Seiko

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 19 юли 2020 20:45

Бях уведомен вече от Сашо. Вероятно причината е била същата. Нещо в РеКаптча на Гугъл. Онова дето трябва да го тикнеш, че не си робот. За този проблем не знаех, и добре, се се заприказвахме та простро трябваше да обновя версията.
Вероятно от тагава и регистрацията преминава успешно. Виждам, че naHuka е при нас от две седмици.
От мен добре дошъл, а сега ще се порадвам по продължително на сейковците които си показал.
Доста висока летва. Поздравления за всеки от тях! Страхотни са! Трудно е да си избера фаворит, но Спортматик-а е истинска магия, но не пренебрегвам и хронографите и дайвърите.
:thumbup:
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Seiko

Мнение от Seikosha » 29 юли 2020 10:33

Идно Сейко от вчера. Пак наруших правилата да спра да купувам, но то не се издържа :D особено за винтижи на бат Сали и особено ,ако го приобщиш към себе си на цената на една Победа на 2МЧЗ. Всъщност акукциона завършваше в час в който аз съм извънземен и безтелесен, за туй турнах една сумичка колкото да се оправдая пред себе си, а то като слязох на земята се оказа ,че съм спечелил. Продавача му е първа продажба, съответно кофти снимки и никакво описание, обаче окото на Мордор не спи :lol: анализира и турга секира. Има забележки малки по цифера , касата е с много дебела позлата и ще му направя една златна баня, полиране на джама и профилактика на механизма 7625Е всъщност това е Спортматик от 1968г. Не изглежда голям, а всъщност е по-голям от Полет де лукс 23 камъка , 36,5 го мерих. 19мм междулъгово и нямам такъв каиш, но ще поръчам нещо хендмейд . Абе филмът няма край :b

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 29 юли 2020 19:23

Ей към такова ритване от късмета съм се пристрастил и аз. Цъкам си периодично аз с някакви ниски битове, пък понякога се изненадвам печеля, особено когато както каза и ти времето е неподходящо за останалите участници или лоши снимки с дори грешно написано име например Seico или boctok
За Сейкото честито!
Хубави са!
https://youtu.be/7-p5MG_w3hE
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Seiko

Мнение от agrozev » 23 авг 2020 14:49

Няколко "Сейко" и от мен. Падам си по ретро модели, но не ги събирам за колекция, а са ми за ежедневно носене. Винаги съм ги харесвал, още от дете, онези "тираджийските". Сега си вземам по някой, като ми хареса. Освен красиви и стилни (поне в моите очи), те са здрави, надеждни и точни часовници и си ги нося със спокойствие, без да се притеснявам какво може да им се случи. Което не мога да кажа за любимите ми съветски/руски часовници, от тях нося без притеснения само Амфибии и Командирски.
Сигурно повечето часовници вече съм ги показвал в други раздели, но все пак и тук да ги събера заедно. Не са нещо изключително в техническо и визуално качество, но са плод на емоциите ми и част от характера ми. А къде да ги споделя, ако не тук, сред съмишленици! :)
Първо часовникът с дълга история на придобиването, която вече разказвах в друг раздел - един милитъри модел SNX425K2 с механизъм 7S26A и каса 3060:
Изображение
Един модел 6319-7010, наскоро профилактиран при професионален часовникар и сега ме изумява с точността си. Не съм от хората, които са маниаци на точност и не мога да цитирам среднодневно отклонение, но за мен е достатъчно че ми се налага връщам по една минута два-три пъти в месеца. Интересно релефно и фасетирано стъкло, има и драскотини, но не смея да го пипам, така ще си го нося.
Изображение
Верижката не е оригинална, а такава каквато си намерих. Беше трудно хем да е 16 мм., хем да е мъжка. Имам дамски часовник, умален еквивалент на този, калибър 2906А, само че и той е при часовникаря за профилактика. (Часовниците за носене ходят при професионалист, най-накрая намерих добър часовникар, с който да се разбираме!) Като ми го върне, ще имаме семеен комплект часовници! :)
И този ми е от любимите, класически изглед, механизъм 7S26A
Изображение
Още един такъв, само че стои в резерва:
Изображение
Един калибър 7009, играх си с настройките на фотоапарата та намерих някакъв режим "Art-dramatic-tones" и не му личи колко драматично е издраскано стъклото му. Сега е пратен за профилактика и смяна на стъклото. Верижката е маркова, "Poljot"! :mrgreen: :redface
Изображение
И накрая "Арт-драматична" снимка на част от часовниците ми в несесера за път, има и един "Citizen":
Изображение
П.П.: Ако щете вярвайте, обаче никой не се интересува от часовниците ни, освен в специализираните форуми! Носил съм много и много десетки часовници, семпли или крещящи, цифрови или аналогови, кварцови или механични, позлатени или не, големи или малки, руски или западни, ретро или съвременни, никаква реакция от околния свят! Не съм пробвал да нося часовник за четирицифрена сума или още по-многоразрядна, обаче освен ако не окача някъде на видно място етикета с цената, мисля че никой няма да ме отрази! Единственият човек който вижда какво нося на ръката ми е майка ми, но в нейния изолиран свят предполагам че всеки нов детайл си е събитие.
Искам да кажа че "ценността" на часовниците за всеки е индивидуална и всеки си търси такива, каквито ще отговарят най-добре на неговата ценностна система, а не на тази на другите.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 23 авг 2020 15:21

Да това последното е много вярно. От една стран трябва да се радваме, че хората масово не забелязват чаоснвиците.
Ако беше така и ако всички се интересуваха както от телефоните си. Цените им щяха да са безумни.
Всъщност за нас е интересна историята и комбинацията от функционалност и качество.
Когато човек стигне до тази истина, че хората не се интересуват се освобождава и може да носи каквото си пожелае без значение цената или видът на чосовника. Просто се радвайте на тази ситуация. Това е един вид дар.
Поздравления за хубавите Сейко по горе. А съм сигурен, че ще попаднат още много в твоята колекция.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko

Мнение от stepona555 » 23 авг 2020 18:53

От една страна функцията да видиш колко е часът се измести към телефоните , от друга милионите фалшификати и имитации направиха така че на никой не му е интересно дали ти е истински часовника за 100 бона или като на всички е з а 20 лева менте.
На мен опита да ми подарят менте , ме подтикна преди 5 години да си потърся истински , после кратко участие в продавалника докато ми писна да ми продават краставици краставичари дето не са виждали поле и поливна система и така бавно и полека се понасъбраха няколко кутии , край на спама ,и в тия кутии има и Сейко.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Seiko

Мнение от Seikosha » 04 сеп 2020 19:19

Един корекомски. Вижте как си сменя цвета на вътрешният кръг хамелеончето, голям гявол :)

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

И с братчето му, който съм го купувал пък от моряшкият магазин.


Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Seiko

Мнение от stepona555 » 04 сеп 2020 19:48

Както сам казваш с основание , ами покажи поне задния капак , а най добре и механизма.
Цифера хамелеон е супер , на живо сигурно е още по впечатляваш.
Весел край на седмицата
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Seiko

Мнение от Seikosha » 04 сеп 2020 20:41

И двата са кал.7009 ,до болка познат. Снимките са стари, просто правя ревизия на фотоархива и пускам по нещо. В случая заради цифера. Няма нищо друго около тях интересно.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Seiko

Мнение от Seikosha » 04 сеп 2020 22:11

А, стигнах и до този дето взех за буля, но го носи един ден ,че и убивала веригата, така ,че си го скътах. Занае ли човек, нова булка - нов късмет (пази боже) :mrgreen:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kostabo
Напреднал
Reactions:
Мнения: 361
Регистриран: 29 дек 2016 17:50
Местоположение: Кюстендил

Мнение от kostabo » 09 окт 2020 19:31

Кинг Сейко
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Тука е така...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 09 окт 2020 22:16

Класса!
Поздравления!
Изглежда в отлично състояние. Харесва ми формата на касата - лъговете го правят много солиден.
Със здраве да го носиш!
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Seiko

Мнение от Lyubo_sr » 10 окт 2020 07:10

atanweb написа:
09 окт 2020 22:16
... да го носиш!
Това е основното, Коста! :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Seiko

Мнение от atanweb » 15 окт 2020 20:00

Някак странно, но в един ден три еднакви дигиталки на Сейко. Две от тях отремонтирах успешно. Третата е още някъде по куриерите.
Аз съм много доволен от този модел. Една идея по масивен от други Сейко дигиталки и с готини функций и меню с голям шрифт. В модела липсва аларма и въобще звук, но пък е много надежден с едри елементи и дебела платка.

Seiko 0138a
Изображение
Изображение

naHuka
Reactions:
Мнения: 44
Регистриран: 05 юли 2020 07:01

Re: Seiko

Мнение от naHuka » 20 окт 2020 22:16

Нещо по....колоритно от мен.

Изображение

Изображение

Но, ако трябва да съм честен, последните няколко седмици щъкам със това "сейко"
Pulsar Gen2. (British Military)
Изображение

Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”