Re: Нови придобивки- джобни часовници

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Джобни часовници

Мнение от Seikosha » 02 авг 2014 02:32

Невене,досега ставаше дума само за циферблата,дали е рисуван,или дорисуван,такъв е и въпроса,дали е автентичен като изработка откъм материали и свързан с машината оригинално,не е тема на питането. Ти сигурен ли си ,че този циферблат е автентичен както казваш, кое имаш предвид и можеш ли да се обосновеш. Аз например,ако случайно си чел и моя пост,писах,че римските цифри са правени професионално,така мисля и за лъвчето,но трябва да се види под увеличение,това,че е по-голямо,нищо не значи,некадърни изпълнения е имало и преди,не само сега.Всичко друго е рисувано ръчно от архидякон Никодим от Бачковският манастир,само дет не знам от баща или син.А твоят часовник си мисля ,че е от края на 19в.,може би към 80-те год. ,ако открия нещо по-точно ,ще пиша,както казах обаче ме смущава лошото качество на щампите и ,ако не е от протриване,което би могло да се види под голямо увеличение, ти самият си писал къде са се ползвали такива сурогати. Надявам се да излезе автентичен и ценен. n_thumbsup
Говоря разбира се за касата,което не е задължително да се отнася и за механизма.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Джобни часовници

Мнение от nevenbekriev » 02 авг 2014 07:49

Точно малките арабските цифри изглеждат напълно автентични и нормални за времето в което е направен циферблата. Просто има много такива запазени стари циферблати и всички при тях тези малки цифри са рисувани на ръка. Не са рисувани на циферблата, а на графичния оригинал на изображението, а пък римските цифри са чертани на ръка, но с чертожни пособия, същото се отнася и за индексите.
За касата на моя часовник - тя е сребърна и добре направена, щампите са с добро качество. Друг е въпросът че наистина понеже изправях капаците, после полирах отвътре. А снимката на щампите е с лошо качество, понеже не е правена специално, а е "кропната" от една от по- големите снимки в цял ръст. И аз си мисля че часовникът не е толкова стар, а иначе идва от Ибей.ук , от самата стара англия. То аз напоследък май само от там пазарувам...

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Джобни часовници

Мнение от Seikosha » 02 авг 2014 13:20

:D добре казано Цецо.
Невене ,сега те разбрах какво имаш предвид под автентичен и съм напълно съгласен с тебе,за това се пошегувах и с архидякон Никодим :) Точно така са се опитвали да калиграфисват незнайни майстори чисти циферблати явно, аз го тълкувах като фабрично и нефабрично.
А касата може да излезе като тази ,която Сашо показваше в една тема няколко часовника които продава неговият антиквар и аз купих два от тях и за която ти ни открехна,че са посребрени ментета за турската армия,но на моя индивид на цифера едва се различава ,обсъжданият вече надпис "Победа" както Капкан чук забеляза първи ,та и там щампите са замазани,ама аз хич не се сетих,че твоят е пред очите ти и ти си го изчислил. Подведох се ,че сякаш е някъде от нет и обсъждаме нещата по него :fool:

Роска ,изглежда си имаш редкаж icon_clap


Изображение

Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Джобни часовници

Мнение от kapkan » 22 авг 2014 09:25

Cortebert cal. 620? нещо ми е познат механизма
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... e=546B01C0" onclick="window.open(this.href);return false;
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 8041_n.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Джобни часовници

Мнение от rosen_er » 22 авг 2014 09:45

Като са го копирали в ЧК-6 ,как няма да ти е познат ?! :)

penchod
Reactions:
Мнения: 71
Регистриран: 09 юли 2013 09:30

Re: Нови придобивки- джобни часовници

Мнение от penchod » 10 фев 2015 15:18

Днес получих едно часовниче, за което семейната легенда е, че е подарък на дядото на съпругата ми от Цар Борис III. За мен е важно, че е спомен от този човек, който трябва да се запази в семейството, пък той от къде го има не е толкова важно. Ще съм ви благодарен, ако можете да ми дадете някаква информация за него, както и да ми кажете дали е правимо, зщото механизмът изглежда в трагично състояние. Това са снимките:

Изображение
Изображение
Изображение

Не съм сигурен дали е точно джобно, размерът му е 25-26 мм

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1259
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Re: Нови придобивки- джобни часовници

Мнение от nevenbekriev » 10 фев 2015 17:01

Или е дамски, но преправен - ремонтуарът е бил прибран до касата, или е бил част от табакера, пудриера или някакъв сувенир. Халката е сложена допълнително.
Механизмът е цилиндър, вижда се производителят AS. Не изглежда никак непоправим. Не е нищо ценно, като изключим сантименталната стойност.

penchod
Reactions:
Мнения: 71
Регистриран: 09 юли 2013 09:30

Re: Нови придобивки- джобни часовници

Мнение от penchod » 10 фев 2015 17:37

Даже си мисля, че е бил ръчен:

Изображение

Историята е, че като дете човека печели гимнастическо състезание, и часовникът му е подарен като награда. Може би в последствие му е омалял и е преправен на джобен. Макар че и като ръчен, пак прилича на дамски.

h.painkov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 115
Регистриран: 01 май 2014 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: Нови придобивки- джобни часовници

Мнение от h.painkov » 22 фев 2015 02:05

Здравейте!
Рядко имам възможността да се хваля с нещо,но го правя с голямо удоволствие.Започнаха едни кюстеци да ми се въртят из главата.Сдобих се с един и съм много доволен,набелязъл съм още два,но времето ще покаже дали ще са мое притежание.
Изображение

Изображение

ironhorse
Напреднал
Reactions:
Мнения: 116
Регистриран: 19 ное 2013 23:41

Re: Re: Нови придобивки- джобни часовници

Мнение от ironhorse » 22 фев 2015 23:19

Този определено е много добър! Честито!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Re: Нови придобивки- джобни часовници

Мнение от atanweb » 22 фев 2015 23:38

Всякаква информация за интересния часовник ще бъде от полза
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки- джобни часовници

Мнение от Seikosha » 23 фев 2015 00:05

Мчи той човека написа цял роман като Зола за него.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

h.painkov
Напреднал
Reactions:
Мнения: 115
Регистриран: 01 май 2014 19:52
Местоположение: Пловдив

Re: Нови придобивки- джобни часовници

Мнение от h.painkov » 23 фев 2015 07:25

Тук показвам нова придобивка,а именно кюстекът...Тежи 67.41 гр и дължина 57 см.,малък е,но е сребърен и много се радвам на тази придобивка,защото часовници много,а кюстеците са на изчезване.Няма тугри и други печати,на гърба на двете плочки е ниело.Хубав христянски кюстек,прекрасно стоящ на носията ми за възстановки,заедно с някой от ятаганите ми и пищовите в силяха.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Re: Нови придобивки- джобни часовници

Мнение от Pavlin » 23 фев 2015 08:49

Верно че трудно се намират! И аз от много време търся, но все нямам късмета...

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Re: Нови придобивки- джобни часовници

Мнение от storyteller » 23 мар 2015 07:58

За носията ти трябва и дивит с перо :)
Както при безсмъртния Захари Стоянов, когато слязъл в града.

Отговори

Върни се в “Джобни часовници”