Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
miroman
Reactions:
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 06 юли 2021 07:41

Здравейте,

този път не е руски, но пак историята се заплете :)

Изображение

Първо се оказа, че не може да сверява - преходното минутно колело беше с изронени съби.
С ваша помощ намерих и поръчах. Докато дойде, измих механизма и го сглобих да го тествам, работи си супер.
Колелото дойде, сглобих всичко, слагам стрелките, и изведнъж секундната не се закача.
Търсих друга, с по-дълга втулка (и добре, че не намерих), но всъщност се оказа, че е счупен върхът на секундното колело. Как е станало, не знам - не е при ваденето на стрелката, защото тогава връхчето би останало във втулката. Ново търсене, намерих от 782-1, прочетох, че са взимозаменяеми и поръчах. Дойде, сглобих, тръгна, но часът взе да го взима за 50 минути icon_crazy icon_crazy icon_crazy
Е, взимозаменяеми са само на размер, но не и по брой зъби :lol: . Ново търсене, този път точно за 2481, снощи поредното сглобяване/разглобяване, днес е точен като швейцарски часовник :thumbup:
Визуално е запазен, нямам амбиции да го лъскам, полирам и прочие. Заминава в кутията при швейцарците :yahoo

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Регистриран: 07 окт 2015 21:42

Мнение от stepona555 » 06 юли 2021 11:43

Трябваше да снимаш това прословуто колело , което Тисо са измислили за да създават работа на часовникарите.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Регистриран: 20 яну 2012 22:02

Мнение от atanweb » 06 юли 2021 12:27

Ама пък хубав!
Не бива човек да го изостави заради повреда. Добре си направил, че си го покарал и върви точно.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Reactions:
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Мнение от miroman » 09 сеп 2021 10:26

Здравейте,

Днес пак ще покажа нещо необичайно - хронограф 3017 :lol: :lol: :lol:

Шегичка, разбира се, че 3017-ците не са нещо необичайно. Но в случая интересен е циферблатът. За първи път виждам такъв. Никъде не се споменава даже за нещо цветно. А изработката със сигурност не е любителска, даже и на "заводска след работа" не прилича. Съвсем професионално направен.

Изображение

Обаче стрелките ме смущават. По циферблата има нанесен лум, което предполага и по стрелките да има. Т.е. трябва да "лопатки". Обаче маркерите пък са жълти, което предполага и стрелките да са жълти. А досега жълти лопатки също не съм видал, то и няма нужда, защото всички други циферблати са с бели маркери. И сега се чудя дали да пробвам да "позлатя" един комплект лопатки, или да търся нещо друго. Ако случайно някой е мернал в каталог такъв циферблат?

Изображение Изображение

Иначе часовникът беше описан като "проблемен", и въпреки това доста скъпичък (това обяснява може би защо успях аз да се вредя :lol: ). За щастие беше само разцентрован хронографският модул, с малко късмет след 5 минути настройка си заработи идеално :yahoo

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Регистриран: 20 яну 2012 22:02

Мнение от atanweb » 09 сеп 2021 12:33

Поздравления!
Дизайнът е много привлекателен.
Харесва ми!
Повечето стрелки са от жълт метал с покритие. Ако ги сложиш на 2000 шкурка и с пръста го плъзгаш надлъжно, то след 1минута полузаваш жълта стрелка. После полираш по същият начин с 2500,3000 и накрая хартия.
Може да ги позлатиш, може и да ги лакираш.
Още веднъж поздравления за униката!
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”