Електромеханичен часовник Слава проблем

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Електромеханичен часовник Слава проблем

Мнение от nevenbekriev » 05 сеп 2021 15:47

Ако искаш, събери всичко в една торба и ми го изпрати, нека аз да проверя какво не е наред и дали пък няма да стане...

moreg
Reactions:
Мнения: 35
Регистриран: 24 фев 2018 22:20
Местоположение: София

Re: Електромеханичен часовник Слава проблем

Мнение от moreg » 05 сеп 2021 19:32

nevenbekriev написа:
05 сеп 2021 15:47
Ако искаш, събери всичко в една торба и ми го изпрати, нека аз да проверя какво не е наред и дали пък няма да стане...
Благодаря за предложението. Часовника не е нищо особено и не си струва да се занимавате с него. Исках да го поправя чисто за хобито затова я пуснах тази тема за да събера малко инфо за тези тип съветски електромеханични будилници. Сигурен съм, че вие ще го подкарате да работи, но целта беше аз да се опитам. В крайна сметка реших да го оставя за декорация като ретро предмет. Повредата му не е голяма и тази платка винаги може да се подмени или отремонтира от човек с по-голям опит от моя. Наистина не си струва да се занимавате с подобни нискокачествени съветски будилници. Поздрави!

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Електромеханичен часовник Слава проблем

Мнение от stepona555 » 05 сеп 2021 23:03

Наистина не си струва да се занимавате с подобни нискокачествени съветски будилници.
Дали е нискокачествен или висококачествен вие как успяхте да определите , след като за толкова време даже не разбрахте как и защо работи .
ще се радвам да ми покажете нещо качествено на същата възраст което още работи без профилактика , без значение дали е европейско или японско.
Дано се намери кой да ви помага при следващия проблем.
Късмет
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”