Покупка на части за часовници след Brexit.

Линкове към сайтове с полезна информация за марки,
производители, механизми.
Отговори
Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от omegaqq » 06 яну 2021 12:02

Здравейте на всички и ЧНГ!
За момента съм вдигнал на трупчета покупката на резервни части от Великобритания. Причината е повече от ясна. За момента е доста неясно как ще стават покупките от Великобритания. Основният онлайн магазин от който пазарувахнови части е www.cousinsuk.com. Някой знае ли алтернатива на този сайт в Европа (да не се налага да се плащат мита или ДДС)? Благодаря на отзовалите се!

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от atanweb » 06 яну 2021 17:43

Има германска алтернатива, но все още и аз не съм я ползвал. Това е склад-фирма основана преди 130 години с цел снабдяване на часовникари и часовникарско прозиводство с части, материали и инструменти.
Безкомпромисно обслужване.
https://www.flume.de/de/index.html
Все още не съм пазарувал от там. Преди време когато намерих тази фирма и видях с колко много неща разполагат *вероятно повече от англичаните, но с намалено количество китайско в каталога.
Та проблемът беше и все още е, че за да виждаш цените и за да пазаруваш трябва да си направиш регистрация, а за да си направиш регистрация трябва да имаш фирма, може и като едноличен търговец да си.
Скоро ще направя нов опит, ще им пиша да питам дали мога да си пазарувам като частно лице.
Вторият вариант които вече добре познавате е
https://boley.de/en
не знам кой от двата портала е по голям или по евтин, но като, че избора се свежда до единия или другия.
Очакваме включване от еспанския посланик да разкаже там как пазаруват минерални стъкла 320 с профил 1,5 или 2мм
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от stepona555 » 06 яну 2021 19:24

Ще питам местните майстори , но на първо четене
https://www.solostocks.com/venta-produc ... as-6518106
3 стъкла минимум от 29 цента , днес е най големия празник в еспана и нищо не работи , утре ще говоря с тях.

Друг който продава всичко за часовници
https://www.gran.es/tiendaonline/index. ... egory=true
Още един
https://www.shop.industrialmarti.com/38 ... s-y-juntas
Поздрави
Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от roca » 06 яну 2021 22:13

Испанските имат ли английски версии, т.е. за смяна на езика на английски, че нещо не намирам.
Ще е мъкичка с Гугъл преводача от испански иначе изглежда добре заредени.

Благодаря и на двамата!
Иначе и аз бях доволен от братовчедите, ама сега няма как и с мита :)

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от Liani » 06 яну 2021 23:29

Лошо става без Cousins. Както се разбира, всички сме свикнали да пазаруваме от тях. От много време търся друг вариант, защото беше ясно, че това ще се случи, но така и не открих.
Дано в темата изкочи нещо което да замести братовчедите.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от stepona555 » 07 яну 2021 00:09

Еспанските нямат друг език в страниците , то не е ясно и дали ще изпращат в чужбина , поне в едната видях цени за транспорт само за еспана.
В момента явно всяка държава умува не как да прецака англетата , а собствените си граждани като им сложи данъци , за да компенсира загубите от оборот.
Тук доколкото четох до 22 евро няма мита само ддс което бихме приели ако не слагаха обработка 25 евро което умножава по две дребни покупки .
Еспанските страници ще ви ги преведе директно браузъра , тия дни ще ги разгледам подробно , ще си направя регистрации и ще се консултирам с двама трима местни майстори .
Ако цените ви харесват ще измислим транспорт , Пламен може да има и други идеи , той понякога пазарува от тук.
Освен това трябва да се види и какво пристига на живо , все пак има различно качество.
За сега търсим стъкло 320 1.5 дебело , ама не казва началника за Полет ли е или за Ебел да му измисля подходяща кутийка или да го залепя отвън на плика , да не го видят граничарите и да мине като празен плик.
Поздрави и умната утре на най големия имен ден
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1032
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от miroman » 15 яну 2021 05:29

На сайта си братовчедите са написали "Няма ДДС и експортни такси за клиентите от ЕС".
Така или иначе те преди си начисляваха британското ДДС, сега няма да го слагат, значи цените им ще паднат с 20%.
Пък като дойде в България, вероятността да се разминеш с плащането му (съдейки по размера на пратките, все пай са части) е голяма.
Update: 01/01/21 - No Import Charges or UK VAT Charges

VAT & Import charges for our EU customers

Due to the Brexit trade deal, no import charges are applied to goods sent from the UK to the European Union.

In addition, Cousins no longer charges UK VAT (20%) on goods supplied to our customers in the European Union.

Instead your local VAT rates apply and will be charged by your local tax office.

If you have a valid VAT number, you can claim this back with your local tax office.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от stepona555 » 15 яну 2021 10:08

Накрая обаче са написали че ДДС ще се плати в държавата на получателя и пак стигаме до ония 25 30 евро обработка.
Стъкла за 5 евро + 5 доставка + 2 ДДс + 28 обработка , от 10 станаха 40 евро , а това може да мине , отдавна изчезна тук.
При Сашо в Германия е почти същото .
Дано се сетят да направят един склад от другата страна на канала , а там да си продават с ДДС или без както искат.

В тоя ред на мисли един познат ми каза че имало спогодба с Турция малки пратки да не се обмитяват и прочее , някой да е пазарувал нещо скоро от там и да има достоверна имформация?
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от stepona555 » 15 яну 2021 10:18

Или да отворят магазин в залива и да използват глобалната програма за изпращане .
Ето например тук плащаш предварително 25% и заобикаляш митници и данъчни.
https://www.ebay.co.uk/itm/Seiko-Kineti ... Swls9f-CS6
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от omegaqq » 15 яну 2021 22:32

stepona555 написа:
15 яну 2021 10:18
Или да отворят магазин в залива и да използват глобалната програма за изпращане .
Ето например тук плащаш предварително 25% и заобикаляш митници и данъчни.
https://www.ebay.co.uk/itm/Seiko-Kineti ... Swls9f-CS6
При тая цена за доставка и ДДС да ти се отще да кОпуваш.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от Liani » 12 фев 2021 00:27

Колеги, някой има ли проблем с поръчки от Cousins които трябва да се доставят на адрес в Англия?

От доста време не мога да поръчам нищо освен ако не е до адрса ми в БГ.
Говоря с банката, казват проблема е в сайта. Пиша на Cousins, те пък казват, че проблема е в банката.

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1157
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от ivan_p_uzunov » 12 фев 2021 18:02

Здравейте , току що мой приятел ми потвърди че поръчаните неща от Братовчедите са пристигнали при него на Лондонски адрес.И аз хълцах цяла вечер защото и при мен нещата не вървяха първоначално . - След направена поръчка в сайта отивам на меню да платя . и ми изписа това -Опитахте се да направите поръчка в Cousins Material House Ltd.
За съжаление вашата карта не е упълномощена от вашата банка, за защита на данните братовчедите НЕ са уведомени за причината за неуспеха, моля, свържете се с вашата банка за съдействие. -Е звъннах им -на ОББ- и бяха много учтиви да ми обяснят как трябва да си регистрирам картата в сайта им ,за да мога при всяка една покупка те да гарантират че това съм аз а не някой друг . И след регистрацията ми в сайта на ОББ -нещата станаха ..Поръчах от БГ. с адрес за доставка до Лондон и след два дни пратката ми бе на адрес . :b

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от roca » 18 яну 2022 23:39

Здравейте! Скоро не съм пазарувал нищо отвън, т.е. от около година, но вероятно ще ми се наложи вече :)
Та повдигам темата, за да попитам какъв опит сте имали последната година със сайтовете доставящи до България и дали има нови такива с по-бързи и безпроблемни доставки.
Видях, че Cousins вече начисляват ДДС до 150 Евро, т.е. за бързи и малки поръчки не следва да е проблем, но при по-големи от 150 те оставят да се занимаваш сам. Ясно е, че с китайците не е добър вариант, освен чакането, не е ясно и кое с какво качество е, макар че преди съм попадал и на що годе сполучливи неща.

Има ли други алтернативи и какви от вашият опит?
Благодаря за инфото!

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от omegaqq » 19 яну 2022 20:10

Пазарувай смело от където ти душа иска. Ибей и Алиекспрес вече начисляват ДДС още при покупката и всичко си идва без проблеми по митниците. Братовчедите още не съм ги пробвал ама и това скоро ще се случи.

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Покупка на части за часовници след Brexit.

Мнение от roca » 19 яну 2022 23:52

Да, то за единични поръчки, като цяло не е проблем, макар че аз и преди (т.е. преди 2021-ва) , пак съм си поръчвал минимум за някаква сума, за да може доставката да е безплатна, вече не си спомням точно колко беше, но малки неща там до 35 Евро или колкото беше.
От друга страна, съм имал поръчки и над тези 150 Евро, когато реша да си взема някакви инструменти, освен и части, и тогава вече не ми се занимава с митници, без значение дали ще е с Български пощи... Та, затова реших да попитам, в случаи на такива евентуални поръчки, за да мога да комбинирам.
ebay не ми допада, защото много от продавачите в UK или DE , не желаят да доставят извън държавите си, и изисква прекалено много търсене..

Отговори

Върни се в “Информационен раздел ----- Information Section”