Търсенето върна 6299 резултата

от atanweb
10 Юни 2026 21:35
Форум: Японски, китайски, немски, френски, английски и други
Тема: Разни немски марки
Отговори: 23
Преглеждания: 20967

Re: Разни немски марки

Фантазия.
Поздравления!
от atanweb
10 Юни 2026 21:32
Форум: Съветски и руски часовници
Тема: Пoлет / Poljot
Отговори: 734
Преглеждания: 370490

Re: Пoлет / Poljot

Много хубав!
от atanweb
09 Юни 2026 17:06
Форум: Механизми
Тема: Ronda cal.RL1223 ръчен механичен с аларма
Отговори: 7
Преглеждания: 2421

Re: Ronda cal.RL1223 ръчен механичен с аларма

Привет Миро
Ето тук има части за този калибър
цяла поредица за една бира пари.... стига да е там твоята.
мисля, че е на долния ред
https://www.ebay.de/itm/277789411586
и тук също други части
https://www.ebay.de/itm/277976279194

за любопитните могат да видят частите на механизма тук
https://www ...
от atanweb
05 Юни 2026 20:55
Форум: Всичко останало ----- Off Topic Discussions
Тема: Снимки и клипчета
Отговори: 424
Преглеждания: 273299

Re: Снимки и клипчета

Здравей Любо,
този клип е фейк, да показва какво може да бъде постигнато, но още в самото начало има ИИ кадри.
също така този модел 122,123,124 ЧС са от 70 години, а не както пише в заглавието на клипа. Също така намерен в гората и изровен от земята и да работи при леко разклащане... ами питай Иван ...
от atanweb
04 Юни 2026 12:51
Форум: Форумни колекции ----- User collections
Тема: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).
Отговори: 395
Преглеждания: 245011

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Браво! Поредното Браво.
След лукса на Пасат-а, съвсем не мога да остана безучастен за показаният Темис. Страхотен сладур. Много як.
Браво и за Столичният. Редки са. Къде потънаха всички дето ги събирахме преди 10-15 години. Май си стоят в нашите колекций по кутийте. Браво, това прави редкажите още ...
от atanweb
04 Юни 2026 12:46
Форум: Японски, китайски, немски, френски, английски и други
Тема: Ruhla
Отговори: 110
Преглеждания: 103600

Re: Ruhla

Синьо лято. Напомня ми на серияла.
от atanweb
04 Юни 2026 12:45
Форум: Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"
Тема: Ремонт на часовник от пилотската кабина -Junghans Messerschmitt WW2
Отговори: 8
Преглеждания: 178

Re: Ремонт на часовник от пилотската кабина -Junghans Messerschmitt WW2

Интересно кой е първообразът на този дизайн на хронографните мостове. Има го и при ръчните.
При този наистина да ти е кеф да го ремонтираш. Едри големи и здрави части. Сигурен съм, че съвсем скоро ще тиктака, А до тогава търси метална кутия за съхранение. Или направо Месершмит.
от atanweb
16 Май 2026 14:30
Форум: Швейцарски часовници
Тема: Dugena
Отговори: 26
Преглеждания: 25383

Re: Dugena

Страхотна!
Механизма е много, много добър. Я да се порадваме на баланса и тежестите му.
Браво! поздравления!
от atanweb
16 Май 2026 14:26
Форум: Японски, китайски, немски, френски, английски и други
Тема: Orient
Отговори: 210
Преглеждания: 161998

Re: Orient

Ай този е пътувал през времето. Маркерите на безела са толкова пресни, че се обзалагам, че не е носен въобще.
Поздравления!
от atanweb
09 Май 2026 08:59
Форум: Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"
Тема: Смазване и видове смазки за механизми
Отговори: 21
Преглеждания: 15871

Re: Смазване и видове смазки за механизми

Айде ново свежо масълце, че хай-енд механизмите си искат точните смазки иначе амплитудата не е достатъчна след промивката.
Изображение
от atanweb
08 Май 2026 16:35
Форум: Дискусии ----- Watch Discussions
Тема: Просто преминаващи часовници. Впечатления.
Отговори: 197
Преглеждания: 181856

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

https://i.postimg.cc/mczKZz4d/DSC-0002.jpg

https://i.postimg.cc/8F297pPp/DSC-0010.jpg

https://i.postimg.cc/hJk6XDPG/DSC-0011.jpg

Ето ги първите снимки.
Микро-роторите не са често срещани, а защо не знам.
Силно се надявам да го подкарам.
калибър Buren 1282 като основен с 21 или 30 камъка и ...
от atanweb
06 Май 2026 19:57
Форум: Дискусии ----- Watch Discussions
Тема: Просто преминаващи часовници. Впечатления.
Отговори: 197
Преглеждания: 181856

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Junghans cal.SW500 - ETA7750 много красив дизайн запазена марка, разпознаваем от 100м разстояние. Макс Бил е доста популярен. Адски удобен. Лек часовник с винтидж усещане. Наложи се да сменям стъклото. Оригинала е 50 евро. Успях да намеря за 9 евро на Стернкройц което всъщност вероятно е същото ...
от atanweb
04 Май 2026 12:46
Форум: Форумни колекции ----- User collections
Тема: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).
Отговори: 395
Преглеждания: 245011

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Браво, особености за Дугена-та и Гуда-та.
И в патиниралите има много чар.
от atanweb
28 Апр 2026 17:50
Форум: Японски, китайски, немски, френски, английски и други
Тема: Orient
Отговори: 210
Преглеждания: 161998

Re: Orient

Интересен, много рядко се среща нещо старо на Ориент. Повечето японски са някакви Сейко, ти май беше фен на тази марка. Аз също... ама малко ми изветря, от 6-7 години съм голям фен на Ситизен-ите, също и на някой по-едри модели на Ориент *например KingDiver, защото просто не съм попадал на нещо ...
от atanweb
25 Апр 2026 12:10
Форум: Всичко останало ----- Off Topic Discussions
Тема: Да си спомним нашият приятел колега и ментор. Върбан Пешков
Отговори: 54
Преглеждания: 63279

Re: Да си спомним нашият приятел колега и ментор. Върбан Пешков

Вечна памет!
Помним Върбан, помним го с хубаво и ни липсва.
Времето няма да го заличи.
Изминаха 10 години от трагичната новина.
За теб приятелю!
Изображение

Към разширено търсене