Почистване на части в ултразвукова ваничка

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: проблемен Восток

Мнение от stepona555 » 17 ное 2020 09:56

Бензина за запалки е чист и ако няма друго наоколо става .
Бурканчето е хубаво да е от тънко стъкло , или нещо метално .
А течноста във ваната трябва да е поне до нивото на течността в бурканчето според мен за да предава вибрациите през възможно най голяма повърхност .
Това си е мое мнение . И ако го сложиш точно в центъра където е пиезото най добре.
Поздрави
Изображение

aleb
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 10 ное 2020 21:15

Re: проблемен Восток

Мнение от aleb » 18 ное 2020 22:00

За тази цел съм си направил нещо като кошница от ПВЦ тръба и финна метална мрежа.
Изображение

predator
Reactions:
Мнения: 81
Регистриран: 24 сеп 2020 12:21
Местоположение: Варна

Re: проблемен Восток

Мнение от predator » 20 ное 2020 13:36

atanweb написа:
16 ное 2020 22:34
Слагам частите в бурканчета с почистващият препарат или бензин, а бурканчетата в един пръст вода във ваната.
Така бензина си остава в бурканчетата. Не наливай много вода във ваната, че вибрацията отива на кино.
Анкъра и него ли,няма ли вероятност да се разместят пелетите.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6209
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: проблемен Восток

Мнение от atanweb » 20 ное 2020 19:52

Благодаря на Невен, че даде малко светлина по въпроса за Восток.
Аз явно не съм се взирал достатъчно за да видя, че е залепено.
До сега не съм имал проблеми с разместени палети. Както споменах е важно да не се слага например основната платина заедно с анкера, и баланса и други дребни деликатни детайли в едно бурканче или мрежичка. По добре да са сортирани по големина. Моята домашна непрофесионална ваничка от АЛДИ има вместимост по малко от 1л. Не знам вибрацийте на по големи такива машини дали ще са прекалено силни и ако се ползва голяма ултразвукова вана е хубаво частите да бъдат в мрежички като например такива от щипка за чай или от онези сита за пресяване на брашно.
Моята ваничка както предполагам всички нагрява течностите освен, че вибрира. Та като я пускам за 20 минути течността е вече доста топла... около 50гр.
Ако е още по нагрято то тогава може да се разтопи шеллака на анкерните палети. Така, че е въпрос на преценка.
Изображение

predator
Reactions:
Мнения: 81
Регистриран: 24 сеп 2020 12:21
Местоположение: Варна

Re: проблемен Восток

Мнение от predator » 20 ное 2020 23:13

Благодаря за отговора.Набързо спретнах това дръвче и смятам да нареждам частите върху него така,че да не се допират.Утре ще се пробва.

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6209
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: проблемен Восток

Мнение от atanweb » 21 ное 2020 08:54

Интересна идея, но за часто без отвори как?. Зъбните колела от към календарната част няма как да бъдат закичени там. А за другите зъбни рискът е прекалено голям при закачане и откачане. Също неоправдано голямо количество препарат или бензин.
Това е съвсем приятелско мнение и моля да бъде прието като съвет, а мненията за ултразвуковото почистване ще преместя в друга отделна такава тема.
Поздрави!
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6209
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Почистване на части в ултразвукова ваничка

Мнение от atanweb » 21 ное 2020 10:36

Понеже слях последните мнения във форума с тази тема за ултразвуково почистване ще добавя и линк към още дна интересна тема за съвети, препарати и т.н.
viewtopic.php?p=63203#p63203
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”