Биоритми и настройка на Мастер Анкер

Отговори
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Биоритми и настройка на Мастер Анкер

Мнение от stepona555 » 11 апр 2021 17:18

Наскоро си купих два еднакви часовника които освен другите компликации показват и биоритмите.
Какво е биоритми питайте търсачката
Помня като ученик ги смятах с лист и молив , техниката обаче напредна , сигурно съм писал и програма за Правеца , тя е елементарна.
Какво обаче беше моето учудване когато си вкарах рожденната дата и часовника показа нещо което нямаше общо с многото калкулатори в нета.
Днес като видях че съм в интелектуален + се напънах и родих решението.
Модула на Сейко позволява въвеждане на две цифри и явно не са мислили че ще се достигне до 2000 година , а камо ли 2021.
Поради тая причина само инженера който го е проектирал знае какво си смята
След като разбрах че трябва да избегна смяната на столетието , останалото е лесно , върнах се в миналото 1981 година светла година гимназия 1300 год. България , абе веселба отвсякъде .
А всъщност за да не се объркат високосните години си избрах за година на раждане 1925 , когато беше родена баба ми.
Върнах всичко с 40 години и вече показва точно циклите . А че показва 81 вместо 21 , това е положението.
Денят от седмицата са го закачили на отделен брояч и не се повлия от промяната.

Изображение
Изображение

Сега като се замисля след 18 години пак ще трябва да го променям , до 99 ще работи и като стане 0 край .
Нямат край ремонтите на един кварцов часовник , особено ако е умен и смята разни чудесии.
Весела недела :b :b
ПП
Ако се чудите защо е в тоя раздел , ами и аз да се запиша че нещо съм ремонтирал или побългарил по скоро .
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”