Дайте ми Мнения за избор на часовник ?

Отговори
vpetkov
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 11 фев 2019 18:18

Дайте ми Мнения за избор на часовник ?

Мнение от vpetkov » 11 фев 2019 19:00

Според Вас, като лично мнение, кой часовник е по-добре да взема, като фен на Руските механични часовници? Съветски механичен часовник Слава с двоен календар,80 години и вече не се произвежда, с 26 камъка или Восток- командирские с дата, който все още се среща - знаете ги?! Мислех си и за рубините - 26 срещу 17, та нали с повече рубини, по-добре! Какво бихте избрали Вие, ако не сте толкова навътре в нещата?! Малко сложно се получи... Оригиналност, точност, дата и пр... са важни. Все неща, които и двата вида притежават и все пак?! + и –

Ето ги:

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Дайте ми Мнения за избор на часовник ?

Мнение от omegaqq » 11 фев 2019 22:24

Аз бих избрал востока, по безпроблемна машина е.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дайте ми Мнения за избор на часовник ?

Мнение от atanweb » 12 фев 2019 06:28

Чакай, чакай! Че какво и е на Славата. При мен процентите на работещи добре са в полза на Слава, а имам почти по 100 и от двете марки. Освен това Слава, държи по точно време. Календарът им е бърз и безпроблемен. Лошото при тях е водозащитата и боята по цифера и календарните дискове - лющи се ако остарее в комбинация с влага. Но показаният часовник изглежда свеж. Корусът му също и определено ще издържи повече от съвременният сувенирен Восток. Тои пък е добре водозащитен.
Изборът в крайна сметка е в това кой те кефи повече. Добре дошъл!
Изображение

vpetkov
Reactions:
Мнения: 3
Регистриран: 11 фев 2019 18:18

Re: Дайте ми Мнения за избор на часовник ?

Мнение от vpetkov » 12 фев 2019 07:51

Благодаря! Ще се мисли...

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Дайте ми Мнения за избор на часовник ?

Мнение от Seikosha » 12 фев 2019 11:53

За мене като качество, като колекционерска стойност, Славата е с три гърди напред. Поне знаеш ,че си вземаш един истински представител на съветската школа, а не нещо правено незнам си къде. Славата е истинска тежка артилерия.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”