Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 15 сеп 2019 21:13

Днес ходих да се изкалям добре след снощния дъжд , и само един будилник радиосинхрон.
Те и 90 % от продавачите отсъстваха заради времето.

Изображение


Изображение

Смених му батериите и вече 3 часа се ослушва за блага вест от немската антена .
И накрая една среднощна снимка от терасата , вярно много дъжд , огъна ми сенника за малко да падне заедно с няколкостотин литра вода и да плувнат разни стенни и будилници.


Изображение

Но това мина пак е слънце и лято .
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 22 сеп 2019 19:16

Днес наобиколих чакалата , слабичко много народ не можеш да стигнеш до пазара и само навалица и нищо.
Е почти , купих си един часовник с има на марка дрехи , стоманена каса 10 м и бързи патенти и един будилник от страната на скъпите бири (крави там няма проверено освен по високите Алпи да ги крият)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И малко от сектор за всекиго по нещо , лампата я пробвах като милиционер кибрит , работи 10 сек на 12 волта , и без това светеше бяло , аз обичам по жълтата светлина , и умря .
А шевната машина не можах да ги убедя че ми трябва само педала и за 4 евро
ми я набутаха цялата в торбата ,аз да изхвърлям останалото вместо тях.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Весела седмица и :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 03 окт 2019 17:55

Започва се поредното кюфте , от снимките е ясно че ще се купува някакъв работещ механизъм АС1716 от който е направен този 1137
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отваря се откъм стъклото и в един прорез има някакъв лост който сигурно освобождава ремонтуара , но при мен стана по лесно защото короната се отви и си излезе заедно с ремонтуара .
Тия дни ще опитам да сваля цифера за да видя тоталните щети .
Засега кисне в масла , оцет , амоняк и т.н.
:b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 03 окт 2019 20:16

Циферблата изглежда доста добре и единствено малко над календара дето е хванало ръжда , да го потъркаш малко с клечка за уши и оксифосфорна кисилина, а после целият да го минеш с лимонов сок. Мидо е много добра марка.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 20 окт 2019 12:42

Днес в дъждът ... това- за 4 евро. Проверих го с по дебела батерия и работи, нямам точната 2016, а така или иначе ще му взема нов безел.
Изображение
от миналата седмица други.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
не смогвам да сменям батерии и да почиствам органиката... взех и душицата на ултразвуковата ваничка от АЛДИ. Върши чудеса в комбинация с обезмаслител. Снимките са натурални, така както взех часовниците, по нататък живот и здраве ще направя снимки в действие с вече пооправени часовници.
един дамски Гражданин с интересен надпис отзад. ФРГ
повечето са по около 5 евро парчето. Джейм Бонд е с някакъв проблем в ремонтуара при сверяване на дигиталната част. Трябва да се погледне какво става там, сработва но трудно. Явно при някоя каскада на Бонд е понатиснал в повече.
Ана-Диги гражданин *последната снимка с верижката има уникално силен звук на кръгъл час и будилник. Най-силното което съм слушал от ръчен часовник. Често си мисля, че някой камион минава по поляната на задна и писука да предупреди, че ще влезе в стаята. lol2
Не си мислете, че пренебрегвам механиката, напротив... търся, ама няма! Днес на битака нямаше ниииищо което да се задвижва без електричество. Голяма скръб. Явно кварцовата революция тук е помела всичко що е механично и в продължение на 20-30 години никой не е купувал нищо освен кварцови, дигиталки, а сега смарт.
Липсват напълно механичните модели от 80-те и 90-те. n_sad

Поздрави и наздраве!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 20 окт 2019 17:15

Ако сам не се усетиш пазара ще те вкара в правия път , часовник без батерия не ми го хвали , може и само за осветление да е ама да си има ток вътре.
А за гражданина не се притеснявай че не е от Индия , може пък да са били пакита в завода в Германия.
Тая седмица съм пас на пазара , обратно почвам да пълня кутия с кандидати за преселване
:b Весела неделя
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 27 окт 2019 21:50

Днес се разходих до един по далечен пазар и след яко обикаляне , че доста голям се сдобих с някои нещица .
Основно от една кутийка със скрап на един виден марокански търговец , аналог на римляните на пазара в Малашевци.
Ама по добре снимки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Цялата тая красота е взех само за 3 евро без пазарлък защото отдолу се показаха будилници и взех и от тях.

Изображение

Изображение
Като видях японската сила особено Ориента със дата с лупа се предадох и платих колкото си поиска човека , още 2 евро за трите будилника.
Ще кажете ама те са два , да ама не само японските са два .
Абе ще има продължение че ме чака салата и ракия .
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 27 окт 2019 22:40

А сега мароканеца черпи своите приятели в някоя кръчма и разказва за бледоликия богаташ който го направил богат днес и накуп взел всичко що има стрелки омагьосан от някаква мистична сила която проблясквала в очите му.
Мдаааа, сериозен улов. Признавам Ориента и на мен ми хареса!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 28 окт 2019 17:49

И продължението , написното дотук е вярно , но не е съвсем пълно имаше и трети будилник европейски от една доста добра марка , непозната и недооценявана според мен в България Cyma , освен будилниците има голяма ганма ръчни часовници.
Ето и малко снимки

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Яка метална кутия сигурно бронз дебел плексиглас отпред , с един ключ се навива и работа и звънене , абе будилник правен за много години работа и още си работи въпреки видимата мръсотия вътре.

И сега вече останалото от ръчните (ясно че няма да дам 3 евро за купчина ръждясали безименни кварцета)

На първите снимки се вижда само плявата , сега ще видите и зрънца няколко.

Изображение

И вече един по един

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

С една дума , един от дните заради които обикалям , и се случва веднъж на няколко години.
В първите снимки не се вижда но един от безименните е с верижка Сейко , аз си платих само нея , останалото си дойде подарък за упоритото претърсване на ловните полета.
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Битак?

Мнение от Lyubo_sr » 28 окт 2019 18:37

Фаворит тук ми е Фестината, само едно стъкло ѝ трябва, а такова Сейко с механизъм 5Е20А търсих доста дълго. :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 28 окт 2019 18:45

Да много хубава е била наборката преди много години , часовника е женски от 70 , механизма е 2551 , опитва да тръгне , баланса е здрав ама явно механизма е много клеясал и засъхнал отпред.
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... k&ETA_2551" onclick="window.open(this.href);return false;
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 28 окт 2019 19:39

Повечето брандове са ми непознати,но има интересни механизми.И на мен най-ми допадна Фестина-та.Яко си жънал,този път.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 28 окт 2019 20:16

Цялата жътва беше 1 мин да ми пресипе кутията в една найлонова торба и да му подам 5 евро , е час половина обикаляне , че пазара е голям .
На една друга сергия ми поискаха 15 евро само за един Сватч с разместени стрелки , така че каквото си е било писано.
Най странното че това ми е трети будилник Сейко който работи , но не звъни , има проблем в платката за мелодията явно , ще направя дисекция тоя път .
:b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 28 окт 2019 20:27

Направо дисертация трябва да напишеш по този глобален проблем с будилниците на Сейко.
Има и хубави швейцарчета с големи механизми и малки секудни. А относно верижката и аз я видях в първия пост, но печалбата от нея е само във вземане на идеята как са заменили крайните звена при лъговете с нанизани парчета от пълнител на химикалка с цел да не се лангърка много. Определено битака е страст. Мисля, че дори пристрастих и синът ми да идва с мен. Обикновенно отнася към вкъщи по нещо интересно. Тук за тази година приключиха. Напролет пак. Всъщност има и през зимата но те не са семейни. т.е. там продават търговзи които търсят и препродават вещи. А от тях не се надявай на добри цени и здрави часовници. Късмета винаги изпада при семейства които си разчистват къщата и не знаят какво продават.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 28 окт 2019 20:49

Тодоре, ти си уотчохолик :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”