Колекцията на др. Злобюл

Има какво да се види
dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

Колекцията на др. Злобюл

Мнение от dr.zlobul » 05 мар 2013 11:40

Започнах да колекционирам часовници не отдавна, може би около година и малко. даже не помня кое точно ме заплени в тях. сега мога да кажа, че съм приятно болен на тази тема и с голямо удоволствие попълвам колекцията. Купуването в началото беше доста неориентирано. Сега не се променило много. Не мога да кажа че имам предпочитание към ръчни, джобни, стени или др. Държа на момента ако определения часовник ме грабне значи е за мен :D . Много съм изпуснал и сега като се замисля ме е яд ама... винаги ще има такива моменти не може да се притежават всички часовници... Най много ми харесва момента на търсенето по различните чаршии т.нар. битаци а още повече "спасяването" на някой часовник от ръцете на ония дето се преместиха от "Клондайк" и сега топят рамки като невидели. За "Бай Мангау" пък въобще не искам да коментиам...той винаги ще е "Хита на сезона" та... малко снимки... старах се донякъде успях да уцеля правилния начин за снимане в макро режим на фото-то, но не съм снимал всичко. след усилени упражнения ще допълвам.

Изображение
Започвам с часовника от моето детство. Милия ако можеше да говори...Първолак с механичен часовник... :oops: след неколкократно посещение при часовникаря нашите ми купиха пластмасов дигитален.



Изображение
Този Восток наследих от дедото. Балканлия човек, метър и сто с ръце като лопати. Винаги ми изглеждаше, че часовника някак се губи на ръката му. знам че стрелките не са оригиналните и е доста захабен но си го исках автентичен както го помня от детството си.



Изображение
Наследство и спомен от другия ми дядо. Восток прецизьон жълта машина. за вида на цифера съм виновен аз. Не съм опитвал да го почиствам а като малък пишлигар невежа какво значи "пълновлагозащитен" го натопих в едно корито с вода. Абсолютен детски Г..З.

Малко руски звънчета.


Изображение




Изображение

Винаги се кефя като съм на работа да го навия да звъни и да гледам учудените лица на колегите "какво е аджеба това чудо натехниката"
Раздел Ракета. Това е марката с най много цифери като вид и никога няма да ми омръзне да ги събирам.



Изображение


Изображение
Светлия цифер работи мн. хубаво. Тъмния, който е по скоро черен му предстои профилактика. Разглеждал съм го мн. пъти и все си мислех че пръскан с черна боя ама пък как е останал надписа ракета тогава. Ако някой от вас има такъв цифер нека сподели.

Раздел Слава. Имам и два будилника Слава и Дружба, но не са отвършени. Малко в насипно състояние още.

Изображение



Изображение
Същия като този подарих на кръщелника, мн. добър мой приятел. Кефа е незаменим като видиш как се радват на нещо ретро, механично и на години два пъти колкото притежателя. Не знам дали има някакво суеверие относно подаряването на часовник /подобно на това да подариш нож... трябва да се откупи с някаква дребна монета/ ако някой от Вази знае нека сподели.

Победа.

Изображение

Москва.


Изображение

Восток командир-ци и една амфибия.

Изображение
Накрая часовниците които обичам да нося...


Изображение
сейко 5 ; LUZ ; Ricoh ; Orient ; Citizen


Изображение
За всеки един от тези които нося имам спомен относно подарък от колега, намерен в нищото и спасен от умирачка, спомен от близки роднини. за мен най-важното е да асоциирам часовника който нося с нещо защото всеки път когато погледна колко е часа се сещам за нещо приятно и весело....

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от Pavlin » 05 мар 2013 11:48

Браво! Немалка колекция, и представена по увлекателен начин!

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от cerasimi » 05 мар 2013 15:12

Добро начало. Продължавай да дерзаеш. :D

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от ТЕН » 05 мар 2013 15:32

:clap: Браво колега, вдъхна ми малко кураж, защото другите колеги като наизкараха едни новИнки или лъскарки чак не смея да кажа, че имам понасъбрани 30-40 бангии камо ли да ги покажа. Имам същата Ракета като твоята черната, но незнайно защо е с машина Победа. Цифер корпус 1 към 1, но стрелките същите, но часовата е с фосфор или бяла боя а минутната има само по ръба следа от боята-секундна няма. Цифера съм го чистил бърсал и имам чувството че е някаква пластмаса един къдрав такъв...

sturaviqt
Reactions:
Мнения: 17
Регистриран: 10 фев 2012 00:05

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от sturaviqt » 05 мар 2013 22:33

Браво! Много добре представена колекция.Давай и другите!

И аз подготвям моята.Но много ме бави снимането.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от atanweb » 05 мар 2013 23:21

Чудесно представяне на колекцията. Има за коакво да ти завиди човек.
Изображение

dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от dr.zlobul » 11 апр 2013 14:40

Мислех си от едно известно време кои часовници да покажа още. И докато мислех кои точно ми дойде до гладкото аспиринесто мозъче що пък да не покажа часовниците които не съм купил за мен. Всеки е купувал часовник за близък човек, аз пък за сестра ми а знаете всички сестри са слабост на по големите братя. започвам с кварцовите и по - детските.
Изображение


Изображение
Ножлето си е мое... все още не съм започнал да подарявам и ножлета освен часовниците ;) Не че не бих просто не е изявила желание.

Изображение
Едно часовниче за което пък и за още няколко от които ще покажа, разбрах че са правени с рекламна цел. На марка дрехи или нещо което привлича жените по моловете да си правят шопинг терапии.....
Изображение

Изображение

Изображение
и още малко кварц...
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Най много се изненадах когато хареса една от "ракетите" които имам и напра'о я ОТНЕСЕ като сополиво циганче фафла .


Изображение
Отам нататък се започна.... "аз защо имам само кварцови.... дай да разгледам.../означава дай да си харесам/... нещо от твоите... Та разделихме моите от нейните и сега като ми изпадне нещо което ми хареса допълвам и нейните часовничета....
Изображение
Много ми харесват дамските "ЛУЧ" автомати мн. ама мн. добре вървят за руски автомат напраоооо.... когато взех този без каишката, толкова мн. му се изкефих, че даже и не го отворих. Когато я свърших тази манипулация вече с усмивка вкъщи...оппп разочарование ...маховика липсва...Но за щастие това не са толкова редки часовничета и сега наметих едно донорче и чака ред.
Изображение
Този последния убавец е одарък от приятел с който се засичаме най-често по чаршиите и той е болен от часовникарската треска ама.. за стената....
Изображение
Има и още които чакат на опашката но за тях по-нататък.
Последна промяна 1 на dr.zlobul, променена общо 11 пъти

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от Pavlin » 11 апр 2013 14:50

Хубави часовничета :) Ама свършиха ли механичните?

dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от dr.zlobul » 11 апр 2013 15:03

Публикувах преди да довърша .... сега вече има и малко механични....

dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от dr.zlobul » 13 апр 2013 08:03

Сега ще ви представя едни стени убавци които заминаха при кръщелника да му красят стената. Представям ги в моята колекция понеже събирането им е мое дело... и разболяването на още един човек от часовникарската болест тоже.... ;) Мисля е една добра колекцийка на "sonneberg"

Изображение


Изображение

Изображение


Изображение
Това петно на синия FM SONNEBERG е отражение на ламБата....
Изображение


Изображение
Този последния дойде като донор за чаркалъци, че предните два имаха нужда.... и като остана самичък направих едно малко извращение.... сложих му една машина с батерия с handmade стрелки. Предполагам, че повечето от вас няма да одобрят направеното за последния с батерията ама пък да стои самичък в кашона....

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от kapkan » 13 апр 2013 10:40

Много са хубави :thumbup: А последният си е идеален,няма да го хвърлиш я.Аз на един цивер на СЦЗ направих същата операция,добре си стана

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от Seikosha » 13 апр 2013 20:17

Имам същият,като кафевият.Голяма красота е,полиран е като огледало,немска работа,само дето нямам ключе :(
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от Lyubo_sr » 13 апр 2013 20:43

Seikosha написа:Имам същият,като кафевият.Голяма красота е,полиран е като огледало,немска работа,само дето нямам ключе :(
Намираш си тръбичка с подходящ размер, изчукваш я на квадрат, отзад пъхваш някаква халка и- готово!
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от nevenbekriev » 14 апр 2013 19:22

dr.zlobul написа:Сега ще ви представя едни стени убавци които заминаха при кръщелника да му красят стената. Представям ги в моята колекция понеже събирането им е мое дело... и разболяването на още един човек от часовникарската болест тоже.... ;) Мисля е една добра колекцийка на "sonneberg"

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение
Това петно на синия FM SONNEBERG е отражение на ламБата....
Изображение


Изображение
Този последния дойде като донор за чаркалъци, че предните два имаха нужда.... и като остана самичък направих едно малко извращение.... сложих му една машина с батерия с handmade стрелки. Предполагам, че повечето от вас няма да одобрят направеното за последния с батерията ама пък да стои самичък в кашона....
Чудесни са!
Мисля че търсеше баланс за Сонеберг, тук видях един
http://auction.bg/item.php?id=1219596" onclick="window.open(this.href);return false;

dr.zlobul
Напреднал
Reactions:
Мнения: 139
Регистриран: 26 юни 2012 18:30

Re: Колекцията на др. Злобюл

Мнение от dr.zlobul » 15 апр 2013 09:44

Благодаря за инфото, но намерих. Последния на който е монтирана машинката с батарейката дойде като донор за чаркалъци. Винаги е така когато най-малко търсиш тогава изкача нужната част..... :)

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”