Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 22 ное 2020 16:18

Днес един каварцов с ETA F06.111 с 3 камъка

Бързо проработи благодарение на уредчето за диагнотика на кварцови и раздвижване с магнитното поле.
Може би часовникът отдавна не е работил и е блокирал.
Единственото което ми хареса е профилът на касата. Удобни извивки придаващи комфорт. Иначе циферблата, стрелките и дизайна са нищо особено или по различно от масовите евтини. Направо е скучен. 100 пъти бих предпочел едно класическо стоманено Касио пред този.
Със сигурнот не си струва цената от 400 евро за нов.
https://www.mastersintime.de/maurice-la ... -311-1.htm

Изображение

Изображение

Изображение

По хубави снимки на същият
Изображение
Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 22 ное 2020 17:10

То само надписа свис е 200 евро , и останалото за каса механизъм и верижка и малко печалба (100 150) за крайния търговец.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 14 дек 2020 11:52

Здравейте в тази тема на безпристрастните мнения.
Ето, че се сблъсках с часовник от златната епоха който ме отврати.
Junghans 623.20 механизъм в златен корпус. https://www.uhrwerksarchiv.de/movements ... ns-623-20/
За корпуса все тая, но да разкажа голямото си разочарование от този механизъм.
1. отвратителна система на ремонтуара. Много лошо конструирани тиражна система на превключване положенията на коронката. Невъзможно да се извади ремонтурарът и след това да се вкара без проблеми. Ремонтуарът преминава през 3, а не през две ремонтуарни колела. Разместването е съвсем сигурно затова се налага ремонтуарът да бъде наместен когато е в корпуса без циферблат. След като се нареди цялата система на много ремонтуарни колела и пружини и се затегне тогава идва ред да поставите циферблата и стрелките. Нелепо!
2. Тук идва втората идиотщина която още повече пречи при тази процедура. Много кофти календарен модул. Комбинация между пластмаса, плексиглас и фини малки пружини които не са защитени от нищо и излизат от самосебе си когато отхлупите плексигласовия щит. Без шега ми бяха необходими 4 часа за да се справя с този календар и ремонтуар. 2 часа мъки при сглобяване и 2 часа в търсене изхвръкнали пружини.
3. Лоша система на опорните камъни на основния мост. Плюс това, че имате 5 оси без достъп да намествате колелата странично.
4. Лоша - неудобна система на основната пружина и барабан.

Заричам се от сега нататък да избягвам всички от сериата 620, 623.01, 625.20 automatic и особено 623.20 с дата както в този случай.

За щастие часовникът работи и е събран правилно с оригиналните си пружинки в календара. А те са тънки и с особена форма.

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

повече снимки тук - https://www.service-center-hamburg.de/a ... pmdz-.html
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 18 дек 2020 23:51

Последните ми мнения някак се събраха много негативни.
Да покажа набързо едно часовниче което ми достави удоволствие да го посъживя.
Preziosa 21 rubis
Въобще до сега не бях попадал на механизми от Parrenin
оказва, се ,че са много добри и надеждни. Лесни за работа. Конструирани с възможност за последващо техническо обслужване. Ето такива ми харесват.
В случая това е механизъм Parrenin 60G - на снимките е показан 17 камъков. Докато този дето правих е 21.
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... rrenin_60G
Изображение Изображение

Няма какво особено да опиша. Всичко премина гладко и приятно.
ИзображениеИзображение

Забравих да снимам отвън, но е нещо такова квадратно.
Изображение
:b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 19 дек 2020 18:56

Днес AVIA с FHF 73 4N - http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... &FHF_73_4N
ИзображениеИзображение
Една снимка с щампа подсказва, че вероятно е от 63-та.
Беше яко запекъл и сух. С изключение на тиражната пластина всичко друго вече му е ОК и работи много прилично.
https://imgur.com/eB4Ye5T Видео
малко снимки преди да го пращам за Еспанско където ще го пипат с мазни пръсти от някакви предни или задни бутове. lol2
ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

И още един тъничък като резен от филе.
Tourist със Peseux 330 http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... Peseux_330
Изображение Изображение
Полиран красив механизъм. Часовникът е много тънък, с отлично оформена каса, капак и стъкло така, че да се намали дебелината до минимум. Големи рубини - финиш на всички части. Истински лукс.

ИзображениеИзображениеИзображение
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 19 дек 2020 19:41

Е най после светъл лъч в днешния ден , всичко върви наопаки , даже и бута .
Ножа опря в кокала , имаше такъв израз , който не осмислях навремето , ама сега като ми заприлича жалното свинско краче на музикален инструмент ( като чукам с ножа по кокала ) издава някакви тъжни звуци на свършващо мезе.

Изображение

Наздраве и късмет

ПП и тая тема я спамосах , .
Последна промяна 1 на stepona555, променена общо 12 пъти
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 12 яну 2021 20:06

Спокойно , не съм чакал 5 години за да дам много хиляди евра за часовник и то за модел от който пускат по няколко бройки на година.

Изображение

Изображение

Просто преминаващ часовник , готин , интересен , тежък като за моята ръчичка.
Коронка на винт , настройки от безела , двойно време , показва месеца
Снимка с телефон , иначе е син на цвят.
Ако ви се чака и нямате проблем с тотото заслужава си .
А за колегите които са се оказали по назад в опашката в София , не губете кураж идва следващия тираж .
Поздрави и весела седмица :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 17 яну 2021 17:25

Днес се занимавах с един Junkers HUGO с кварцов механизъм Ронда
На гърбът му гордо е изписано, че часовникът е произведен в Германия, аз обаче не го вярвам това. Дори нямам никакви съмнения, че е 100% китайски.
Като цяло механизмът не е ужасен. С метална основна и метален главен мост и метални колела. Тук човек може да се довери на механизма. Би изкарал доста ако е защитен, да но големият стоманен корпус е "гОла-вОда"
Слаба защита при коронката която е пропускала и ремонтуарът е ръждясъл и е пред счупване.
Слабо уплътнение на задният капак което се беше вдървило като сухо фиде. При положение, че отварям понякога 50 годишни чаоснвици със свежо дебело оригинално уплътнение. Тук всичко се е скапало за няколко години.
Точно замених бобината, че някой я беше надрал при смяна на батерията и събирам часовника, когато започнаха да падат люспи от вътрешният ринг. Ами то не бил ринг, а лепенка която също вдървена, изсъхнала и набръчкана пада на парчета,люспи само при подухване. Играх си един час да подлепвам парчета, тъкмо залепя няколко, а други също падат. Отврат. Май по-добре е да се отлепи цялата тая гадост т.е. без вътрешен 24 часов "ринг". Ужас, не може да се ползва JMT то.
Още едно предупреждение скъпи съфорумци. Избягвайте този модел колкото и евтино да ви го дават защото не би изкарал много!

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

ей го на.. намерих го -180 евра https://www.amazon.co.uk/Junkers-Analog ... B004LY1ZBY
https://youtu.be/AbZd1t0Aksg

Изображение

за сега работи и се надвам да радва собственика си, но няма да е задълго.
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от ivan_p_uzunov » 18 яну 2021 10:37

Нека и аз да покажа - един лъскав но претърпял катастрофа- с ярък и стилен външен вид- часовник! -Според мен -скъпото не винаги е критерий за качество.- https://www.amazon.de/dp/B0085ULYW0?tag ... th=1&psc=1 Това е часовника купен от Амазон.За колко е купен - е за доста пари според собственика му.-Пристигна при мен за да поправя ремонтуара му . Целия механизъм се бе заклинил накриво в касата и не се въртеше ротора за автоматичното навиване.
Изображение

Изображение

Изображение
За голямо съжаление не мога да намеря други снимки от ремонта . -Проблема е дошъл поради падане на кутията в който е стоял часовника от 2 метра височина . -на едната от снимките мисля че си личи как механизма се е изкривил в касата заради което е станало усукване - счупване на ремонтуара . Като механизъм ,аз лично имам две забележки .Първо -твърде голям и тежък .И второ -всичките му винтове са твърде изтънени а със големи периферии на главите .И само да си отпуснеш ръката при затягане и ги Късаш .Счупване е станало защото по периферията на този огромен и тежък механизъм е набито нещо като пластмасова гривна ,която не е успяла да го задържи в правилната му позиция вътре в касата.- Ремонта мина гладко.- Извадих с много зор остатъка от винта в шийката на коронката .И с друг ремонтен накрайник успях да направя свръзка на счупения. :b
Последна промяна 1 на ivan_p_uzunov, променена общо 18 пъти

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 18 яну 2021 17:29

Една от основните цели на темата е да помогне да се гледа без да се заслепява от цени засукани имена.
В първата страница и аз показвам подобен
ИзображениеИзображение
Предполагам има разлика само в календарният модул разновидностите които предлагат китайците са много.
А тези бели пластмасови гривни са вече масови и при скъпи и при евтини.
Китайските механизми страдат също от недобре занитени втулки за маховика. Там където се закрепва маховика. Който пък маховик е доста тежък и успява често да изкърти втулката. От там пък секундното колело си губи единият камък, че той е част от втулката. и часовникът блокира. Така, че не е желателно да подлагате подобни часонвици на интензивни движения и удари.
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1158
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от ivan_p_uzunov » 18 яну 2021 22:22

Сашо ,прав си! -Взимам си бележка ! :redface - Просто не съм обърнал внимание !

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от roca » 18 яну 2021 22:50

И аз имам един от същата "серия", и вярно ги продават доста скъпо. Е моят не е Марко Поло, по-стара серия, с различен циферблат, абсолютно същият механизъм и трите бутони не са издадени, а натискащи, като при Слава 2428
https://theoremawatches.com/collections ... elet-watch
Та моят съм го вземал от БГ в зората на запознаването ми с часовници, около 2013-та, за някаква колосална сума 15-тина или 20 лв, естествено не работещ. Точно както Наско каза, проблеми с ротор-а, пренавит и с блокирали колела. Тогава ремонта за мен се свеждаше основно до това, ако успея да намеря работещ механизъм, който просто да сменя, при нужда да почистя и сложа малко масло. Е намерих от друг Неизвестен и небрандиран голям китаец, така че само го почистих и смазах и преместих сините болтове на механизма от "оригинала", които тогава ми се струваха много "Fashion".

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 23 яну 2021 16:13

Пак тук и отново с предупреждение.
FOSSIL TWIST
Към тази марка не съм имал отношение, тъй като знам, че присъства в търговската мрежа с много разнообразни модели.
Тук обаче бях шокиран от лощото качество.
Часовник който има автоматичен механизъм само заради секундната стрелка и открития баланс. Пълна бутафория, но от най-отвратително качество.
Изображение
Основното време се задвижва от Епсън VX3NE, но за да се стигне до смяна на батерията трябва да се махне цялата плоча с автоматичната бутафория.
Корпусът е от безобразно ниско качество, Стъклото, не е стъкло, а някаква евтина смес подобна на тези от които правят евтините халби за бира, но дори е по-зле, че се драска дори с поглед и е мътно да се гледа през него дори без да си пил.
Индекси и стрелки са под всякаква критика. Ужас!
През моите ръце се наложи да мине това чудо за да му намеря ремонтуар, и коронка. Липсваше му и втулката на коронката. Дори не се сещам за причина защо трябваше да му слагам и нова батерия. Кому е нужна такава грозотия.
Бягайте далеч от този модел, а вероятно и марката. Нямам преки лични впечатления от други модели.
малко снимки.


ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

Изображение

пожелавам ви късмет и да ви радвам далеч по качествени часовници.

Успешно премина и един ентичен кварц ETA-ESA 963.114 OSCO Quartz около 1970та
Беше се отлепил единият край на кварца от платката.
Лиспваше и пластината и изолатора които измайсторих от часова стрелка. Малко промивка и раздвижване на механичната част поради застоялост без работа около 40 години.
Сега работи, пък вероятно собственикът ще го засили в някой аукцион, че калибъра е рядък и са го ползвали в Хойер и Брейтлинг, както и други популярни.

ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 23 яну 2021 23:32

Фосил и Гоер са някакви лидери в Щатите в областа на ниско бюджетни около 100 а има и повече долари.
Китайски дизайнерски писъци на нивото на гаражното производство.
Но външно са странни и затова ги купуват , нищо че струват колкото цяла кутия Ф91 който е 100 пъти повече часовник от тях. МОжеш и Дизел да сложиш в тая група ако не бъркам.

А Оско се среща сравнително често не е от неизвестните марки
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 13 фев 2021 12:06

Днес завърших с ремонта на Сейко бикова глАва известен като 6138b. Отначало ремонта тръгна добре. Намерих основният проблем - скъсана пружина което е рядкост при автоматични. Намерих за късмет при мен от донор серия 61ХХ.
След което за лош късмет открих и счупен флай-бек лост на часовата стрелка на хронографа.
Тук обаче нямаше как да намеря донор от моите или от друг счупен механизъм от залива, затова се наложи да поръчам от единственият в момента предлагащ тази част който праща от Холандия на цена около 30 евро.

ИзображениеИзображение

Е пратката пристигна бързо и се заех да сглобявам останалото от механизма под календара.
Можеби поради обща умора или друго, но събирането не премина много гладко. Въпреки това стигнах до финала и всичко е наред. Благодаря на Митко, че ми припомни как се кара със съединител. *какъвто има в този механизъм.
https://youtu.be/yQHTAzzquzc

Като заключение мога да кажа, че механизмът е много добър. Подреден и добре конструиран с възможност за обслужване. Бих се радвал някога да имам такъв.
По въпроса за дизайна.
Много добър финиш. Циферблатът и стрелките са мечта. Оригиналното стъкло също придава много лукс, но корпусът е твърде груб за моят вкус. Красив и интересен, но не е за носене. Тежък и груб в частта при бутоните и коронката е твърде дебел. Няма добър баланс на китката и непрекъснато се извърта. Може би е за голяма и широка китка!?
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”