Нови придобивки част 2

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 14 яну 2021 19:17

Първи попълнения за годината. Тази година може би ще бъде много по-скромна от предишната, понеже има вероятност часовниците да бъдат с много нисък приоритет по отношение на финанси и време, но надявам се да мога да показвам по някоя придобивка отвреме-навреме.
Една "Нева". Не съм им голям фен на тези часовници, особено ме дразнят рубинчетата по циферблата, които падат. Но тази няма липси в тази насока, и е в горе-долу добро състояние, пък и я взех евтино, така че я лъснах, полирах доколкото мога стъклото (има мрежа от микро пукнатини, но нямам стъкло за смяна), сложих и уплътнетие и нова каишка и резултатът ме задоволява! :) А, да, работи също така!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Още една "Победа" на 2МЧЗ. Малко ме смущава коронката, ама малко. Засега не можах да я сменя с нещо по-дребно и остава така. Не мога да съм недоволен. Купих я и нея за без пари, като неработеща. Вече работи и изглежда по-добре. Имам вече такава, но стрелките са други.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Пак кварцова "Ruhla", пак прекрасна и пак неработеща! Не струва нищо. Бях я спечелил за 1 ст. в един аукцион и писах на продавача да не ми я праща, а ако иска да я пусне отново за продажба. Минаха няколко седмици и купих няколко часовника от този човек, а той не бил забравил за "Руулата" и ми я прати с другото. Така че все пак я получих, така било писано. Измих я и я лъснах и ще си седи като артефакт. Красива е, както вече казах!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Продължавам да задоволявам любопитството си към стари западноевропейски часовници. Сега си взех един "Oris" с механизъм 652.KIF и 17 камъка. Механизмът работи. Обаче... първо циферблатът не е за този калибър, понеже на него не му се полага календар. Гледах снимки и оригиналният циферблат би могло да е с такъв цвят и оформление, само че без прозорче за датата. И второ, циферблатът е със счупени крачета. Обаче не съжалявам, часовникът ми харесва и съм доволен да че работи, а може и да ми изпадне отнякъде циферблат.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Това е засега...
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 15 яну 2021 13:22

Честити да са ти .
Не разбрах защо като спечелиш нещо за 1 ст. не го искаш , стотинката си е платежно средство и има много неща които струват по малко , след като никой не дава 1 ст , значи струва 0.3 например.
И аз наскоро спеелих такава Рула и ако я подкарам , ща кача снимки с напътствия , но първото е да я поразглобиш и изчистиш това зеленото дето е текло от батерията.
А за Орис това киф мисля че беше името на противоударното.Как мислиш дали механизма е за тази каса и цифер.
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от agrozev » 15 яну 2021 17:51

stepona555 написа:
15 яну 2021 13:22
Честити да са ти .
Не разбрах защо като спечелиш нещо за 1 ст. не го искаш , стотинката си е платежно средство и има много неща които струват по малко , след като никой не дава 1 ст , значи струва 0.3 например.
И аз наскоро спеелих такава Рула и ако я подкарам , ща кача снимки с напътствия , но първото е да я поразглобиш и изчистиш това зеленото дето е текло от батерията.
А за Орис това киф мисля че беше името на противоударното.Как мислиш дали механизма е за тази каса и цифер.
Намерих в Ebay такъв часовник с подобен циферблат, само че без прозорче. Иначе има много разлики - в безела, в стрелките, задният капак, и е със 7 камъка:
https://www.ebay.com/itm/Vintage-NORWOO ... Sw8XRf0YX8
Не ми се вярва да е индийски, заради механизма, пък и задния капак е марков. За останалото не знам...
Както и да е, явно е събиран някакси, сега е мой ред да добавя нови елементи в окомплектовката му. :lol:
Не можах да намеря точно същия като моя, има подобни:
https://www.ebay.com/itm/Men-s-Oris-Mec ... 7675.l2557
Ето го и механизма:
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... k&Oris_652
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от fazana1 » 26 яну 2021 15:29

Нещо от най старата фирма
Изображение

Изображение

Изображение[

[url=https://postimg.cc/sMTjrCZ2]Изображение

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от fazana1 » 26 яну 2021 15:31

Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 26 яну 2021 18:03

Честито , мен ми харесва нищо че не е руски , къде ги намирате тия хубавини
Изображение

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от fazana1 » 26 яну 2021 22:12

Часовника е на най старата регистрирана марка.
Проверих цените в бея и ме заболя глата.
пишете марка и механизам.
Поздрави и дано на всеки такъв късмет от боклуците.

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от fazana1 » 26 яну 2021 22:17

Извинява се да допълня от битака и пазарите.

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от fazana1 » 26 яну 2021 22:22

Мишо хаиде помогни с малко информация,моля те като на приател.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 26 яну 2021 23:15

Свали стъклото и разгледай с лупа надписа на циферблата , за другия отзад няма нужда от увеличение , ясно че е надписан ръчно .
А за механизма , под баланса се вижда нещо , но ти с лупата ще кажеш какво.
Късмет
Изображение

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от fazana1 » 27 яну 2021 10:39

Изображение

Изображение

Изображение
За часовник за 30лв не ми се вярва някои да е положил толкова труд да го фалшифицира.
Тези механизми са слагани на много часовници,като за целта са дописвани.

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от fazana1 » 27 яну 2021 10:41

Механизма е ета980

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от roca » 27 яну 2021 12:36

Поздравления! Изглежда много добре ! :)
Според мен си абсолютно ОК, като автентичност.
Като цена обаче, не мисля че може да се сравнява с е-бейските. Иначе че е със сигурност над 30 лв, няма спор. Че си е находка също! :)
Просто е-бейските, а и не само, обикновено са или сребърни или златни каси, имат диамантчета тук там, докато тук имаме само позлата. Отделно аз не намерих друг с този Ета механизъм, който всъщност е масов. Аз съм го срещал по спомен в една Doxa, но сега в нета виждам че го има и в по-базови Fortis, Cauny, също много непопулярни брандове, но пък и Baume Mercier, т.е. може би не е бил от най-скъпите задвижвания за времето си.
Просто си мисля, че дори във времето когато е бил нов, този е бил от ниският клас на марката.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от atanweb » 27 яну 2021 18:01

roca написа:
27 яну 2021 12:36
Поздравления! Изглежда много добре ! :)
Според мен си абсолютно ОК, като автентичност.
Като цена обаче, не мисля че може да се сравнява с е-бейските. Иначе че е със сигурност над 30 лв, няма спор. Че си е находка също! :)
Просто е-бейските, а и не само, обикновено са или сребърни или златни каси, имат диамантчета тук там, докато тук имаме само позлата. Отделно аз не намерих друг с този Ета механизъм, който всъщност е масов. Аз съм го срещал по спомен в една Doxa, но сега в нета виждам че го има и в по-базови Fortis, Cauny, също много непопулярни брандове, но пък и Baume Mercier, т.е. може би не е бил от най-скъпите задвижвания за времето си.
Просто си мисля, че дори във времето когато е бил нов, този е бил от ниският клас на марката.
:thumbup:
И аз мисля така.
Може би само ще добавя, че механизмът се е появил точно следвоенно време около 1945та, когато Европа е била слаба, а ценните метали рядкост.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Нови придобивки част 2

Мнение от stepona555 » 27 яну 2021 20:44

Аз мисля че тая марка когато ползва Ета я надписва примерно така.

Изображение

Жълтичко и всички надписи еднакви , на твоя механизъм ако го нямаше това надписано на ръка Бланкпайн щеше да ми изглежда по добре и нямаше да има никакво съмнение коя е марката.

АМа какво мисля аз е все тая , носиш си го в неделя и го записваш като един от най големите удари на битака , освен ако нямаш по добри попадения.
:b
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”