Нови придобивки- 2015г.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Pavlin » 26 май 2015 19:37

kova4ev написа:Съвсем неочаквана придобивка, на съвсем неочаквана цена. Демек двойна радост :)

Изображение

Изображение
Страхотен е! Нали не е твое дело черния цвят на касата? :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от atanweb » 26 май 2015 20:21

Вие сте нечовеци!
Колко радост и мъка отключихте в тази тема.
Поздравявам ви!
Изображение

kova4ev
Напреднал
Reactions:
Мнения: 486
Регистриран: 03 фев 2013 23:36
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от kova4ev » 26 май 2015 21:56

Pavlin написа:Нали не е твое дело черния цвят на касата?
Ами тия железните често имат нужда от освежаване на оксидацията, но този не съм го вапцал.
Ето един и от днес, явно месецът е немски:


Изображение

Изображение

Изображение
"Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект"-Т.П.
http://www.nikolakovachev.com" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от beria » 27 май 2015 10:01

Това трябва да е будилник, нали? Не бях виждал такъв, браво!
Изображение

Панчо
Reactions:
Мнения: 7
Регистриран: 01 мар 2015 21:09

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Панчо » 29 май 2015 01:07

Тука бати Вова трябваше да пише,ама часовникът си е мой и не го давам :mrgreen: ,та ще го представя аз и освен ,че го показах в една тема написана специално за неговият механизъм 3055 ,мисля,че заслужава и тука да влезе в архив. Има само няколко часовника,които са ми въздействали така силно и макар ,че всичките му такъми да са малко едри за моя вкус, има нещо много компактно в него,едно чувство ,че нищо не можеш да промениш и всичко си е на мястото и макар да го бях виждал вече и то като първенец в един бивш конкурс, друго си е да го пипнеш на живо и да се убедиш в "некадърността" на съветските часовникари. Благодаря на моят приятел Букоев,че изтрая до вчера на финансовите ми празнини и ми го запази,за да мога сега да ви го покажа.
Май моя Панчо си намери съперник накрая :D

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от kapkan » 29 май 2015 09:12

Много хубав,само жълтото му е в повече :) А добре дошъл :b

Потребителски аватар
мераклия
Напреднал
Reactions:
Мнения: 484
Регистриран: 21 юли 2012 14:18

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от мераклия » 29 май 2015 12:26

Много ми хареса,ще търся icon_clap

Потребителски аватар
the collector
Специалист
Reactions:
Мнения: 1279
Регистриран: 05 фев 2015 02:42
Местоположение: София

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от the collector » 29 май 2015 12:30

Много хубав! :clap:
Аз също ги харесвам кварцовете на Луч, но все не успявам да попадна на читав-не работят или са им сложени някакви бесни цени.
"Бог може да ни изпраща терористи, но мой дълг е да му ги върна обратно."
В. В. Путин

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от varban » 29 май 2015 14:00

Абе тя тази тема предизвиква вреден ажиотаж - разни продавачи четат и вдигат цените. Ама то целият форум е такъв. За колекционерите има поне едно утешение - че растат цените на тези часовници, които вече са събрани. А за такива като мен си е жкво набутване, щото високите цени на минтаците влачат след себе си и цените на трошките, които обикновено вземам.
Коментар на 3055 ще направя в сагата :-)

Панчо
Reactions:
Мнения: 7
Регистриран: 01 мар 2015 21:09

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Панчо » 29 май 2015 20:58

Напълно съм съгласен за горното и мисля,че и друг път е дискутирано по тази тема във форума и не е редно сякаш да се афишира стойност на покупката. Цената на която ще купиш едно нещо е много относителна,някой път имаш късмет и вземаш нещо на никаква цена от човек ,който и бъкел си няма понятие от саати,друг път пък,като те гони мерака и е за колекция ,а не комерс, си плащаш като поп,случаи стотици и цени пак толкова. Като цяло има някакъв растеж на цените в последните 2-3г. ,но и то ще е до време,за сметка на това пък ,някои неща излизат от мода и който е инвестирал в такива, започва да губи и печалбата от едно,отива да покрие загубите на друго. Трудно се купува от колекционери и от разбирачи вече, а на битака, а и по сайтовете,постепенно изчезват качествените неща на приемливи цени. Само за пример: вчера рових в страницата на един продавач в украинският сайт и от 900 часовника които продаваше,имаше само няколко позлатени дамски и 3бр. мъжки :o повечето скраб и скука и те изнесоха качеството в залива, а това все пак което може да се намери свястно и там,в повечето случаи цените не са по-ниски от тук,че и в Ибей.

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Володя В » 30 май 2015 21:01

Нещо буквално от последните минути,леко куриозно и затова го споделям. Следя от време на време търговете от 1ст. в Аукциона и забелязах преди дни една обява за един часовник,централната снимка беше тази (на продавача са)

Изображение

хич не четох и текста,само се сетих ,че имам някъде един Адолф Шийлд със същото лого на Мондейн и си бях наумил да го видя дали е с датник и дали е в кондиция,обаче така си и забравих.
И сега десетина минути преди края на аукциона ,случайно пак го забелязах,но прочетох ,че е часовник,така ,че разгледах и другите снимки и на третата част от секундата ме обзе една вълна на съмнение за автентичността на часовника и ме накара да се включа в последният момент. Разбира се го спечелих,ще познаете ли защо? :)


Изображение

Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Pavlin » 30 май 2015 21:06

Заради "Прецизната" каса. :)

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Володя В » 30 май 2015 21:49

n_thumbsup

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Pavlin » 31 май 2015 11:40

Колега Володя, имам чувството че имаш какво да ни покажеш, ще видим ли скоро твои снимки?

Володя В
Reactions:
Мнения: 53
Регистриран: 12 апр 2015 19:40

Re: Нови придобивки- 2015г.

Мнение от Володя В » 31 май 2015 16:21

Е,то няма кой знае какво ново,няколко работи през м.май ,времето е кът ,сезона започва,работа много ,а и от таблет си е мъка... Когато мога ще показвам
Може би сега една Dugena 1100 от миналият месец,с дебела walzgold 20микр. позлата,напълно запазена от 1955г. някъде,дори каишката е автентична. Малка е ,но е мъжка и блестящият механизъм е 23.3мм. Всъщност базата е Kasper 901 ,но се произвежда и от Dugena.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”