Слава / Slava

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 04 сеп 2019 15:19

Благодаря! Значи вече ще имам и трите показани :yahoo
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Слава / Slava

Мнение от rosen_er » 05 сеп 2019 07:46

6-7 вида са показаните.Секундната на показаната от теб,въпреки,че е с правилната дължина е от дамски часовник.Формата е различна.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 06 сеп 2019 19:26

В тази страница аз видях 4, на единият грозник просто не му обърнах внимание. А за секундната стрелка как разбра ,че не е тя? Може би каталог нещо си намерил? Какви чудно има да са ползвали и стрелката от дамският модел, нали тя е съотностна към оста на механизма, то зависи и при кой модел,, защото при някои ще излезе доста дълга. Както и да е, на мене настроението, трудно би ми го развалил някой по този начин.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Слава / Slava

Мнение от rosen_er » 07 сеп 2019 08:37

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Не се вкарвай в някакъв филм-просто казах,че не са само три моделите.Единият е само циферблат,но дори един различен надпис прави модела при руските.За стрелката споменах защото е коментирано в темата и руски колега е ползвал такава.Ако си решил ,че е правилна....твоя работа.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 07 сеп 2019 20:26

Росене, не знам защо трябва да мисля едно или друго,като хич не ми пука. Но защо когато един руснак е показал същият часовник ,ти приемаш неговата стрелка за вярна, а не моята? Питах в каталог ли я видя? И въобще не се вкарвам в някакъв филм, за разлика от тебе, аз визирах първата страница, по-нататък не съм ровил и за други полумъжки часовници не съм ровил. От двата позлатени двустрелочки имам два ,които са бе цифри моделът ,имах един с поцинкована каса с цифровият вариант, но тя отиде дар при голям приятел от форума. С малкият секундарник имам, а и чакам един като твоята последна находка, за която заплатих 120 евро. Има малка забележка по циферблата,но дори и да не я премахна, пак ще му се радвам.

М/у другото последният модел който си показал, силно ми мяза на препечатка.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Слава / Slava

Мнение от stepona555 » 07 сеп 2019 23:20

Не само прилича , това е 100 % Пловдивска италианка , само виж цифрите 2 и 5 .
Мишо не си показвал часовник от години , хайде зарадвай ме с нещо ново , мен не ми пука за стрелките .
А защо не и новата колекция от електромеханични с електронен диод която почна да събираш след един Хамилтон който ...
Като ти чета постовете из нета научих много интересни неща за часовниците и батериите , пиши ми на лично да си взема час за една лекцийка малко да навляза в материята , че сега повечето ми е неясно и объркано , то сигурно от мастиката и бирата .
:b :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 08 сеп 2019 00:54

Винаги съм ти казвал ,да не ги пиеш заедно nono
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 08 сеп 2019 07:33

:thumbup:
Според мен последният циферблат е ок, шрифтът е същият.
А цифрите са като на старите Победа, Кировски, Спутник. Ако някъй е пробвал да изтрие цифрите на такува циферблати ще разбере, че те не са от мастило, а са като медни или по скоро, като украсата по старте чиниийки и чашки. колко повече ги търкаш, толкова повече стават чисти и контрастни. Това е само мое предположение.
В долупосоченият вариант печатът е с мастило.
http://chasove.com/viewtopic.php?p=31398#p31398" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение

Изображение
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Слава / Slava

Мнение от rosen_er » 08 сеп 2019 07:40

Не знам дали е препечатка,от телефона писах .Мислех си ,че качвам снимка на Слава като на Динко:
Изображение
Ако говорим за един и същ руснак,човекът сам казва ,че стрелката му е от дамски часовник и е качил снимка от кой точно модел.
Радвай се на часовниците си,хубави са.Последните ми няколко коментара бяха продиктувани от от това ,че типовете на тези Слави с дамски калибър не са само три,а има по-голямо разнообразие.

П.П. Часовникът е готин,но не са ли доста паричките за такъв?

П.П.П Май не е препечатка този циферблат.Ето една по-ясна снимка на подобен модел:
Изображение
(Сашо се включил докато пиша!) :thumbup:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Слава / Slava

Мнение от Seikosha » 09 сеп 2019 18:33

Ами скъпо е Росене.Влез в eBay и Мешок , да видиш какви са цените вече, да не говорим за Etsy. Доебре запазен в колекционерско състояние съветски часовник е абсурд да купиш на ниска цена. Мина старото време на приятни изненади. Който си има битак - битачи, който няма - плаща и плачи :lol: Аз имам и малко друго мнение за евтино и скъпо. За същата цена ще купиш някъв кварцов безхаберен Fossil например, едно нищо,като всички останали, а тука знаеш какво се купува. Ще види ш след още няколко години какво ще стане :wink:
Ето и още един, който чакам да пристигне, предварително взех Валидол преди да натизна копичито :D
https://www.ebay.com/itm/ELEGANT-1MChZ- ... 2749.l2649" onclick="window.open(this.href);return false;

А и един, който чакам от Македония

Изображение

Стьопата нали иска да види новости :)

Айде малко и от последните минути, почистени, сменени стъкла и разбира се им предстои профилактика,че някои вървят кат стенен часовник :mrgreen:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 10 сеп 2019 05:21

:thumbup:
Много, хубави. Хубави и много.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Слава / Slava

Мнение от rosen_er » 10 сеп 2019 09:29

Seikosha написа:....Който си има битак - битачи, който няма - плаща и плачи :lol: .......
Така излиза.
След големи периоди на прекъсване започнах да ходя отново на битака(последният месец редовно) и макар,че наистина не е същото излиза по нещо интересно от време на време.Тези два часовника са случайно на една и съща цена - по 7 кинта български пари ,след съвсем умерен (даже почти без ) пазърлък:
Изображение Изображение
Чисто новата Победа "Червено 12"(даже още със защитния лак на капака) от края на миналата година е 16 лв.......
Изображение Изображение Изображение Изображение
Имам и по-скъпи неща от битака - например де Луксът е за 60 кинта.
Изображение
Не го казвам за да се хваля ,а за това ,че все още си заслужава ходенето ,а и си е забавление на битак в събота сутрин,макар да няма слука всеки път.Стига да няма други ангажименти човек.
Може би затова цените ,които споменаваш ми се виждат доста високи,а и ми се струва ,че някои руски часовници отново са силно надценени от продавачите в момента( не коментирам конкретно показаните от теб) без да се опитвам да ги сравнявам с часовници на други производители.
П.П. Оспамихме темата :redface

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 10 сеп 2019 12:38

Цената според мен се определя от хората които могат да разгледат предлаганото. В нета продавача разчита и успява чрез продажби към далечно желаещи. Местните битаци имат малък брои разглеждания, а хората там търсят бързо "осребряване". И двата вида цени са нормални според мен.
Тук например часовниците Слава са по-скъпи от Амфибия, Сейко и редица краварски както им казва еспанеца. Като цяло търси се екзотика, а понякога се продава на безумни цени.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Слава / Slava

Мнение от atanweb » 10 сеп 2019 12:42

Както писа някъде Мишо...
Когато желаеш нещо сядаш и го намираш. След малко вече е твое. В това хората също се увличат и свикват. На битак е като да слушаш радио. Не знаеш каква музика ще ти пуснат.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Слава / Slava

Мнение от rosen_er » 10 сеп 2019 14:03

Ако ползвам твоята лексика - другото е като да си поръчаш на диджея песен ,която харесваш и искаш да чуеш,като му дадеш някоя пара.
Е,да но по радиото можеш да чуеш песен,за която не си подозирал ,че съществува,много да ти хареса при това почти безплатно.Това ти оставя ресурс да слушаш повече песни,ако желаеш.Цената е ,че може никога да не чуеш любимата си песен,но може пък друга да ти стане любима :wink:
Дано ме разбираш ,какво искам да кажа.
Много яки неща съм си купил без да имам информация и дори без да съм виждал снимките им.
Даже това е нещото ,което ме кефи - намирам си нещо интерсно и прочитам цялата информация до ,която се добера за него.
Отнесохме се.

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”