снимка под баланса , докато е спрял също ще е интересна.
При всички случаи е нещо по ново , с тая цифрова настройка на хода.
Щом е марка на Булова , ще е нещо малко по близо от най далечния изток .
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от Seikosha » 02 сеп 2018 11:56

Ха-ха-ха няаааама бира,т.е. има,но отива при Омегата :b Излиза ,че колкото повече знаеш,толкова по-сложно разсъждаваш ,а практиката те насочва директно.
В крайна сметка излиза ,че механизма е на Цитизен калибър 0840 , но произвеждан и от Булова под калибър 120 UCD който са вкарвали в Каравеле. Логично,Булова разработва само камертон, оттам и заблудата. :) И не е по-нов, а точно обратното от 1969г. е, и всички такива подобни са с електронен контрол на баланса.

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... tizen_0840" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... ova_12OUCD" onclick="window.open(this.href);return false;
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от stepona555 » 02 сеп 2018 14:50

ДА и тук пише че са основали обща компания 1972 и върху механизма на Цитизен Х8 Космотрон 4830 са почнали да пишат 120 Каравел щом е за БУлова.
http://www.crazywatches.pl/caravelle-48 ... rized-1972" onclick="window.open(this.href);return false;
Абе да си почешем клавиатурите , кой познал кой не бирата се изпи
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от agrozev » 23 авг 2020 17:31

Един мой любим часовник - Guanqin-GJ16034 от Китай. Автоматик, 21 камъка, механизъм Miyota 8205. За мен е специален, защото е първият ми часовник, който си купих. (Досега бяха ми ги подарявали! lol2)
Много съм доволен от него, не само заради красотата му, но също и от работата му! В него има всичко, което бих искал от часовника който нося! Изчистен дизайн, стрелки, автоматик, с дата и ден от седмицата, фосфоренциращи стрелки, стъкло сапфир. Нося го повече от година, е не постоянно, а в ротация, горе-долу по един ден в седмицата.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
ИзображениеИзображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от atanweb » 23 авг 2020 19:43

Часовника е хубав и в никакъв случай не е лоша изработка. С такъв механизъм може да се нареди до известните и да се очаква дълговечност. Единствено което ми прави вечатление, че стрелките са малко по късни и не достигат до маркерите. Като гледам къде е прозореца на календара може да се разбере, че часовиника не е малък. Вероятно над 41мм.
Поздравления!
Първият остава винаги с най-силни спомени.
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от agrozev » 23 авг 2020 20:23

atanweb написа:
23 авг 2020 19:43
Часовника е хубав и в никакъв случай не е лоша изработка. С такъв механизъм може да се нареди до известните и да се очаква дълговечност. Единствено което ми прави вечатление, че стрелките са малко по късни и не достигат до маркерите. Като гледам къде е прозореца на календара може да се разбере, че часовиника не е малък. Вероятно над 41мм.
Поздравления!
Първият остава винаги с най-силни спомени.
Благодаря!
Всъщност е 40 мм. без коронката, 49 мм. в другото направление, 20 мм. междулъгово разстояние. Аз не си падам по много големите часовници, този ми е идеален. За стрелките съм гледал клипче как един фен си ги смени с други, ама на мен ми харесват и така. Много ме кефи това че безелът е 12-стенен, а не кръгъл.
Беше любов от пръв поглед, тогава не разбирах абсолютно нищо от часовници (не че сега разбирам) и гледах разни клипчета за часовници под 100 долара, които си заслужават и този ме грабна моментално. Хареса ми че е в някакъв смисъл оригинален - китайско име, а не подражание на западна марка, визията, характеристиките. Исках и да е екзотичен, нечуван и невиждан. (После разбрах че не е чак толкова нечуван и невиждан и у нас.) Колебаех се между Gaunqin и Cadisen, дават ги сходни по цени и рейтинг марки, но Кадисените ми изглеждаха по-скучни, по-стерилни и като си харесам нещо от пръв поглед, в края на краищата това и взимам. Купих го от американския Ebay за 55 долара, и в това имах късмет, че тогава беше на по-ниска цена. Е, имаше и варианти с механизъм NH36A, 24 камъка, ама цветово не ми допаднаха и така взех този.
Даже писах ревю в другия форум! :lol:
https://www.strelki.info/viewtopic.php? ... 0529bca00b
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Обща тема за Английски, Американски, Китайски и други.

Мнение от atanweb » 23 сеп 2020 20:16

Да се присъединя с един чист китайски MADE IN CHINA
Произвеждан от Sea-Gull с бранд Родина, има го същият модел и като Райдър и май още една две версии.
От още преди 5 години когато набираше популярност моделчето много ми допадна особено белият цвят.
Това което ме спираше беше острата форма на лъговете, дизайн взаимстван от Стова и Номос.
Това някак вътрешно ме успокояваше да не се подхлъзвам и да не го купувам.
Да но сега попаднах на добро предложение пък и за черен модел който се оказа, че не е никак често срещан.
Първа вечер на ползване и впечатления.
Отличен финиш. Няма забележки. :thumbup:
Каишката е зле. Мека е, но на пипане е като винил или нещо такова. n_sad
Стъкло сапфир :clap:
38,5мм диаметър стоят фантастично. Комбинация която е практична и удобна което търся в един часовник, но в същото време има силно присъствие като на над 40мм. :wink:
Четимост на циферблата е отлична. Радва ме, че няма лъскави маркери в този баухаус, но стрелките не се виждат добре в слаба светлина.
Автоматичен ST17 Или по правилно да се добави ST1701 някъде четох, че копиран и доразработен от Ситизен. т.е. Все още не ми е попадала тема или клип за профилактика, но би ми било интересно да надникна вътре въпреки, че има прозрачен заден капак.
Прилагам сега снимки от нета, тъй като часовникът е практически нов, а сега бързам да се похваля.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Изображение
Изображение

:b
Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”