Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 20 юни 2020 22:28

Аз съм пацифист и казарма не пожелах да посетя. Сега усилено търся военни часовници за да не достигнат до войници и така на свой ред помагам за световния МИР.
Дигиталката е интересна. Купих я за неработеща, тя така се и оказа, Сложих нова батерия и нищо! реших като имам време някога да по погледна по отблизо..... след час два нещо ми привлече вниманието. За секудна се показват показания, после 10-15мин. няма нищо на екрана. После пак така и все по често като интервала започна да се скъсява.
Започна да примигва всяка секунда докато накрая съвсем оживя. Дори и аналоговата част работи сега. Все едно се събуди след дълга кома. Заслужава да му пиля джам. Голям герой!
Преди един час пристигна и един Урал със перфектен циферблат и счупен баланс. Имам голям мерак да го подкарам, ама няма заден капак.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 21 юни 2020 13:35

Щом оживяват само като постоят на вълшебната маса , да ти пратя кило и половина дето си стоят умрели в нас , е вярно че аз не им пускам толкова дълго ток , ако не светне ,оборотната батерия на следващия и така като стигна до последния , вече съм забравил кой беше първи и почвам отначало , голям кеф .
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 21 юни 2020 15:04

Последната ми придобивка - от петък. "Заря" 2009.1А, 17 камъка. Наричат ги "наградни", отзад на капака им пише - "Първенец в съревнованието за 1983 г.". Много ми харесва тъмносиният им циферблат. И от време-навреме си взимам по някоя, не мога да се въздържа. Така и с тази - видях я в аукциона че е много запазена и не е скъпа, стои от не знам кога си, никой няма интерес от нея, и я взех. Като пристигна се оказа че е още по-добре, отколкото изглеждаше в аукциона. И идеално чиста, дори и от вътре ! Това рядко ми се случва, обикновено мия всичко което взема, някои са направо потресаващо мръсни ! Не ми остана нищо друго, освен да я снимам и да я сложа да прави компания на другите. :lol:
Изображение
Изображение
Имам си и зелена, тя не е наградна :
Изображение
Редицата се увеличи :
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 21 юни 2020 15:29

Поздравления!
Когато са в такава група е много по впечатляващо. Аз също харесвам Заря имат няколно големи т.е. по масивни модели.
https://antique-watch.com.ua/sites/defa ... 2889_0.jpg от този тип.
А преди няколко години бях на крачка от закупуването на
Изображение
Изображение
После ги позабравих, а ето, че днес отново много ми харесват.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 29 юни 2020 21:02

Да се отчета и аз за днес с половин пратчица n_sad .Другата половина утре , ако дойде.
Пристигна една кутия от обувки , аз от Мишо си знам че мярката е кутии от обувки и вече така си пазарувам :mrgreen: .
Ето и обща снимка .
Изображение

Поздрави
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от rosen_er » 30 юни 2020 07:25

Не знам дали по твое време във ВМЕИ"Ленин" сте изучавали Философия и по-точно Диамат (Диалектически материализъм) ,но не съм сигурен,че "Количествените натрупвания водят до качествени изменения" :D

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 30 юни 2020 08:59

Водят до качествени изменеия в един орган дето е между ушите , и то в отрицателна посока.

Ако днес дойде другата кутия , там може да харесаш нещо , има и механични от изток.
Например от марката Такема
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 30 юни 2020 19:21

Преди малко пристигна и другата половина , още една кутия за обувки lol2
Тава е заради противоударното опаковане , да не си помислите че е пълна с 2 кила.
Ето и снимки
Изображение

Изображение

Изображение

Отделно само механичните , рядко се случва да си взема нещо без батерийка , ама ето
Изображение

Изображение
Ето и само руснаците
Изображение

Изображение
И накрая обещаната Такема , като се позагледам вярно така си пише.
Изображение

Отбелязвам за Росен , че това са ми Първите хронографи правени в Русия и първата ракета 24
Та ако говорим за натрупвания явно се има впредвид първоначалните такива . А те най добре е да се направят в кризисно време когато се продава повече. Ама вие политикономията си я знаете.
Поздрави и весела седмица .
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 30 юни 2020 20:06

Голяма радост, цяло съкровище.
Трябва да сковеш един обкантен здрав съндък!
И да направиш карта къде ще го скриеш.
На мен може да се довериш за едно копие на картата.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от rosen_er » 30 юни 2020 20:07

"Такета"-та кефи! :)
Тук има по-харни часовници.Даже се "облизах" един -два пъти.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 01 юли 2020 11:43

atanweb написа:
30 юни 2020 20:06

И да направиш карта къде ще го скриеш.
На мен може да се довериш за едно копие на картата.
За карта можеш да ползваш онлайн която си харесваш , а кръстчето къде е ковчега се намира във всеки мой пост графата местоположение. :mrgreen:
Най добре скрито е нещо което е на най видно място и няма нужда да ровиш и разбиваш пароли. :D
:b :b
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 01 юли 2020 19:30

Три часовника, получени днес. Още един Восток 2409А, събрах доста от тях, харесват ми без някаква рационална причина. Досега имах само една голяма Чайка 2609Н, 17 камъка, с механизъм на Полет, реших да си взема още един такъв. И между другите и една Ракета 2614.Н - позлатена, напоследък доста се бях задълбал по тях, май го взех по инерция …
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 01 юли 2020 22:03

Това е вярно, че човек като се поинтересува от някоя тема и все там си държи, като иглата върху грамофонна плоча.
Случва се обаче понякога да се прескочи в някоя съседна тема, но песента остава същата.
Въпреки, че Ракета и Восток са ми от любимите, не може да се отрече, че в случая Чайка-та доминира с присъствие.
Поздравления!
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

История с часовник или може би вече стана "Часовник с история"

Мнение от agrozev » 06 юли 2020 13:49

Вчера най-накрая и доста неочаквано се сдобих с един отдавна пожелан и закупен часовник, който обаче много време не можа да пристигне при мен, по едно време го бях отписал като загубен, а после забравих за него.
Преди близо половин година участвах в едни английски аукциони за два часовника Сейко в милитъри стил. Единият беше с тъмно зелен циферблат, другият с черен, автоматици. Привлякоха ми окото, макар че организаторите не бяха дали никаква информация - само по една фронтална снимка и то доста малка, няма снимка на задния капак, на механизма, никакви подробности. Харесаха ми, реших на сляпо да участвам и се включих. Имаше конкуренция и наддавания, така че скоро се отказах от черния циферблат, зеления ми е по-любим, и дадох такава цена че го спечелих.
Ето го :
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Да, обаче нямах голям опит в пазаруването от Англия. То не било като в Ebay. Преди това бях купил само един лот от часовници и ме бяха изумили като ме накараха сам да си организирам превоза до България и ме изнудиха да правя експресен превод (пъти по-скъпо от нормалното) че да не загубя спечеленото, та платих една неочаквано голяма за мен сума, но поне си получих часовниците по DHL за по-малко от седмица, а и си заслужаваше.
Реших че това е бил инцидентен случай на непрофесионализъм от страна на поданиците на Нейно Величество, но уви ! Преживях много неприятни моменти.
И така, спечелих търга. Първо - от 70 паунда за часовника станаха 102 с всевъзможни такси, ддс-та, комисионни, транспорт. (Поне не ме караха да си го търся сам !) Викам си : "Ами хубаво, поне ти харесва часовника, направи си кефа!". Но втора изненада - няма плащане с кредитна или дебитна карта, искат с банков превод. О.К.- правя превод (още 20 лева, поне беше регулярен а не експресен). И през цялото време си пишем любезни писма. Мина седмица - пак писъмце : "Много ни е неудобно, но сте превели със 7 паунда по-малко!". Пращам им заверено бордеро, където се вижда че съм превел колкото са поискали, но не би. Най-вероятно тяхната банка им е удържала за превода, аз какво съм виновен че така са си организирали нещата та нямат PayPal или да са си калкулирали банковите такси ! Платих им 8 паунда, с един в повече за всеки случай (+20 лева банкова такса). Браво ! Добро момче, сега ще ти пратим Сейкото !
И докато си пишем писъмца и правим преводи започна пандемията, Обединеното кралство пострада жестоко, и от моето Сейко ни вест, ни кост, както са казва.
Мина един месец и пак им писах. Онези наглеци ми отвърнаха - "Часовникът е в Български пощи", търси си го там", и пращат някакъв тракинг номер. Ходих в пощите, търсиха по този номер и ми казаха че не е регистриран в тяхната система. Т.е. не е идвал в България. Значи някой лъже !
Намерих в интернет някакъв сайт, където могат да се проследяват пратки по тракинг номера :
https://www.17track.net/bg
И там видях че часовникът не е могъл да стигне до България, защото е бил отказан достъпа, ходил е до Германия, бил е върнат и сега си седи на летище Хийтроу в Англия. Викам си, ами ще се чака да се оправи ситуацията !
Мина повече от месец и пак ми пишат : "Часовникът ви е върнат поради неуспешна доставка. Кажете какво да правим сега - можете ли да дадете алтернативен адрес?"
Викам си - сега пак да го пратят до България и пак наново всички мъки - не ! А не искам и да им го оставям след всичко преживяно ! И им дадох адреса на мой приятел, живеещ в Лондон, неприятно ми беше да го ангажирам, но не виждах друг по-добър изход.
И така, човекът го получи след няколко дни по пощата, не посмяха да ме чарджат с нови такси. (Явно и на тях им се е видяло прекалено!) Прати ми снимки да видя какво съм взел - оказа се че не е нищо кой-знае колко забележително, поне работеше. Предложи ми да ми го изпрати той по пощите, аз отказах че вече развих алергия към този процес, и се разбрахме като си идва в България да ми го донесе. Обаче той работи и е зает, плюс обещанието за двойни карантини в България и като се върне пак в Англия (1 месец общо !), та нещата пак се отнесоха. И аз забравих за този злополучен часовник.
До вчера сутринта ! Звъни ми телефона - Ангел ! Вика : "Смееш ли да дойдеш да ме видиш на автобуса като слизам, да ти дам часовника, че вече съм в България и съм под карантина?". Естествено - няма да се прегръщаме и целуваме я, отидох, пихме едно кафе на открито и си получих скъпоценния часовник.
И така - Seiko SNX425K2 с механизъм 7S26A, 21 камъка, каса 3060, 36х41 мм, 18 мм лъгово разстояние, засега работи точно, свети в тъмното, лек и удобен с текстилна каишка (пише че е силиконова), красив тъмнозелен цвят на циферблата и красиви стрелки, касата покрита с някакъв материал - матов сребрист метал, прилича ми на титан, има леко горчив вкус :) И е един от най-скъпите Сейко в ниския клас ! :mrgreen:
От вчера ми е залепнал на ръката, смятам да го нося много често, много е удобен и май все пак си заслужаваше ! :b
П.П. : Не знам как вие колеги пазарувате от UK и дали въобще пазарувате от там, но за мен това беше последната авантюра. Мога да описвам още дълго перипетии с другите ми две покупки, ама ще стане доста off-topic. Излишно е да казвам колко съм разочарован, на фона на опита ми с китайци, индийци, руснаци, американци и пр., аз такова нещо не бях виждал !
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 06 юли 2020 18:07

Много от продавачите се отказаха от Пай пал заради таксите които трябва да плащат на ебай.
Аз не съм имал никакъв проблем с англетата , обратно , бърз и евтин транспорт , средно 10 паунда за нормален и 12 13 за експрес за една седмица е в къщи , като 4 5 дни от тях се мота в тукашните пощи.
КОето е наистина учудващо като се има предвид колко пакита има в англия .
Трябвало е да се откажеш в началото , да се оплачеш от тия и щяха да ти върнат всички пари .
Ама пък кефа цена няма .

За съжаление не мога да кажа това за Германия и Франция.
Хермес от германия , мъка нерви един месец .

Не помня да съм превеждал пари на англичанин , но в цяла европа включително България , превода не струва нищо за мен нито за получателя, в смисъл в сметката ти ще пристигнат точно , вече ако по договор имаш такса за теглене за броене и др ала бала проблема е в условията с които си се съгласил.
Има виртуални банки с които няма да имаш никакви комисионни ако пазаруваш често в евро .
Последно зимата ползваха някакъв Револют колегите в ниската земя.

Аз винаги уточнявам че искам пратка със код за проследяване .

Все пак трябва да се внимава когато искат банков превод и са от източна гермния италия франция , да не забравяме за етническите особености на населението там , Хасан от Дрезден , скоро няма да стане Ханс , отделно колко украинци и руснаци са рагистрирани в немския залив , абе опасно занимание си е , ама то с всичко е така.
Поздрави и да си го носиш с кеф.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”