Дискусия за часовници на нов потребител.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Отговори
VelislavaD
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 11 авг 2023 12:30

Дискусия за часовници на нов потребител.

Мнение от VelislavaD » 13 авг 2023 16:08

Много ви благодаря.
Имам още няколко. За единия нищо не мога да намеря. Те не са руски, а швейцарски.
Пускам ги тук, ако мислите, че не е мястото, махнете ги.

Изображение

Изображение
За този ми казаха, че си заслужава да го оправям, но още не съм намерила кой да го направи.


Изображение

Изображение
Този е в много лошо състояние.

Изображение

Изображение
А за този нищо не мога да намеря.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6214
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Дискусия за часовници на нов потребител.

Мнение от atanweb » 13 авг 2023 17:58

Привет, не съм сигурен с какво би си заслужавало възстановяването на дамските часовници, освен личната мотивация и удовлетворение.
Като цяло реставрацията на външният вид ще надхвърли 20 до 40 пъти цената на часовника.
За съжаление в днешни дни дамските часовици са почти изцяло извън колекционерската страст. Така, че тяхната цена е нищожно малка. Свъщност ако желаете всичко е възможно, но достатъчно скъпо за да развали последващото удовлетворение. Необходима е обработка на корпуса, нова златна баня на единия и нов хром на другия. Тези процедури нанасят съвсем тънък нов филм върху корпуса и всъщност не стават за ползвне, тъй като биха се похабили бързо. За механизмите надали е проблем но и там ще ви таксуват като за мъжки часовник.
Атлантик-а е модел от края на 80, до началото на 90те. Вероятно някоя ЕТА като механизъм.
Става за носене. в Днешният стандарт се класира чудесно за дамски въпреки ,че е мъжки модел.
Успех!
Изображение

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”