Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от fazana1 » 29 яну 2021 23:22

Мишо а обърна ли внимание че съм споменал че моят няма противоударно на баланса за разлика от другите показани

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от roca » 29 яну 2021 23:23

Seikosha написа:
29 яну 2021 22:18
На колегата roca няма как да отговоря, защото може и аз да съм чукундурът, ма наистина не можах точно да разбера какво иска да каже в двата си поста. И двата линка към Ранфт водят до никъде ,а и да водят- какво точно трябва да видя там? ЕТА 980? Има я и точно не е след 60-те произвеждана ,а от 1950 нататък а оформлението на циферблата е също точно от 50-те г.И какво общо има италианският часовник като пример спрямо обсъжданият.
Извинявай, не съм видял че явно не мога да постна сърч линк от Ranfft. Ако дадеш на търсене на Blancpain, ще излезнат няколко калибъра на Peseux (повечето се повтарят)...но там като цяло са си стандартните механизми на Peseux, т.е. не са доработвани, маркирани, нямат серийни номера. Просто това като коментар. И че може би е имало момент, в който и Blancpain, са ползвали стандартни механизми, само с лого, може би 1940-1960, не зная, така ми изглеждат механизмите.
А Италианският го дадох като пример понеже Сашо писа че механизма е около 1945 или малко след, а fazana1 писа че неговият е малко по-ранен, понеже няма противоудърно. Та италианеца е същият механизъм, но фирмата е основана 1956, и даже да приемем че този часовник е точно от основаването на бранда, пак си е след 1955-6. Та си мисля че като датировка е 50-те до ранните 60-те (този който коментираме)

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Seikosha » 30 яну 2021 01:23

fazana1 написа:
29 яну 2021 23:22
Мишо а обърна ли внимание че съм споменал че моят няма противоударно на баланса за разлика от другите показани
Обърнах внимание Гоше. И какво трябва да означава това?


Към roca: В яко обърканият сайт на доктора търсих и писах и рових като прасе мушмули, но ми излиза само един механизъм на Бланкпейн който знам отдавна и е малък 9" на базата на Фредерик Пиге от 1925г. Ако можеш да намериш това което си видял, просто маркирай и копирай това което пише в полето на сайта и го пусни тука, макар ,че от сега ми е ясно какво се случва и защо има объркване по констатациите.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от roca » 30 яну 2021 02:02

Дано този път да стане. Иначе всички са различни от това което коментираме, няма спор :) Не виждам никъде допълнителни надписи, които да са със съмнителен шрифт или размер


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последните се водят Rayville, но реално единият няма маркировки, а вторият изглежда нещо стандартно за 50-те и няма серийни номера или не се виждат...

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 30 яну 2021 11:24

Brawo! Браво! Ей почувствах се по млад. Голямо натрупване на познания се е получило, а че го споделяте получавате поредното Браво!
На фона на глобалното представяне на картинката от предишните постове..
За надписа Бланкпейн върху механизма. Всичко се разяснява, пъзелът се нарежда и поне на мен ми се откри картината.
Предполагам, че механизмът е взет от партиди които са пускани за всеобща продажба и ползване по краварските села.
До колкото видях в списъка които е постнал Мишо има една дузина Бланкпейн брандове. Струва ми се възможно някой да е щамповал допълнително закупени такива партиди от механизми и да ги е слагам в каси и с бланкови *т.е. празни циферблати които отново са били допечатвани. Както и сега се случва, защо не механизмът да е бил произведен малко следвоенно без противоударно, а партидите да са залежали и след десетилетие да са продадени като залежали и технологично остарели и тогава донапечатани. Това обяснява и малко по късният дизайн на часовника.
Защо си мисля, че часонвикът не е единствен“
Защото надписът Бланкпейн върху механизма, може да не е съвършен, но определено не е гравиран.
За мен това е релефен печат затова и дъното на надписа се е запазило с цвета на моста. Ако беше гравиран щяхме да гледаме покафенял окислен месинг или друг цветен метал от какъвто е направен механизма.
А да ... не вземайте моите мнения за какъвто и да било фактор които да накланя везната при чуденката.
Аз съм като блондинка в бар! Вярвам на всеки и му се възхищавам колко е умен. :lol:
Бях писал вчера пост за Москвата на Иван, но явно съм заспал и не съм го публикувал.
Този часовник е чудесен. Страхотни маркери, страхотни и любими по форма стрелки. А корпсуа е пруказно класически красив и удобен. В това състояние е находка. Поздравления!
:b
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Lyubo_sr » 30 яну 2021 17:05

Как се произнася Blancpain?
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VtJlDvInpO4[/youtube]
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 30 яну 2021 17:09

:clap:
Това беше яко!
БльонПа!
Изображение

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от Lyubo_sr » 30 яну 2021 22:19

Най-близо на български би било Бланпан или поне Бланпен, в никакъв случай БланКпайн или нещо подобно.
Звучи като Versace на американски английски- Версейс. :lol:
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 31 яну 2021 01:30

Раздвижи се нещо тая тема , браво , новите придобивки са хубаво нещо .
Аз от две седмици съм се отнесъл в друга посока , е все пак за поддържане на формата , отстрелвам по нещо .
Последните съкровища ще ги видите в другите теми , а сега новата играчка с четири въртящи се перки , или 8 не знам как се броят.
Изображение
На пръв поглед лоша снимка на черен часовник , да ама снимана от въздуха с "дрон".
Малко предистория , преди 2 седмици един познат ми даде неговия дрон да си поиграя .
https://drones.bg/magazin/na-izplasthan ... ore-combo/
Не е най добрия избор , като по нов модел са му махнали почти всички екстри и настройки , руснаците му викат летящия айфон , нищо не можеш да хакнеш и за всичко се плаща.
И понеже аз избягвам да си играя с чужди играчки без значение дали са часовници , влакчета котета или дрончета, след като го пробвах в хола и видях че излита и каца и кучето бяга , го прибрах в гардероба.
След задълбочено маркетингово проучване избрах нещо което да не го мисля като го разбия в първото препятствие .
https://www.eachine.com/Eachine-E520S-G ... -1557.html
Това китайско чудо на технологията го намерих в един тукашен продавалник за 30 евро с пояснение че единия мотор не работи добре , като пристигна всичко си работеше , чисто нов само пробван и нещо му се привидяло на еспанеца.
След люта битка вече имам първи полет без катастрофа и с видео доказателство.
Повтарям това е бюджетен вариант , който особено втора употреба е идеален да се научиш да летиш , ако успееш преди да го убиеш или да му свършат моторите е супер , а цената е колкото струват 3 батерии.
Какви са разликите с върховия модел , няколко но важни за хубави снимки и повече кеф.
1.Моторите са с четки и имат ограничен живот и не толкова добри ТТ данни.
2.Камерата е твърдо закрепена към корпуса , само се върти ръчно вертикално преди полет , като оръдие на изтребител от войната , за да снимаш нещо трябва да го уцелиш в полет с дрона.
3.няма втора камера която сочи надолу и му помага да стои неподвижно над даден обект и да се връща с точност до сантиметри там откъдето е излетял.
Повечето хора погрешно смятат че само с ГПС дрона знае къде е , при точност 1.5 м максимум е ясно че трябва и друго и то е камера която следи и сравнява това над което лети , иначе каца не на плажа а на два метра в прибоя .
4. батерията е за 16 мин не за 25 , това се преживява като имаш 3 , по странното е че 3 те са с вградено зарядно в тях , което после си лети гратис и тежи без никакъв смисъл , плюс че се зареждат с кабела за телефона.

И няколко предимства , тежи 240 грама(над 249 в ЕС искат регистрация ) и може неща които гореспоменатия му върхов брат вече не може (софтуерно изрязани) , например следвай ме .Решено е доста елементарно , телефона изпраща своите ГПС координати на дрона който също има своите и знае накъде да лети за да е наблизо до оператора.


Снимки от първия полет , повече гледам да не ме удари или да отлети към някое дърво.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Видео от първия полет , зор да свикнеш с двата джойстика и копчетата.


И едно снимано на терасата с часовник ,докато се боря да го накарам да записва на собствената си карта , а не да го праща на телефона по Уйфи


Скоро ще кача истински видеа и снимки в полет на часовника на ръката ми (някой по голям ) това е симулирано на терасата докато настройвах връзката и телеметрията.

И за да не е само спам ето и нещо което си спечелих вчера , те бяха повече ама ...
Изображение
Изображение
Изображение

Весела неделя и :b :b
Аз съм на поляната
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 31 яну 2021 12:51

Извън темата на часовниците.
Дрона е интересна играчка а в много случай инструмент с които могат да се правят чудни нещица т.е. заснемания.
С голям интерес следя поредицата на един пътешественик които използва дрон във всяка серия и това прави филмите му в пъти по впечатляващи, а хората могат да придобият чудесна представа за мястото или обекта на заснемане.
Нужни са умения, много крактика за това. Разбира се и добър дрон. При използване на такъв инструмент или ако се ползва като играчка - често то средно на няколко месеца ще ти бъде необходима нова бройка.
Преди няколко години със синът ми той още на 6 тогава започнахме да опитваме с най-евтиният възможен и лек вариант - без камера за да свикнем с управлението му. Повече в домашна обстановка. Целият дрон е 10Х10см и тежи около 40-50 грама. Аз се отказах след първите няколко дни. Поради липса на време и за оставя синът да се учи сам.
Ами той се научи да го управлява наистина добре с разни лупинги, пируети и разни завъртания и то вкъщи. Поради лекото му тегло - катастрофите не бяха трагични. След година се забелязваха тук там пропукани пластмаси по гардовете на мерките, но като цяло дронът все още е в движение. На открито тази малка домашна версия все пак успяваше да достигне около 50 метра обхват нагоре и настрани. Без каквито и да било функции освен автоматична команда за лупинг. Идеята беше да се придобият умения и след това да се вземе следващ евентуално с камера. Тогава дроновете с камера бяха по минимум 300 евро. Сега от теб научавам, че са поевтинели, да но желание за следващ дрон така и не се появи в последстие. Може би след време.. не знам. През последните 2-3 години сме твърдо на земята с
https://youtu.be/zVynOCmwwI4
не сме правили супер тунинг, но с малко по добра батерия и различни гуми за различна повърхност постигнахме скорост около 40км/ч може да се вдигне до към 60км със смяна на мотора и електроника, но играчката става опасна за пешеходци или паркирани автомобили. Все пак тежикъм 3 кила. Отплеснах се, но исках да кажа, че и дронът е голяма мания особено с камера.. все още не ни е догонила тази идея, но скоро май!
Поздравления ! и за часовниците.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 31 яну 2021 13:40

НЕщата са се променили доста , сега за 400 вземаш полупрофесионален дрон който лети на километри.
А между 50 и 100 евро има такова разнообразие че си е мъка да избереш , трябва да изгледаш 20 ревюта на различни модели само за да се ориентираш.
А за нанодроновете който ти описваш аз ги прескочих , полет на 3 м в стая го изиграх преди 10 год с един хеликоптер .
Сега са други нещата ,оставяш го и виси 10 мин в един радиус от 1 2 метра , а по добрите не мърдат почти.
АКо решиш обади се , ще ти спестя половин ден проучване.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 31 яну 2021 13:50

50 м височина е 17 етажен блок , както го описваш 10 см ако се вдигне на толкова вятъра ще го отнесе , хайде да се спрем на 15-20 м при отсъствие на вятър .
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 31 яну 2021 14:25

пак извън темата, но да отговоря.
Мне.. Вярно е! 50 метра настрани или нагоре. Пробвахме го вече. Пролемът е, че го губим от поглед защото е много малък, а за заставане на място... е невъзможно ако не е в стая. В парка е все в движение нанакъде, не е проблем да маневрираш и да го върнеш. Но и батерията му е с големина на капачка за бира и изкарваше най-много 4-5 минути.
В последстие пробвахме и с друг по голям дрон може би същият като твоя в момента, но беше много по труден и бавен при управление от малкият дрон. Вероятно защото минава шрез андроид... и т.н. По нататък нямам наблюдение.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 04 фев 2021 12:22

Много винтидж дигиталка Citizen D060
Регулярно проверявам дали ще се появи нещо в залива и скоро попаднах на съмнителна неработеща бройка.
Рискувах и купих. За късмет модулът се оказа работещ. Скъсани два винта на задния капак и липсваха 3 копчета. Едно намерих от предишен донор които имам и от който вече бях взел други две копчета. Наложи се за новата бройка да имровизирам и пробвах да направя с отливка. За съжаление двукомпонентното лепило не претърпя добра синхронизация с черната боя и стана леко еластично и непофходящо за бутони. Затова прибегнах към месинг. Разпробих, резба и там успешно и стегнато затегнах осите на бутоните. Пробното сглабяне се оказа като за постоянно. Така ме устройва. Бутоните работят отлично. В последствие може да ги боядисам със студена оксидация - Ивайло или с обикновенна черна боя и червена.
Този часовник е добра добавка към черният вариант който вече имам и към другите два Citizen D120.
Двата модела са истинска мания със своята визия и функционалност.
ИзображениеИзображение
добавям една предишна снимка с бутоните и предупреждение - Ако ви харесват тези модели и искате да си купите внимавайте дали всички бутони са налице. Вероятната причина е, че лесно се отвиват от резбата.
Изображение

Продължавам с Мидо и старите яки кварцови ЕТА
ИзображениеИзображение
повече инфо в темите за Мидо и ЕТА кварц
http://chasove.com/viewtopic.php?p=68725#p68725
http://chasove.com/viewtopic.php?p=68768#p68768
Преди няколко месеца мина същият за ремонт през ръцете ми (първият линк горе) и тогава забелязах добрата изработка на тези стари кварцови ЕТА. Понатрупах опит и отремонтирах една дузина такива.
Сега имах късмета да си отремонтирам собствен такъв.
Няма нужда да споменавам, че е много удобрен и тънък поради липсата на заден капак.
За съжаление по периферията на циферблата има обелване на лака.
Още не съм полирал стъклото, но се надявам да намеря ново оригинално с минутни и часови маркери по вътрешния ринг.

ИзображениеИзображениеИзображение

На масата ме чакат едно неавтоматично Сейко 7000А и един Полет тип Родина.
Поздрави!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 04 фев 2021 13:52

Вече спокойно мога да лежа на плажа и да си поркам бирата , залива е в добри ръце , нищо интересно с кварц няма да бъде пропуснато без да е хванато обслужено с любов и показано тук.
Честито и късмет!
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”