Слава / Slava

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: СЛАВА

Мнение от nevenbekriev » 25 мар 2013 21:10

Писах някъде, работят, но с малка амплитуда и нестабилно.Коя пружина е скъсана се разбира след разглобяване. Може да се извади малкото колелце, което предава дввижението за навиване на втората пружина (която е по-далече от ремонтуара), така веднага ще стане ясно коя е скъсана.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: СЛАВА

Мнение от plamenhar » 25 мар 2013 21:15

За спорта може да се разглабя и изследва.
Иначе този механизъм е толкова разпространен,че направо се сменя блока с пружините,или целия механизъм.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: СЛАВА

Мнение от atanweb » 26 мар 2013 20:23

Благодаря за отговорите.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: СЛАВА

Мнение от Seikosha » 11 апр 2013 20:47

Тези ми са отдавна,ама нали си нямам колекционерска темичка,тука ги показвам.
Първата е с голям размер на циферблата,много тъмно тютюнено зелен и целият е напръскан със златен прах.Джама му е стъкло и стъклото му е джам :D плоско.Сигурен съм,че всички сте я виждали,но това е МОЯТА :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

А тази ми е любимата,страхотно излъчване има, много светло бежев циферблат с изчистен дизайн.Такава каса като тази досега не бях виждал,формата е позната,но е много тънка и фина,също така е и лека,Въобще прекрасен часовник,лично аз рядко съм го срещал,не ,че е уникален ,разбира се :D
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: СЛАВА

Мнение от atanweb » 11 апр 2013 21:06

Хубави са, а като втората се надявам и аз да попадна някой ден и да си я имам в колекцията.
Скоро ще снимам и ще покажа няколко нови в тази тема.
Имам съвет за снимките. Ако Канончето ти има възможност сложи ISO настройката на най-ниската стойност. Сега снимаш на 800, а това вкарва много "шум" в снимката (точиците в тъмните сектори).
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: СЛАВА

Мнение от Seikosha » 11 апр 2013 21:55

Напълно си прав колега и аз съм го писал вече в 1-2 теми как снимам,а то е на изкуствена светлина,по точно под едно луминисцентно тяло,на местото където си и работя и ако не снимам на Авто,нищо не излиза.И за туй са на 800 ISO Тези снимки ги правя единствено,за да ги показвам по някой повод и в някоя тема.Точно преди час обяснявах същото и на един друг колега,че съм събрал вече достатъчно готови за снимане неща и ще си подкарам една фотогалерия.Обещавам да видиш разликата :think:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: СЛАВА

Мнение от atanweb » 14 апр 2013 15:11

Първият ми Cornavin - механизъм 2414 Слава
Изображение Изображение Изображение
Изображение

Prisadov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 450
Регистриран: 13 яну 2013 23:39
Местоположение: Смолян&Пловдив

Re: СЛАВА

Мнение от Prisadov » 14 апр 2013 20:22

Много е красив....напоследък много се заглевждам по квадратните.Имам същия механизъм с много запазен циферблат просто касичка му трябва.Но много красиво часовниче,може ли да го снимаш как стой на ръка :)
Поздрави....

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: СЛАВА

Мнение от atanweb » 15 апр 2013 18:40

Благодаря за комплимента. Ще го снимам скоро и на ръка.
Изображение

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: СЛАВА

Мнение от storyteller » 20 апр 2013 14:14

И аз открих за себе си дискретния чар на Слава. Напоследък някак постепенно започнах да осъзнавам, че не съм нито пилот, нито водолаз, слава Богу вече не съм в армията, а за космонавт така като гледам, няма особени шансове да ме вземат - така че защо да нося часовници, пригодени за война, когато най-голямото ми приключение е да изпия някоя бира с приятели.
Така се загледах и във внимателните, спокойни Слава и ми харесаха тези два модела. Единият е "конструкторски" - като го погледне човек и му идва отвътре желание да подреди нещата около себе си. Дори да не може, пак се успокоява. Абе дисциплинирано, подредено нещо.
Вторият е класически часовник за костюм и работа, не парадно-сватбарски "дрес", а часовник именно за работа, ако работиш с компютър или хартия.

Изображение


Изображение

Изображение

Имам слабост и към този механизъм, Слава 24хх. Грубо изпълнение, но много добър замисъл и е един от малкото руски механизми, конструиран не само за здравина, а и за точност - затова колелата с в повече, но се освобождава място за големия баланс.
Освен Восток 2809 и отчасти първия Полет 2609, не се сещам други руски механизми за ръчни часовници, където точността да е основен приоритет.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: СЛАВА

Мнение от atanweb » 25 апр 2013 19:25

Ще споделя часовник който сглобих благодарение на оmegaqq който ми изпрати чудесен циферблат за тази Слава, търсих снимки на точно такава комбинация на цветове но явно, че няма. Така, че може да се числи към франкените, но на мен много ми харесва.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: СЛАВА

Мнение от omegaqq » 03 май 2013 17:11

В тази тема още не съм се разписал и сега възнамерявам да го направя със Слава 1809. Спред мен това е един доста интересен механизъм и не е от често срещащите се. Интересна също така е и честотата на която бачка механизма. Това е един от малкото "бързоходни" съветски часовници. Малко повече инфо има тук:
http://www.christophlorenz.de/watch/mov ... 9.php?l=en" onclick="window.open(this.href);return false;
А ето и малко снимки от мен:

Изображение

Изображение

Прави впечатление, че моя екземпляр има направен нещо като полуотвор за по-лесен дистъп до коронното колело, а тоя в нета няма такъв. И накрая, но не на последно място, часовникът е дамски.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: СЛАВА

Мнение от Pavlin » 03 май 2013 17:55

Ами то си пише че е за жени :mrgreen:

Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: СЛАВА

Мнение от omegaqq » 03 май 2013 18:38

Мале къв си музовир (термин от врачанския диалект :D )! Къ па баш това виде от целата снимка бе шемет? Не е ли та поне малко срам? Ний тука за сюриозен чесовникарски форум са гласим, а баш барото седнал да гледа по краищата на снимките. Следващия път га кача снимка ке ползвам вестник "Чук-чук" за фон, па тогава да видим к'во ке гледате.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: СЛАВА

Мнение от atanweb » 03 май 2013 19:44

omegaqq написа:Мале къв си музовир (термин от врачанския диалект :D )! Къ па баш това виде от целата снимка бе шемет? Не е ли та поне малко срам? Ний тука за сюриозен чесовникарски форум са гласим, а баш барото седнал да гледа по краищата на снимките. Следващия път га кача снимка ке ползвам вестник "Чук-чук" за фон, па тогава да видим к'во ке гледате.
:lol:
Много яка Слава. Аз мечтая за нешо по различно от масовките 24ХХL
Изображение

Отговори

Върни се в “Съветски и руски часовници”