Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Има какво да се види
Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 15 апр 2021 20:42

Отново съм обсебен от един "Луч"! Вчера го къпах, лъсках, смених му стъклото и днес го снимах. След това установих че телефона на жена ми снима много по-добре от новия ми фотоапарат и си преснимах нещата отново. Но не съжалявам! :lol:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Имам още един подобен. Много ми харесва тази комбинация от циферблат и позлата!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от stepona555 » 15 апр 2021 21:36

Нов апарат и не снима , защо не споделиш какъв модел е , че аз се оглеждам за нещо различно от сегашната сапунерка.
и какъв му е проблема .
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 15 апр 2021 22:33

stepona555 написа:
15 апр 2021 21:36
Нов апарат и не снима , защо не споделиш какъв модел е , че аз се оглеждам за нещо различно от сегашната сапунерка.
и какъв му е проблема .
Ще бъдем малко off-topic, но пък въпросите със снимането са важни за форум за часовници.
Проблемът е в мен, че съм импулсивен. Ядосвам се и реагирам, понякога не особено удачно.
Досега снимах с камера Olympus SP 720UZ. Имам го от доста време и бях доволен от него. Добра оптика. (Нищо не разбирам от тези работи, но като видиш големия обектив и как се разгъва внушително напред, някакси вдъхва доверие.) Но нещо се прецака. Предпоследната карта с памет в един момент не искаше да пише върху нея. Смених я нещата се оправиха, реших че съм си оправил проблема. Докато след една сесия от неколкостотин снимки се оказа че ги има на картата, но са повредени. И фотоапаратът вече не иска да записва нищо върху картата. Сменях карти, сменях картодържатели - не работи и това е!
Ще го пращам на сервиз, но нямаше с какво да снимам през това време, а не съм фен на смартфоните и нямах досега такъв.
И така си взех някаква сапунерка за малко пари. Sony DSC-W830B. По това време не работиха никакви магазини, освен хранителните, та си го поръчах през интернет.
https://www.technomarket.bg/foto/sony-d ... k-09134755
Реших че какво пък толкова, все трябва да снима сносно. Обаче не мога да го накарам да снима така, както ми харесва. Има много по-малко опции за настройки. Макрото не ми харесва. То е ясно че с такава много по-скромна оптика не може да се очакват чудеса, ама аз няма да снимам в някакви екстремни условия. Предметите са неподвижни, чакам си светлината да е добра, иска ми се да снимам по някое макро, това е.
Все пак някак се нагодих към фотоапарата, настроих каквото можах, започнах да получавам що-годе сносни снимки.
До момента днес, когато жена ми ме видя че нещо мърморя докато снимам и ми предложи да снимам с новия и телефон. Е, направо останах онемял от разликата!
https://www.technomarket.bg/telefoni/xi ... e-09182146
XIAOMI REDMI 9 64GB DS.
Поръчах си такъв, само че не розов като нейния...
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от stepona555 » 16 апр 2021 09:15

ОФФ
Предполагам че е добър модел , през 2015 аз имах Ксиаоми 4 с 64Гб , но тогава ги нямаше в България(нормално при цена 400 долара) и като пуснах в един форум скрийншот как батерията държи 5 дни , разни ограничени личности които повече от самсунг не бяха пипвали веднага ме обявиха за малоумен измамник , е след няколко години същите откриха марката и започнаха да се прехласват колко били добри , хубавото на форумите е че написаното остава и се вижда как се въртят на 180 мненията .
Край на ОФФ
Следващия път разгледай нормалните модели , Редми са базови , но въпреки всичко предлагат доста добро качество както всички инхауз неща.
А сонито с Цайс оптика не знам защо не работи , давай го в сервиз , винаги е възможен фабричен дефект
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от atanweb » 16 апр 2021 11:47

Много хубави зелени Луч!
Поздравления!
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 22 апр 2021 20:48

Едно ново попадение на "Ракета" калибър 2609, 16 камъка, позлатена. Имам вече такъв, но с малко по-светъл циферблат и не можах да се въздържа да я взема и тази. Въпреки дебелия слой мръсотия и липсата на подробни снимки, най-вече какво има отвътре, реших да рискувам, а и цената беше много ниска, защото бил "неработещ". Оказа се че касата макар и поизтъркана, не е толкова зле, циферблатът също, стрелките бяха правилните и без липси. Стъклото има пукнатини по периферията, но не го смених, почти не си личат. А механизмът отвътре беше какъвто трябва да е и почна да работи, макар и нуждаещ се от профилактика.
Та ето след миене, лъскане и полиране какъв е резултата:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Още една "Молния" калибър 3602, 18 камъка. Взех я заради това че е с прецизен регулатор на баланса. Продавачът е професионален часовникар, който я е профилактирал и настроил така че върви точно. В добавка на това плюс добрата цена, взех го без колебание. Липсва опашката на секундната стрелка, мен не ме дразни това, но може и да се наканя да я сменя в бъдеще.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Една "Победа" на ЗИМ, чисто спретнато часовниче, което ми допадна. Бонус от един лот, пък май ме зарадва повече от това което купих...
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И накрая, понеже днес ми върви на или котлети, или кюфтета, кой каквото обича! :lol:
Една странна "Чайка". Циферблатът просто ми изглежда съмнителен. Стрелките също, приличат ми като на такива от "Кировские". Не можах да намеря "Чайка" с такъв циферблат и стрелки по сайтовете. Вътре също ми се струва, че на моста на ангренажите "женевските вълни" не съвпадат с тези на другия мост. А и това лого на "Восток", какво да прави в "Чайка"? Може би този мост е сменян...
Касата беше много зле амортизирана и заради съмненията за автентичност реших че часовникът не ми е чак толкова мил, та си позволих да сваля с шкурка покритието и да поизгладя шуплите и драскотините. Резултатът доведе до по-добър външен вид, отколкото беше, така че съм доволен!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 11 май 2021 23:17

Малко часовници от последните седмици.
Нещо което много ми хареса като го видях, а после ми донесе доста разочарования и ядове...
"Победа" калибър 2602 "Шоколад". Намерих няколко в мрежата, имаше с такива стрелки, а в каталога са други.
Взех го.
Изображение
Изображение
Обаче с моята доверчивост, пак се предоверих на някой който не беше коректен с мен. Понеже имах добро мнение за продавача, не му исках снимка на механизма. А и реших че при добрия външен вид на часовника и сравнително малкото му години за руски часовник, едва ли е претърпявал някакви произшествия и интервенции.
Обаче от вътре имаше неприятни изненади! Отворих го и видях че механизмът е от Ракета калибър 2603... Е, голяма работа, ще му сменя механизма, викам си, имам донори! Продължавам с разглобяването и нова изненада - циферблатът с едно краче и лепен за механизма! n_sad Смених механизма, фиксирах някак циферблата и ново 5! - Стрелките на пасват на механизма от ЗИМ! Айде пак за донори. Ами някакви стрелки като по каталога от 1987 година, ама той един мътен, ходи пък разбери дали са същите! Както и да е, няма да се занимавам само с този часовник, я! И още едно другарче в черния списък, а той става дълъг...
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
С другите часовници нямах такива грижи.
Една ранна "Ракетка" калибър 2603:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Най-после попаднах на "Восток" калибър 2603 без липси! На мен много ми харесва, мисля че е много красив!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
И накрая едно позлатено дамско мъниче "Слава" калибър 1601:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от rosen_er » 12 май 2021 05:20

Според мен ,стрелките ,които си монтирал на Победата са от някаква Слава.

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 831
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от Lyubo_sr » 12 май 2021 08:43

Не бях виждал Восток с такъв циферблат- напомня ми на Зим...
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 12 май 2021 14:10

rosen_er написа:
12 май 2021 05:20
Според мен ,стрелките ,които си монтирал на Победата са от някаква Слава.
Смъкнах ги от тази красота, осиротяла зарази позлатената си каса, пък дали са и оригинални, не мога да се ориентирам от снимките.
Изображение
Виждам този часовник като "Победа" в каталога от 1987 година, на страница 7 - 2602/673366к.
ИзображениеИзображение
А иначе моя го припознавам пак в същия каталог, на страница 6, като 2602/673532к. Виждам позлатени стрелки с някаква линия по дължината им в по-тъмен цвят. Затова взех тези стрелки. В какъв цвят е линията не виждам ясно.
ИзображениеИзображение
Може би трябваше да сложа белия циферблат в тази каса, те са еднакви.
Не знаех че мога да поствам PDF през Postimage, а аз си играх да обръщам каталога в картинки... :o
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от storyteller » 15 май 2021 21:04

agrozev написа:
15 апр 2021 20:42
Отново съм обсебен от един "Луч"! Вчера го къпах, лъсках, смених му стъклото и днес го снимах. След това установих че телефона на жена ми снима много по-добре от новия ми фотоапарат и си преснимах нещата отново. Но не съжалявам! :lol:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Имам още един подобен. Много ми харесва тази комбинация от циферблат и позлата!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Изображение
Със закъснение реагирам, но ми се струва, че такъв часовник е имал покойният патриарх Максим. Четох някъде завещанието му - че горе-долу единствената му по-скъпа лична вещ бил часовник Луч. На снимки часовникът, който носи, прилича по форма на този Луч.
Не знам дали това има значение за Вас, но е любопитен детайл.

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 17 май 2021 20:06

Три нови попълнения, както ги обичам - позлатени! :)
Една дамска "Заря" калибър 1509Б, 17 камъка. Имам сантимент, защото е любим часовник от детството ми, майка ми има такъв, но доста по-износен. Не е съвсем същия като циферблат, но максимално близък. По-нататък ще ги снимам един до друг за съпоставка. Много красив!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Още един "Восток" калибър 2605, 17 камъка, каса тип "Чайка". До сега нямах такъв с позлатена каса, така че се чувствам щастлив да държа в ръцете си такава красота!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
И накрая, една "Победа" на ПЧЗ, 16 камъка, и тя позлатена:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 22 май 2021 23:22

Ето я и другата "Заря" калибър 1509Б:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И двете една до друга:
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 29 май 2021 19:03

Няколко часовника от последните две седмици.
Два чехословашки "Прим ("Prim"), придобити от уважаван член на форума и човек който ни снабдява с чудесни часовници!
Калибър 664, 17 камъка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Калибър 501, 15 камъка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Два "Востока" ("Wostok") калибър 2209, 18 камъка, позлатени:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Още една "Чайка" на ЧЧЗ, калибър 2605, 17 камъка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И пак "ЗИМ" ("ZIM") калибър 2602, 15 камъка, позлатен, и пак много красив и пак проблемен. Този път малко проблемен. Оказва се че стрелките не трябва да са с бял пълнеж, както са в момента, а с цвета на циферблата, нещо като виолетов цвят. Само че на мен много ми харесват с белия пълнеж и ги намирам на адекватни за циферблата. Засега ще останат така, а някой ден може и да се наканя да ги сменя или поне да мина бялата лайсна с виолетов маркер... :wink:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Един "Полет" ("Poljot") "Звънец", калибър 2612.1, 18 камъка, позлатен. Възстанових си го с мои усилия и сега ме радва с вида си:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
И накрая, последната придобивка засега. От любимите ми "Луч" ("Luch") калибър 2209, 23 камъка, позлатен:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 669
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 07 юни 2021 21:23

Още някой и друг "Прим"("Prim"). Два калибър 664, 17 камъка, позлатени:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И един будилник от марката. Не съм запален фен на будилниците, но пък този беше от любима за мен марка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Една "Ракета" калибър 2609.1, 17 камъка, позлатена. Имам вече с такъв циферблат, но от калибър 2609.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Ето ги и двете "Ракети", със 17 камъка и с 16 камъка:
Изображение
Един "котлет", изфабрикуван от мен. :lol: Намерих си една "Ракета" 2609.1 с позлатена каса, но със съсипан циферблат. Имах много хубав циферблат с механизъм от 2609.НА, така че го сложих в хубавата каса. След смяна на стъкло, коронка и ремонтоар, лъскане, резултатът ме удовлетворява.
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Един красив "Восток" ("Wostok") калибър 2209, 18 камъка. Намерих си такъв със запазен тъмно син цвят на циферблата, защото досега имах такъв, чийто циферблат е станал кафяв. Красиви са и двата, а също и куриозни.
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Ето ги един до друг:
Изображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”