В шеги и закачки ...

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 04 яну 2019 19:06

Ако на мен не ми се разбира , какво да кажа за твоя отговор , ако може качи снимка на това което искаше да кажеш като отговор.
А защо не четете моите жокери дума по дума , а само по диагонал вие си знаете .
Един от тях директно дава отговора , колкото и странно да изглежда.
Важното е да се забавляваме , че от тая тема нищо полезно няма да научите е ясно , ама и да ви науча да четете внимателно пак е файда.
И понеже освен с неразбираема мисъл icon_crazy да не говорим за хумор :D съм известен и с много доброта :redface (присъщо на дебелите хора) , как да не ви объркам още повече. lol2
Отговора е почти директно даден още в първите два жокера . :o
Последна промяна 1 на stepona555, променена общо 5 пъти
Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от roca » 04 яну 2019 21:37

Трудна загадка :)
Понеже нямам от тези с топчетата, идея нямам как се чуват на виброграф, и изобщо дали засича нещо, ама гадая де, заради батерията.
Другото което се сещам е че имаше един Optimo или Ottimo, който беше с 2 механизма, автомат и кварц за една рулетка, ама пък те трябва да не са свързани, че със смяната на батерията да се е оправил.. Поне май беше бял, голям и кръгъл :D

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 05 яну 2019 01:46

Лесните бяха в другия форум , тук при разбирачите никаква милост .

Цитирания беше автомат китайски и до него в свободното място е занитен един диск за рулетката.
Няма кварцове и батерии , коментара ми беше че има място за пластмасов кварцов механизъм който да върти и рулетката.

Почвам да осмислям какъв проблем е да имаш повече часовници отколкото можеш да запомниш.
Ако бяха една кутийка с 24 прегради , да ги знаете наизуст и аз вече да съм счупил 10 пъти инструмента за смяна на каишки. Понеже ми е подарък китайски за 1 лев и си го пазя , по добре няколко нови часовника ,отколкото да показвам един и същ със все по хубави каишки.

Успех на участниците , утре ще съм зает с укрепването на българо немската дружба , дано като се прибера по нощите да ме чака приятен сюрприз с отговори и някой верен между тях.
:b :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от Seikosha » 05 яну 2019 06:00

Общо взето си готин пич, n_thumbsup , но стремежът ти към прекалена екстравагантност ,явно ти прави лоши шеги понякога (предполагам ,че е в следствие на постоянна употреба на течности,които по някакъв начин повишават нормалната възбудимост на мозъка) и това,че изключителният ти , бих казал самобитен изказ и мисъл, не се възприема априори от един ,или два форума и хората дишащи въздуха му, хич да не ти пука :D

Аз по един подобен случай в един друг форум,в една друга тема, заради един друг "загадчик" изведох цели едни два закона:

"Винаги съм казвал, че умението да задаваш правилно въпрос, определя и броя на излишните "гадаещи" отговори. Та колкото въпроса е по - Еспански зададен :)) толкова и повече отговори ще се получават ( I-ви Марбейски закон)
II -рият гласи -" Колкото повече жокери даваш - толкова повече въпросът се отнася до I-ви Марбейски :lol: "
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Тик Так , кой съм аз

Мнение от stepona555 » 05 яну 2019 14:45

stepona555 написа:Ако можете да познаете кой издава тоя звук ще черпя :b догодина.
Часовника е голям и кръгъл.
Обсъждан е доста във форума , това бяха два жокера досега
https://youtu.be/-Y2vGuEsjqI" onclick="window.open(this.href);return false;
Моля да се включват колеги които имат разумни предположения.
Бисери от рода на : гаджето на лелята на поручик Бенц или бяла котка в силно осветена бяла стая не показват нито знания нито някакво нестандартно мислене.
Няма да моля админа да разчиства мнения които явно нарушават написаното в червено в първия пост.
Знаеш отговаряш , не знаеш или по скоро не умееш да филтрираш много информация , седиш си люпиш семки и чакаш да видиш как го правят тия дето могат.
То не че ще има файда , защото както е казал мислителя опита се натрупва от собствени грешки , а те се допускат когато опитваш да направиш нещо или да отговориш на въпрос например.
Сега видях в другия форум и прочутите 1 и 2 закон на Мишо .
Дано остане в историята с тях , както Нютон примерно , нищо че са на чужд гръб , дано не е моя ,толкова време след като съм напуснал това прекрасно място , не е нормално да се ровят изгнилите ми кокали.
Относно това кое е правилен въпрос и как се задава той , правилен според кого ?
Ако искате правилни въпроси гледайте интервюта на министър председателя , там всичко е предварително съгласувано и въпросите и отговорите са правилни , е смехът малко повече ....
Весели почивни дни и мислете за часовници , психоанализата е работа на друг вид луди.
:b :b

И за да не е и тоя пост само спам , още един жокер.
Въпреки че опитите ви напомнят Ирано Иракската война преди години когато се гърмяха с оръдия ама без да се целят , важното е да падне от другата страна нищо че е насред пустинята.
От многото опити може да се каже че има един по близо от другите .

Таймер за готвене.

За голяма моя радост го даде началника (да е жив и здрав )
за което получи малка бира ( това си беше жокер , а не подмазване или корупция)

Отговора естествено е различен , успех ...
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от atanweb » 05 яну 2019 21:06

Аз съм 'мат' - Шах-Мат!!! още преди да е изтекло времето на таймера...
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 07 яну 2019 12:33

Остана да обобщим темата , търсеше се голям кръгъл часовник на батерии ама не е електромеханичен , т.е. остана дигитален , който доста беше обсъждан във форума и се оказа че има таймер.
Най лесно е да питаш същото през 2 -3 години , всичко е забравено и се почва отначало.
Припомням ви най много обсъждания от моите часовници ,
viewtopic.php?f=58&t=5288&start=75#p48445" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение
Освен другите си достойнства се оказа че като му падне батерията до минимума започва да цъка и то доста силно , първия път в банята реших че не съм сам и вече ми говори бога на цъкащите .
Смених му батерията и е отново на бойния си пост до душа.
След няколко години като падне пак ще ви питам отново нещо за него .
Весел празник на всички :b :b :b

имате два дни за размисли и страсти , дюдюкане и други радостни прояви
най вече очаквам обосновано и доказано твърдение че е било невъзможно да се отговори при зададената информация и жокерите, е и като си знаете кой пита :mrgreen:
Изображение

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от kostabo » 07 яну 2019 15:55

..."бога на цъкащите"... ГолЕм !
Тука е така...

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от Seikosha » 07 яну 2019 18:59

Не съм и очаквал друго. В целият този хаос който отне цели три страници, единствено разбирам ,че една тема именувана "в шеги и закачки" може да се тълкува по най-различен начин,особено от този който я е сътворил. Като цяло чувството за хумор е строго индивидуално, но априори се разбира, че то е по-качествено, ако се възприема от по-голяма част от аудиторията.
А.конкретно към ремейка на "загадката" Дори и да приемем ,че се касае за многократно повтаряното в самото начало, че се отнася за "часовник" и приемем ,че засичането на един отрязък от време е присъщо на някои часовници, като допълнителна или основна функция,например при хронографите, секундомерите, в случая дори нямаме и такова , а микрофона на вибрографа, просто е записал един звук ,това му е и работата на микрофона - не на вибрографа! И то звук не на механизъм, а на аларма известяваща ,че батерията на устройството е изтощена. Нерде Ямбул - нерде Стамбул. Все едно да се натъпчеш с боб яхния, да си забодеш микрофона в долната част на гърба и да питаш после от какъв източник са издаваните звуци. Няма разлика.
Колкото до това как се прокламира самата "загадка" и поредицата от постове с безкрайни жокери и коментари, как народа чете по диагонал,как не вижда "видимото" одма ,как да мисли нестандартно благодарение на десетки подхвърлени "идеи" и подсказки, които само объркват , а не помагат. Защо когато Тошко,ти държиш в твоята тема, или да има конкретен отговор, а не психологии, не зададеш един конкретен въпрос ,без много усуквания и евентуално 1-2 жокера които да са наистина такива? А твоите какви са? По твоите думи 0 в първият и вторият вече се съдържало отговора. Първият :"Часовникът е голям и кръгъл" Вторият: " Имало многократни разисквания по него във форума" Третият няма да го гадая: " Задачата е много трудна" Значи ли от тези жокери ,че в место човек да се опира на някакъв опит и знания,на логика и промисъл,трябва да хукне и да рови в архива да търси нещо "голямо и кръгло"
То ясно ,че новата ти играчка - вибрографа ще си остане такава за теб, но не можеше ли просто да напишеш нещо от рода на : "Глей кви звуци фащам с новата играчка"
Колкото до това ,че снизходително не изискваш от "админите" да режат мнения, мисля,че темата както изглежда , би трябвало да е обществена и всеки да се шегува и закача кой както намери за добре, а не само непременно да е насочен примерно към германският хумор,или към някакъв с лек привкус на садизъм :mrgreen: Ако мога да перефразирам: Удоволствието от шегата трябва да е за тези към които е отправена, а не за този който я отправя. Обратното има други наименования.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от atanweb » 07 яну 2019 20:18

Тук ще опровергая! Германците нямат хумор. Имат само правила за него и знаят, че съществува... теоретически...
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 08 яну 2019 00:30

Звука е записан с фотоапарат допрян до часовника . Като жокер съм повторил че вибрографа не разпознава това като работа на часовник .
Че е часовник влагоустойчив с функция таймер , който не е разбрал за 3 г и няколко страници ...
Не смятам повече да се самоцитирам , темата е свободна който иска чете , който иска си пише каквото му дойде .
Обясненията как работи Виброграф са наистина в тон със заглавието на темата В шеги и закачки ... .Направо ме просълзи с поучителния си тон.
Темата не е заключена нито пише в заглавието тук са тъпите шеги на Степоната.
Всеки който реши може да пита нещо , а ние да се опитваме да му отговорим.
Сега е момента МИшо да ни питаш за нещо свързано с часовници , като го направиш по нормален начин , така че да се усети разликата между нас .
Ползата ще е за всички , ще научим нещо интересно , за това са форумите .
А иначе черпенето си остава на който съм записал малка бира , освен че му се полага е и задължен да си я търси , като чуе че съм в България.

И да завършим весело с няколко цитата от уважаван член на форума които обясняват донякъде ситуацията .
Не разбрах точно....кое е на обратното при Тодор?
Не се коси от разни "мнения" ,занимавката си е занимавка и който не му харесва,да не взема отношение.

П.П. Много ми хареса мисълта за промяната на мисленето :)
Поздрави на всички
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от Seikosha » 08 яну 2019 01:21

Много ми харесаха цитатите... Приличат ми почти на едни от последният игрален филм от миналата година за Кристофър Робин и Мечо Пух
" Къде отиваме Кристофър Робин?
- Никъде.
- Много го обичам това място" :lol:
" И какво ще правим там?
- Нищо.
Понякога да правиш нищо, е по-добре от колкото да правиш нещо" :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от Seikosha » 09 яну 2019 03:25

Само за допълнение, защо АЗ не те разбирам. Да пуснеш една "загадка" преди три години в един друг форум, (доколкото си спомням, я разгадах "почти" и получих награда от теб, един Суоч) да я пуснеш и тук пак по това време, сега пак да я пуснеш пак същата и после да се чудиш защо АЗ не те разбирам (другите сигур те разбират) Ако имаш недостиг на идеи, дай ще помагаме, за туй сме форум ,а и бира сме пили наедно. Сърдиш се, а детайлите който както иска да ги тълкува, като това ,че си снимал с фотоапарата и звука е от него "заловен" ,едновременно и инфо как виброто се мъчи с някакви 14400 Ами що човек да не си помисли ,че "големият и кръглият" е на вибрографа, а видеото е снимано плътно до задният капак, за да не се види и естествено и джаджата. Това нелогично ли е? Или ,ако снимаш видео на работата на виброграф, няма да ползваш пак камера, а прахосмукачката. Всичката тази галимация, + коментарите ти колко сме кьорави, по-скоро обърка хората за това какво значи "Шеги и закачки"
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от stepona555 » 09 юли 2019 23:55

Втори опит , в духа на темата преди няколко часа пак писах това което следва , публикувах , разгледах за грешки и сега като сядам и актуализирам страницата , шега няма нищо.

Затова набързо каква е тая част от часовник?
Изображение
Поздрави и :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: В шеги и закачки ...

Мнение от atanweb » 10 юли 2019 05:20

Краче с възможност за нивелация?
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”