Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1387
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от omegaqq » 13 фев 2021 16:43

Честито за успешния ремонт! Не се притеснявай, наместването на чарковете в междинния слой (между датата и ангренажа) е кофти история и обикновено не става от първия път, а карането със съединител е като карането на колело - не се забравя :). Ако си търсиш дрът хронограф на сейко ти препоръчвам SEIKO 6138-0030 “KAKUME”, по премисления дизайн е. Особено синия е убийствено красив. Е пак си е лекичко по-тежък от стандартен часовник ама не се измята като чамов мастар на слънце и бутоните са по-лесни за опериране.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6222
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 13 фев 2021 17:13

Точно това имах в предвид, часовника е супер и като механизъм и като детайли. Но определено ми харесват повече версийте със странични бутони които ти също споменаваш или 6138 - 8020 Панда. За тежестта не е толкова проблем ако се носи с по-тежка верига която да дава баланс в срещуположния край.
ако има заинтересовани що е то вътре да хвърли поглед в този отлично представен ремонт - https://adventuresinamateurwatchfettlin ... 020-panda/
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 679
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от agrozev » 24 фев 2021 21:45

Въпреки че се бях зарекъл да се съсредоточа само върху темата за моите часовници, ще направя изключение. Показвам ги в тази тема, защото часовниците не са мои. Просто бяха при мен за известно време. А от друга страна те много ми харесаха и ми се иска да ги споделя. Не са някакви редки, много интересни или пък забележителни от техническа гледна точка часовници. Просто ме впечатлиха и плениха.
Часовниците са на мой приятел. Даде ми ги да ги "оправя". Черният беше с повреден баланс. Намерих му донор и след "арменска" профилактика вече работи прилично. След миене, лъскане, полиране на стъкла, слагане на верижки/каишки много ми харесаха. Направо се влюбих в тях! Ще взема да си взема и аз някой такъв! :lol:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Просто "Black&White"! Сложих на черния верижка и на белия черна каишка и сега са напълно инверсни. Чакат да се върнат при стопанина си за да им се радва.
Същия човек искаш да му търся дрес-часовник. Взех му този кварцов Citizen с верижка. На мен много ми харесва, нищо че размерът му е много малък. Поносих го и е удобен и приятен.
Изображение
ИзображениеИзображение ИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3035
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 24 фев 2021 22:59

Хубави будилници , те не бяха ли швейцарски с малко подобрение , аз много ги харсвам и щом видя купувам.
Това е резумето на един дълъг пост който изчезна и не можах да го изпратя , сега 2 опит.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6222
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 25 фев 2021 19:34

За мен звънчевите Полети са сред любимите с тяхната екстравагантност и допълнително умение рядко срещано дори и сред редица големи брандове.
За съжаление изработката навлиза в етапа на тънкия хром и нестабилно покритие на циферблатите на 95% от тях.
Ако си търсиш такъв гледай да е от по-старите без вътрешен ринг около циферблата. Това е сруга класа просто.
Успех!
Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от roca » 25 фев 2021 21:11

stepona555 написа:
24 фев 2021 22:59
Хубави будилници , те не бяха ли швейцарски с малко подобрение , аз много ги харсвам и щом видя купувам.
Това е резумето на един дълъг пост който изчезна и не можах да го изпратя , сега 2 опит.
Поздрави
Механизмът 2612 и 2612.1 са си на база на AS1475, като на мен даже ми се струва че си е копие, отколкото доработка, но пък може и да има доработки :)
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... wk&AS_1475


Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6222
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 28 фев 2021 21:18

Съвпадение е, че и при мен мина един съвременен Зодиак. Ронда голям жълт механизъм с много камъни въпреки, че е кварц.
Проблемът беше в загубено винтче на пластината която крепи батерията.
Впечатления. Добри. Няма хлабавини. Всичко е плътно сглобено. Сравнително добър финиш и стъкло, капак, бутони. Вдигам палец :thumbup: за подобни модели на Зодиак, но няма нищо винтидж в тях.. почти нищо. :)

ИзображениеИзображение

Поздрави!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3035
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 28 фев 2021 23:52

Какъв винтаж 2000 година , обикновен съвременен кварц , ама от марка която някога е била нещо по различно от сега.
При мен също е в графата преминаващ все някога ще си тръгне , може още това лято.
Ето тоя който още чакам е от по добрите им години
Изображение

По въпроса за алармите хубава тема , но непълна , и аз дълбоко подведен купих на пазара преди време един с аларма , който вътре има тенекиен механизъм без рубини , като го намеря ще обогатя форума със снимки на това чудо на техниката.
А за Цитизен с аларма , също е копие на швейцарците или на руснаците , както ви харесва.
:b :b
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от Seikosha » 01 мар 2021 22:33

Това vntage е малко относително като термин и по някакъв начин е придобил гражданственост на запад, като се отъждествява в много случаи с retro и antique ,а всъщност си има отделно значение. Тъй като се превежда от англосакски като - реколта ,което има смисъл на нещо произведено в дадена година,или в даден конкретен период, използването на този термин би трябвало да е свързан и с конкретният период ,или година. Примерно - vintave watch 1952 - 1962 или vintage 70's Някъде бях чел, че тръгва от леките автомобили, подобнен е и термина mint който пък се използва в нумизматиката и сеченето на монети, а е премутирало и описанието на часовници. Така ,че vintage не означава непременно много стар. а определен период на производство.
Честита баба Марта, живи и здрави :b
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3035
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от stepona555 » 12 мар 2021 17:46

Голям удобен , племенника ми търси такъв ама кафяв , ходих да го пробвам в местния магазин за часовници , въпреки че е модел отпреди няколко години си го имат в наличност , даже с него има оригинално нато подарък.
Изображение
Цената е народна но за швейцарския народ , 1045 еврейчета , предложих им 500 посмяхме се и се прибрах.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6222
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 30 сеп 2021 19:37

Здравейте,
Днес върнах един симпатичен старик.
Venus 170 златен хронограф.
Беше много сух и пълен с прах и мръсотий влезли през открехнатият плексиглас.
След промивка и смазване заработи добре. Бутоните се натискат приятно леко.
Получи и ново стъкло и коронка.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

https://youtu.be/yLKat4Wx_so

Интересно до сега не бях срещал анкерът да споделя своя малък мост с анкерното колело.
Поздрави!
Изображение

ivan_p_uzunov
Специалист
Reactions:
Мнения: 1162
Регистриран: 07 яну 2015 21:50

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от ivan_p_uzunov » 30 сеп 2021 22:50

:yahoo - Поздравления !Часовника е страхотен ! Добре си се справил! :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6222
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 17 ное 2021 19:34

Една ужасна реплика.
Китайче с невероятна амплитуда и точност.
CHINA TY601 AUTOMATIC MOVEMENT (OLD NO. 601)
https://timeconnectioninc.com/china-mec ... o-601.html
Изображение Изображение Изображение
Нямам статистика за колко време може да се задържи тази сила и точност, но механизмът е отличен в областта между рубините си. т.е. самите рубини и колелата между тях.
По отношение на всички други части вероятно е компромис. Календарна част, автоматичен модул. Всичко изглежа, като щанцовани части. Вероянто механизмите вървят ръка за ръка с безобразно лошото качество на никелираните каси.
Поне да бяха хромирани... ами не.. никелът е ужасен компромис.
Появи се при мен със следният проблем
Когато е в покой, на маса например и се навива ръчно, то работата му е много добра и е тoчен.
Когато се носи на ръка бяга с по много минути напред или назад.
Отначало не се сетих как да го предизвикам да има голямо отклонение, като ми беше казано .. “ами поноси го сам и ще видиш“ .. да ама аз такова никелирано чудо няма да нося ,че да ми зеленее кожата на ръката.
Е пораздрусах го малко по силно и видях, как минутната стрелка се придвижва с по 5 мин. при всеки по силен тласък.
Ясно, ще пробвам да стегна карамфила.
Е това беше. Разглобих календара който дори разполагаше със скира функция Ден и нощ която “дизайнерите“ на репликата са скрили.

Изображение Изображение

Изображение Изображение Изображение

Изображение

Обаче това не можа да ме шокиратолкова много колкото ниското качество на една иначе известна марка.
Бягайте далече от такива часовници, ама много далеч!
В целият механизъм не съществува нито едно винтче! Всички връчки са направени със стопена пластмаса.
Ако ви се гледа филм на ужасите ето тук... https://youtu.be/gS6ydhcTPxY

Изображение Изображение Изображение

Извадка от няколко кадъра на клипчето.
Изображение Изображение Изображение

При мен часовникът беше на посещение защото не работеше.
След принудително завъртане на стрелките с външно магнитно поле, нещата се оправиха.
Просто механизмът е спекъл или нещо такова. 3 минути на въртележката го спасиха от кофата където щеше да попадне.
Ако трябва да избирам насила кои от двата трябва да нося.. бих изпрал китайския автоматик.
Жалко за Тисо, че се представя в такава светлина. Иначе много харесвам марката и дори я ползвам ежедневно.
:cry:
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6222
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Просто преминаващи часовници. Впечатления.

Мнение от atanweb » 17 ное 2021 19:51

Един по хубав пост за настроение.
Един приятел изпуснал часовника си на пода защото по принцип е на тази възглавничка в кутията. И при всяко отваряне на кутията, часовника се залюшва напред и при леко невнимание отива на пода. Естествено със стъклото надолу.
ИзображениеИзображениеИзображение

ИзображениеИзображениеИзображение

Добре, че работи.
Новото армирано стъкло вече пътува към мен.

и накрая една загадка... ще познае ли някой механизма... или марката ?!
Пак... карамфилен проблем.

Изображение Изображение Изображение
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”