Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 28 окт 2019 21:00

Дарвил са известни тук , единия е с военния Ас 1130 , а другия не мога засега да го индентифицирам
Под баланса има нещо като символ на Унитас и 600 , ама такъв няма при доктора.
По нагоре има звезда и 777 , ако някой е срещал нещо подобно да казва какво е.
Един вид нормална загадка от мен .
Френския е странен евтинджос , все пак една идея над ламаринените и с рубини.
Правоъгълния пък има странна защита против прах , една пружина която е между короната и една втулка която се притиска към касата , а като го отвориш всичко си излиза нанизано на ремонтуара.
За фестината отзад няма мой подпис , аз работя професионално с шублер от Лидъла , ама преди мен цялата област се е изредила да го бори , нямаше две противоположни засечки които да бяха останали здрави.
Благодаря за проявения интерес и да ви се връща.
:b :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 29 окт 2019 18:48

Пет лъчеви звезди като лого , без да е в комбинация, знам за Астер и по-известна е на Венус (Venus) тя е обърната надолу,като сатанински символ и в нея е вписана буквата "V" по това време когато се произвеждат Дарвил, Венус е вече собственост на ЕТА и трябва звездата да е вписана в унифицираната рамка на ЕТА,но едва ли е той. По- вероятно е да е Лорса, известна и като Савой (Savoe) френска е ,широко използвана в бюджетни модели и марки, логото им е щит със швейцарски кръст вътре , но на много от механизмите си, особено при марката Арета изрязват в главният мост една звезда.
Най-добре го покажи , да го видим и да се виждат маркировките.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Битак?

Мнение от roca » 29 окт 2019 23:46

Не са Darwil, който са Швейцарски, a Duward, който са си основани в Барселона през 1934 (според регистрите), но ясно използват швейцарски механизми, като и всички останали. Май само изцяло немските брандове тогава ползват по-често немски механизми (Osco, Puw, UMF и т.н.), отколкото швейцарски :)
По маркировка си изглежда абсолютно Unitas, но наистина и аз не намирам подобно оформяне на мостовете. Калибъра трябва да е 13" поне като гледам юе е с близки размери на AS 1130
Освен да развиеш този болт на баланса, и да видим отговора на загатката, на мен поне ще ми е интересно. Макар че не бих се учудил да е Unitas 600, но с различна форма на мостовете (случвало ми се е за някакви по-стари AS и FHF, тъй че няма да е нещо невиждано):
https://www.vintagewatchesspare.com/wat ... nitas-600/" onclick="window.open(this.href);return false;

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 30 окт 2019 11:21

Чуденката е изяснена с малко четене на еспанския форум и отговор от техния човек енциклопедия.
Унитас 600 но с доработени мостове , в смисъл леко заоблени и надпис Дувар отгоре .
Duward e еспанска марка от 1930 , нямат инхаус калибри но доработват тези които купуват .
С този специално леко са се избазикали , в звездата има W и после номер 777 , тук се спори дали не бил техен , но ако сравниш със 600 освен малко изпилване на мостовете не се вижда друга основна разлика.
Но с помоща на тези 777 се датира 1955 57 година , тоя по стар и от мен.
Поздрави и весела седмица
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 30 окт 2019 18:20

Seikosha написа:Пет лъчеви звезди като лого , без да е в комбинация, знам за Астер и по-известна е на Венус (Venus) тя е обърната надолу,като сатанински символ и в нея е вписана буквата "V" по това време когато се произвеждат Дарвил, Венус е вече собственост на ЕТА и трябва звездата да е вписана в унифицираната рамка на ЕТА,но едва ли е той. По- вероятно е да е Лорса, известна и като Савой (Savoe) френска е ,широко използвана в бюджетни модели и марки, логото им е щит със швейцарски кръст вътре , но на много от механизмите си, особено при марката Арета изрязват в главният мост една звезда.
Най-добре го покажи , да го видим и да се виждат маркировките.
Аз първо съм го показал има 6 снимки на механизма където се виждат всички маркировки които после съм описал.

http://chasove.com/viewtopic.php?f=58&t ... 330#p66452" onclick="window.open(this.href);return false;
:b :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Битак?

Мнение от Seikosha » 30 окт 2019 23:27

Ами ти пишеш Darwil и аз почвам да се потя, а това което си показал за еспанеца Duwart ,е същият ,като на Иван дето не стана, но той е още с по-скапан механизъм на Ебоса. Така ,че след като ти правиш грешка и юркаш хората по други пътища, кажи едно поне "извинявайте" а не да разправяш как си показал 5-6 снимки. Аз снимка на Дарвил не видях и за това поисках такава.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 31 окт 2019 15:13

Извинявайте , няколко поста след представянето съм направил грешка и съм написал Дарвил вместо Дувар.
Затова прилагайте принципа на дядо поп и владиката , не ме слушай какво говоря , а гледай какви ги върша в смисъл гледайте снимките .
Ако имаше Дарвил което е малко вероятно тук естествено че щях да кача снимки.
В цяла еспана не се продава нито един Дравил , а само 2 3 Кауни от Дарвил , което не знам дали е същия Дарвил.
https://www.todocoleccion.net/buscador? ... ec=relojes" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.ebay.es/sch/Relojes-y-joyas ... 5573.m1684" onclick="window.open(this.href);return false;
А виж Дувари има хиляди и в момента марката има работещи магазини и продава нови кварцета
Няма да го поправям за да не се обезмисли това извинение към всички които четат внимателно буква по буква .
Поздрави и весел край на седмицата който тук почти настъпи , утре е почивн ден.
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 22 дек 2019 21:12

Има някакъв проблем в главата ми , не мога да си кача снимките от битака , ама ето това успях .
Изображение
Изображение
Изображение
Поздрави :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 22 дек 2019 23:06

мдааа има някакво ограничение в броя на качваните снимки от посимиджа... качва безпроблемно по три. Затова качвай на малки групи по три... като китайците.
И така докато не забележа къде е проблема.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 15 фев 2020 19:28

И така отново съм при мургавите люде и нормалните температури , всъщност има нещо по което южна еспана и ниската земя си приличат , малките разлики между минимална и максимална температура , сега тук е 12 13 нощем и 17 18 денем които се усещат като 25 на слънце и без вятър .
А в момента там където бях са от 6 до 12 което си е много топло с облаци дъжд и 40 км вятър , прелест.
Да почвам днешното представяне докато Росен не ме е изпреварил.

Първо черешката на тортата , само като му прочетеш модела как да не си го купиш 5555 , все едно е правен за мен.

Изображение

Изображение

Изображение

Малко миене с препарат за котлен камък няколко нови О пръстена и скоро ще удавя някоя Победа.
В залива продават само уплътненията двойно и нагоре , :o nono .
С една дума ако има мераклии правим проби за бълбукане и мехурчета.
Няма да рискувам и ще разделя поста на части с по 3 снимки .
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 15 фев 2020 19:33

Втора част .Машина за пренасяне на надписи и в мащаб , поне това което е останало от нея.

Изображение

Изображение

Изображение

Не знам за какво ще послужи , най вероятно за подарък на някой , а може и да се погавря със задния капак на някой от чаршафа , може пък в мен да се крие гравьор :mrgreen:
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 15 фев 2020 19:43

Трета част. Свач

Изображение

Изображение

Изображение
Почти като нов 95 година ей кога беше не съм го качвал на анализатора на вибрации , аз там слагам кварцови термометри lol2 , ама половин ден не дава фрапиращо отклонение.
Ще си помислите защо още един при положение че имам една кутия такива с кутийки и книжки .
Ами цената и състоянието ме препънаха (явно никога няма да си купя Брайтлинг докато всяка седмица купувам евтинджоси) и бюджета си върви .
От друга страна пластмаса, отдалеч прилича на играчка от чипс обаче въпреки всяка логика работи , без профилактики и други глезотии , масла ...
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 15 фев 2020 19:55

Сектор разни.
Сетих се за първа част , освен бели хората от ниската земя са и доста височки , както е казал дядо Айнщайн всичко е относително , докато тук аз с моите 183 минавам за доста едричък , там трябваше да внимавам някой да не ме настъпи или да се спъне в мен .
НА пешеходния изход на един паркинг в Айндховен на края на ескалатора отгоре имаше табела внимание не по високо от 2.25 , явно някои са си удряли главите и са се застраховали с табелата.

Шкурка 3000 , от двете страни ми изглежда еднакво грапава на пипане :D
Изображение

Това е от Лидъла , ама той си е почти като битака

Изображение

Това ми се стори доста интересно , можеш да си стягаш всякакви нещица , например пръста на някой който не слушка , :yahoo тук има музеи на инквизицията , там има и по страшни .

Изображение

Пак станаха 3 .
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 15 фев 2020 20:04

И накрая нещо дребно , но много полезно за идващото лято.

дистанционно за уредбичката с която слушам музика на терасата
Изображение
Вече ще мога да и сверя часовника да не е различен от най точния млад ханс върху нея .
Изображение
Ще трябва и видео как и се върти копчето за усилване със червения светодиод и какви нива вади това миниатюрно нещо.
Дано не съм изпуснал нещо .
А дано скоро освен лъскавини от Вестфалия видим и пост с 10 снимки :muslim:
:b :b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 16 фев 2020 20:31

Днес продължих с още два пазара.

Гражданин с текла батерия и може би скъсана намотка , който не си носи всеки път ножката и лупата n_sad
Изображение

Изображение

Изображение

:b
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”