Страница 1 от 1

Шеллак

Публикувано на: 21 Юни 2014 07:02
от Skyler
Дали става за часовникството:
http://kobalt-online.com/shellak-na-ljuspi-100gr.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Естествена смола - 100гр. за 5 лв.

Re: Шеллак

Публикувано на: 21 Юни 2014 10:48
от kova4ev
Шеллакът е сред най-"благородните" политури за дърво. Нанасянето му е трудоемко, има отенък и за друго, освен за дърво, май не става.

Re: Шеллак

Публикувано на: 21 Юни 2014 11:36
от omegaqq
kova4ev написа:Шеллакът е сред най-"благородните" политури за дърво. Нанасянето му е трудоемко, има отенък и за друго, освен за дърво, май не става.
Ползва се и за лепене на плетите на анкера.
Skyler написа:Дали става за часовникството:
http://kobalt-online.com/shellak-na-ljuspi-100gr.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Естествена смола - 100гр. за 5 лв.
100 грама ще ти стигнат за цял живот и пак ще остане да раздаваш и на приятели.

Re: Шеллак

Публикувано на: 21 Юни 2014 18:06
от trk2
Нищо друго ли не се лепи с него?

Re: Шеллак

Публикувано на: 21 Юни 2014 18:31
от varban
Импулсният камък на по-старите модели.

Re: Шеллак

Публикувано на: 21 Юни 2014 20:43
от nevenbekriev
Използва се и за закрепване на всякакви детайли за да бъдат обработвани на струг и с разни приспособления.

Re: Шеллак

Публикувано на: 24 Юни 2014 08:14
от varban
Сетих се още нещо - на срещата в Еленския балкан zarkoo ми каза, че с разтвор на шеллак се обработва срезът на кожените каишки, та да не белее и да не се раздърпва.
Шеллакът се разтваря в спирт, ама иска дълго киснене. След това може да се добави и някакво спирторазтворимо багрило - например, черен цвят дава нигрозин.

Ама по-добре да не се добавя нищо, та да не прецака боята на кожата.