Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 26 май 2021 17:11

Гледах клипче - ревю.
Ихааа, Като парче военно оборудване.
Браво! Значим модел които ще става все по-търсен и ценен сред колекционерите.
Поздравления!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 26 май 2021 19:13

От твоите уста в божиите уши , някой ден ако видиш обява че някой продава първите два с ГПС и до тях първите два с компас , значи не са ми дали пенсията и си я търся от втория фонд.
https://support.casio.com/en/manual/man ... ODULE=1840
Ако си мислите че е лесна работа да видиш колко е часът вижте колко страници е мануала .
Но пък има координатите на Мусала , ама пък няма на Тейде , като се замисля то там на вулкана не можеш да се загубиш вижда се на километри.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 27 май 2021 18:06

Днес пристигна един лот.
Доволен съм.
Изображение
Агат-а тръгва, върви добре, но не спира на място след натискане вторият път на коронката.. Може да бъде само нулиран от бутона и тогава и спира. Ще го разглобя скоро.
Жълтият ЕМКА с бялата каишка е с хубавият AS1701 както на аквастар-а на Тодор. Работи, но има нужда от промивка и смазване.
Синият дайвър на Ситизен-а също работи, но със слаба амплитуда. Циферблата и стрелките са перфектни, но е сложено ново по тънко стъкло. Ще го оборудвам с подобаващо 2,5мм дебелина.
Колстер е симпатично отлично работещо стоманено часовниче с FHF 96 - https://17jewels.info/movements/f/fhf/fhf-96-st/ с много 70-тарско излъчване.

Поздрави на всички!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 27 май 2021 18:48

По точно е да се каже като Жан Ришард , Аквастар е друга марка.
Хубаво е че събираш резервни части за моя гмуркач.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от miroman » 27 май 2021 22:07

В един пост в другата тема (Интересни линкове) OmegaQQ беше посочил един търг в немския еБей с лот от часовници. Продавачът се беше фокусирал върху едно Tissot Seastar, но OmegaQQ беше забелязал встрани един хронограф.
Е, хронографът ме заинтересува, заложих си снайпера, и взех, че го спечелих. :b Пратката мина през Габиели и стигна до Пловдив. Хронографът се оказа много запазен, механизмът беше чист, но не работеше. Оказа се Landeron 248. Нямаше ремонтуар, преходното зъбно навиващо колело (не знам как му викат в България :), на английски е winding pinion. Това лесно, бързо ги намерих и поръчах. И без тях механизмът можеше да се профилактира. И започна веселото. Първо се оказа, че на регулатора му липсва фиксираното пинче (въртящото беше налично), така не може да се регулира точността. Намерих го и него и го поръчах. И изведнъж, както си ровех в кутиите, изскочиха два механизма Landeron 48 на части, които бях забравил. Помня, че бях писал много отдавна за такъв часовник, доста отдавна ще да е било lol2 Естествено, поръчаните части ги имаше и при мен, при това съвместими с 248-цата. n_sad 60$ на вятъра... Другата неприятност беше в хронографската част - един ексцентрик беше изкривен. Сетих се и взех да пробвам един от 3017, с малко кютек (т.е. набиване) взе че стана :yahoo . Накрая трябваше коронка, с резба на втулката 1.2 мм. Познат часовникар помогна и voila:

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Следващият ще е Тисото. Останалите интересни са дамски - два механични Dugena art deco и Alfex, както и две кварцови Сейко.

А останалото в лота са "фенерчета", както галено ги наричат руснаците lol2 :

Изображение

Работоспособността е неизвестна (само един работи - най-дясният), не ми се занимава да сменям батерии. Ако някой си хареса нещо, да пише - негово е:

Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Последна промяна 1 на miroman, променена общо 28 пъти
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 28 май 2021 08:09

Аз си харесах Експоненнт кварц с дата , последния анадиги и третия отзад напред Банхоф.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от miroman » 28 май 2021 10:10

stepona555 написа:
28 май 2021 08:09
Аз си харесах Експоненнт кварц с дата , последния анадиги и третия отзад напред Банхоф.
Изображение

Пиша ти на лично :b

Поздрави.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 28 май 2021 15:23

Поздравления за добре събраният хронограф.
Изглежда страхотно!
Изображение

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от fazana1 » 01 юни 2021 15:10

:yahoo :yahoo Няколко нови придобивки
Изображение

Изображение

Изображение
един малко по странен ориент
Изображение
и едно старо но много запазено сеико
Изображение
оща снимка с кутията с която ги придобих
Изображение
сега и няколко руски
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1389
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от omegaqq » 08 юни 2021 13:52

Малко ми е дребна новата придобивка и май е сейко, ама не мога да видя и да кажа със сигурност.

Изображение
Кефи ли Ви?
Верижката даже се закопчава

Изображение
Тоя е по големичък и го виждам

Изображение
И една обща на новите придобивки

Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 08 юни 2021 20:04

Щом налиташ и на японки , значи вече няма място за хронографи.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 09 юни 2021 20:12

Механизъм без каса и коронка , купен като донор , ама така сладко си цъка ,че както казваше Варбан аз работещ механизъм не развалям за части.


Изображение
Изображение

Изображение

Тисо тъч , пак веселба , дойде с два малки проблема неописани в обявата , не работи екрана в точката за аларма , което лесно ще го преживея , обаче не реагира и в средата откъдето се синхронизират стрелки и др.
Продавача прие забележките и направо като превишил скороста водач пред кат ме попита колко , аз казах едно голямо число , той отговори че е разумно и вече ги беше превел обратно.
Сега ме човърка мисълта , как да го излъжа и да прекарам стрелките където си трябва.
За цената за която си го оставих мога да си правя всякакви експерименти.
Изображение
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
А иначе кутийки , газарийки :yahoo
Изображение

Изображение
Чудя се ако го потъркам с фирменото парцалче , дали няма да му дойде акъла :D
Изображение
Двамата брачеди.
Изображение
Нетрадиционна обща в нея се вижда и третия , едно кафяво Сейко 8123 като на началника , ама си играх един час да го полирам и стан доста прилично матирано , сигурно търкам наобратно с шкурките .
По тая причина не смея да кача снимка отблизо на японеца , гледайте един пост по нагоре , същото кафяво.
Изображение
Весела седмица и :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 11 юни 2021 11:14

Черният е по хубав.. така, че не съжалявай. Поздравления!
Все ще изкочи някоя хубава жълта каса.. като за ЕТА някоя.. просто провери размера и пусни търсене.
Заслужава да я приютиш да не седи така и да продължава да е полу-часовник.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 15 юни 2021 14:35

Здравейте,
Дес получих една необикновенна пратка.
Не знам колко интелект се изисква за изпращане, но, намерих 10тината чесовника в голям кашон без да са опаковани по отделно, и за да звукът по забавен докато се лашкат по куриерите са сложени и смачкани топки от хартия.
Естествено тежестта на часовниците ги отделя винаги от хартията и е падало голямо жулене.
Както и да е... купено е от платформа която няма санкциониране или връщане на пари.
Поне не са скъпи.

ИзображениеИзображение

Измежду тях
Тисо
ИзображениеИзображение
Ориент
Изображение

Изображение
Ситизен и други...

И интересен Анкер

Отваряйки го виждам механизъм на Восток.
Помислих, че някой го е сменил, но се загледах в необичайните щампи.

Някой нещо да знае по въпроса... Циферблата е с оригинални крачета което означава, че е направен за този механизъм, Касата също прилича по изработка и профил на съветски Восток 2214, а щампата на задният капак също напомня много съветски...

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 15 юни 2021 14:50

Опаковката е болна тема , ако бях снимал само тази година разопаковането , щяхте да се смеете и да плачете едновременно.
Един от големите хитове беше обикновен плик , но после решил да добави защита и беше сложил часовника между две стари пощенски картички.
Следващо ниво е увит в една салфетка за хранене и пак в плика.
И обратно идвал е един часовник в кутия за обувки с многослойно опаковане , в един момент те е страх че ще го изхвърлиш с опаковката докато претърсваш.
А чуждестранни вестници имам една бала несмачкани , смачканите директно в камината за следващо палене.
Хората много трудно и мъчително откриват найлона с мехурчета и опитват да компенсират с голямо количество неподходящ за амортизация на ударите материал , смачканата хартия не е лоша идея но заема много място.
Тисото има бушон който се казва междинно минутно колело , ако усетиш и най малко съпротивление при сверяване , спри и разглобявай.
Честито ще си имаш забавления.
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”