Кит за премахване на драскотини по стъкла и отварачка за капаци

Отговори
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Кит за премахване на драскотини по стъкла и отварачка за капаци

Мнение от stepona555 » 23 апр 2021 00:16

Дано не повтарям вече показвани неща.
Отварачка за капаци , имах някакви купони за залива които изтичаха след един ден и се появи това .
В интерес на истината успях да отворя няколко часовника.Според мен е добро допълнение към ножките и скалпела който ползвам , само челната част е малко широка и не влезе вчера в ямичката на един руснак .

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Кит за ремонт на стъкла или плексиглас , трябва да го разгледам по подробно , ако някой го е ползвал да каже ако има някакви подводни камъни , ако не аз ще жертвам някой пукнато надран джам и ще споделя .
По често се предлага друг вид еднокомпонентно Поливач
Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Кит за премахване на драскотини по стъкла и отварачка за капаци

Мнение от agrozev » 23 апр 2021 03:57

Мисля че ми е попадал такъв кид като показания от теб, струва ми се че е същия.
Изображение
Бяха ми го пробутали като рекламен подарък към една покупка на разни инструменти и материали. Тъй като беше мостра и количеството беше малко, реших да го употребя за полирането на кристалното стъкло на едно старо "Сейко" 7009, което беше доста надрано. Все пак обещават че полира не само плексиглас, но и стъкло. Аз за акрилните стъкла имам с какво да полирам и не ми е притрябвало точно това, но виж да полираш кристал ми беше интересно...
Имаше някакви препратки от производителя към You tube за клипове как да работиш с материала и ги изгледах.
Мазах, търках (ръчно), мазах, търках много време, изхабих цялото съдържание, но не постигнах задоволително състояние на стъклото. Имаше подобрение, позагладих някои драскотини, но не останах доволен от крайния резултат.
Така че не си го поръчах.
Сигурно за плексиглас ще е добро, ама като знам колко хора постигат добри резултати там с подръчни материали и народни рецепти...
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Отговори

Върни се в “Часовникарски инструменти. Приложение.”