Нови придобивки- 2015г.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от the collector » 24 май 2015 20:32

Pavlin написа:
the collector написа:...Ако не се лъжа, не са ти верни стрелките. :redface Трябва да са една идея по-широки и с тънка бяла ивица в средата. Същите като моите, но жълти.
Браво бе новобранка! Верно че не са верни стрелките. icon_crazy
Трябва да с черна ивица по средата, като на Секонда де лукс...
Да, за черната ивица си прав. Не съм забелязал, че маркерите ти са с черен външен кант и в такъв случай, стрелките трябва да са с черна ивица. Ако маркерите ти бяха с бяло кантиране, то тогава трябваше да си с бяла ивица на стрелките. :redface
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Pavlin » 24 май 2015 20:43

Изображение

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Володя В » 24 май 2015 22:04

Бих искал и аз да се включа като за първи ден в тази наистина много добра идея на автора на темата. Наистина добрата стара подобна тема,доколкото си я спомням,беше ненужно премахната,но с тази нова реплика,мисля ,че нещата може да станат още по - атрактивни. Доколкото схващам идеята,е не само да се показват нови придобивки,а да се споделят и интересни ,или куриозни факти около придобиването им. Т.е. който реши ,да сподели за дадена нова придобивка от къде я е "чопнал" за какви пари,въобще нещо куриозно около придобивката,малко пикантерия ,или интересно.иначе си има теми за лична колекции и теми за различните модели и не виждам смисъл и тук да се излагат ,ако е като там. Поне аз така го разбирам. И в този ред на мисли,бих помолил,поне в тази тема,да не се дискутират автентичността "правилността" и т.н. на часовниците показвани тук поне. Достатъчно са темите в които тези неща се дискутират. Ще се опитам да се обоснова. Първо има много млади запалянковци ,които са се подпалили по ретро и винтиж моделите и ,ако на няколко пъти им се втълпи ,че купуват "боклуци" и им се размаха пръст,може много бързо тези хора да спрат просто да участват. От друга страна тук ще се показват "нови" попълнения,това значи ,че хората или поне някои от тях.ще показват нещата така ,както са ги получили, в суров вид и не е задължително да са купили "строги" часовници,много от нас ,това ни е работата - да ги оправяме. Иначе темата просто ще се видоизмени и ще се превърне в една от много други подобни. Не може примерно,ако някой току що е купил някакъв лот изгодно,или е "зърнал" в една съсухрена каса и спукан цифер,чудесен и рядък механизъм,да не може да го покаже,защото веднага някой може да му скърши хатъра,като заяви,че "нещото" е "нищо". Нека тука поне да не навлизаме в детайли,а просто да показваме новият отстрелян дивеч,а който иска,може да сподели и какво мисли да прави по-нататък с него,а и да го покаже резултатът както по-горе Павлин,но нека това да не е задължително. Разбира се ,ако някой поиска мнение,тогава би могло да се вземе отношение. Както не е задължително да споменаваш цената или източника,но точно тука пък е и солта и пипера на темата,кой как е ударил кьоравото. :wink: Иначе ще се почне както и днес от първият ден да се спори за едно ,или друго,това може да се измества в друга тема,няма лошо. Конкретно за редките КОРСАР ,този на Колектора е много добър и минутната стрелка не виждам какво точно не и е наред,ако е заради пълнежа е малка болка,ако е надрана,се полира лесно,барем не е позлатена. За този красавец на Павлин ,ще се въздържа за стрелките,че съм си забравил каталозите в жабката на таксито,но във всеки случай стрелки с бял пълнеж не са за него...може би с черен да,или само златни и ,ако са острички,сигурно ще е по-добре.
Дано да бъда разбран правилно,че предлагам темата да се обособи каквато е идеята и дискусиите да бъдат по-скоро около тези моменти на придобиване,ровене ,търсене ,пазарене,разни куриози и прочие свързани с новите придобивки. Иначе всеки си знае какво да прави с тях,но това е друг въпрос.
Утре мисля и аз да споделя някои от новите ми неща. Живот и здраве да е.

Май съм закъснял с поста......

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Pavlin » 24 май 2015 22:32

Володя, напълно и добронамерено те разбирам, но нека не поставяме ограничения. Създаването на този форум беше в резултат на такива в другият часовникарски форум.
Аз бих предпочел тази тема да е за лакърдии, а темите по марки и нашите колекции да са с по малко излишни приказки.
Дали ще коментираме цени, състояние, правилност на стрелки и каса- ами те самите разговори тръгват от някъде от самосебе си. Също така не мисля че бихме отказали новобранец показвайки му, че се е набутал, а по скоро бихме го ентусиазирали за по голяма прецизност и опознаване на материята.
Надявам се все пак, че верните членове на форума са наясно, че няма как да се угоди на всички и ако искаме да си държим мястото чисто от злоба, трябва да правим компромиси.

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от kapkan » 24 май 2015 23:33

Pavlin написа:Здравейте,
нека възродим една стара тема, където да споделяме радостта си от придобиването на нов модерен, дълго време търсен и мечтан рядък колекционерски часовник, за ударите от битака, търгове, сайтове за обяви или "скрап" за стотинки.


Всяка такава тема ще важи за календарна година, като на края ще определим символичен победител за най стойностен като попадение(цена-степен на намиране-състояние) часовник.

Препоръчва се качването и споделянето да бъде правено и в съответните теми по тематика и в тези с колекции.
Патентовал съм името,виновен си :lol:
А за ограниченията съм съгласен,не трябва да има.Когато се заформи дискусия за даден часовник е полезно и за притежателя му да знае какво има,и ако нещо не е оригинално,може да му се помогне със съвет или части.

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от the collector » 25 май 2015 17:36

Зим, окомплектован с помощта на "братята" евроафриканци, подвизаващи се на битака. :banana
Часовник с отвратителна каса и прекрасен циферблат, купен за 1 лев. Имах позлатена каса, която стоеше без празна в една кутия и нататък нещата не бяха сложни. :yahoo
Пропуснах да снимам циферблата докато беше в старата си каса и по тази причина я щракнах само нея, вече празна.

Изображение

Ето циферблатчето в новото си жилище. :yahoo Трябва да подменя само ремонтоара, че има лека кривина.

Изображение
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от kova4ev » 25 май 2015 22:06

Съвсем неочаквана придобивка, на съвсем неочаквана цена. Демек двойна радост :)

Изображение

Изображение
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от beria » 26 май 2015 10:22

А аз да питам - тази тема слага ли край на конкурса "часовник на месеца"?
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Pavlin » 26 май 2015 11:12

Краят на конкурса беше обявен от Сашо след последното гласуване.

Вече имаме старата нова тема "Нови придобивки".

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Pavlin » 26 май 2015 15:26

И Востока от Букоев:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от kapkan » 26 май 2015 15:38

С тая верига е като истински :lol: супер е станал

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Pavlin » 26 май 2015 15:44

И фешън:

Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от rosen_er » 26 май 2015 16:04

Много е красив този модел на Восток.Хубаво е ,че имам същия, иначе щях жестоко да ти завидя :mrgreen:
Последна промяна 1 на rosen_er, променена общо 26 пъти

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от the collector » 26 май 2015 16:24

rosen_er написа:Много е красив този модел на Восток.Хубаво е ,че има същия иначе щях жестоко да ти завидя :mrgreen:
Ти не, но аз му завидях! :mrgreen: Аз също го имам, но е изцяло в синьо.
Много е хубав този часовник! n_thumbsup
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Pavlin » 26 май 2015 16:44

Направо си е модерен.

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”