Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Има какво да се види
Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1385
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от omegaqq » 19 дек 2022 10:53

Славите наистина са много стилни и елегантни, но двата стари Полет със стоманени каси направо къртят мивки.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от atanweb » 21 дек 2022 09:12

Привет, гледах пак последния пост, но не видях стоманени каси на Полет.
Лъговете приличат и са като на познат стоманен модел, но смятам, че тези не са и въпреки това са красиви.
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 22 дек 2022 00:41

atanweb написа:
21 дек 2022 09:12
Привет, гледах пак последния пост, но не видях стоманени каси на Полет.
Лъговете приличат и са като на познат стоманен модел, но смятам, че тези не са и въпреки това са красиви.
"Полетите" не са стоманени.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 24 дек 2022 22:16

В навечерието на Светлия Коледен празник, на Бъдни вечер вечерта, докато жена ми се суети с приготвянето на празнична вечеря, намирам малко време за да публикувам още няколко часовника, придобити от мен през последните месеци.
Поредна "Слава" ("Slava") калибър 2428, 26 камъка, позлатена:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Една "Ракета" - "Корнавин" ("Raketa", "Cornavin") калибър 2609.НА, 17 камъка, позлатена. Обичам този тип "сатенени" циферблати.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Събрал съм още от този тип, без да ми е някаква самоцел за събиране, просто попаднали ми екземпляри, които са ме впечатлили. И понеже обичам съпоставките, ето какво имам досега:
Изображение
Изображение
Изображение
Още един експортен съветски часовник - "Секонда" - "Полет" ("Sekonda", "Poljot") калибър 2614.2Н, 17 камъка, позлатен:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Имам още един такъв, но в хромирана каса и със "сатенен" циферблат:
Изображение
Изображение
Още един "Полет" ("Poljot"), калибър 2628.Н, 17 камъка. С характерна форма, която го прави да изглежда масивен, без габаритите му да са по-големи от тези на съветските часовници по това време. От начало не го харесах и реших да му търся нов собственик. Поносих го и усещането беше приятно, работата му също беше много добра. Така постепенно започнах да го харесвам и с известно съжаление се разделих с него. Според мен изглежда впечатляващо, като някакво монолитно блокче от метал... :)
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Нещо по-старо. Една "Победа" ("Pobeda") на 1МЧЗ, 15 камъка, калибър 2608:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И накрая една "Молния" ("Molnia", "Molnja") калибър 3602, 15 камъка. Взех я защото обичам тези часовници, особено 15-камъковите. Цената беше добра и часовникът изглежда добре. Дотук добре, но това което ме притеснява е циферблата... Няма никакви надписи по него! Може би е някакъв новодел. Няма я марката, няма отдолу и "Сделано в СССР" или английския еквивалент на израза... Гледах по форумите, в пост-съветския период на производство на "Молния" има часовници, които не са брандирани. Но пък едва ли 15-камъкови са се правили по това време... Видно е също че балансът е сменен с по-стар такъв, с "женевски вълни". Е, аз не съжалявам, харесва ми и работи, а за циферблата ще мисля, може и да го подменя с друг, като ми попадне нещо подходящо...
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Ами това е засега!
Желая на всички честита Коледа и весели новогодишни празници!
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 16 яну 2023 22:04

Продължавам с часовници от миналата година, за които идва ред с известно закъснение.
Един позлатен "Sekonda" - "Poljot" ("Полет"), калибър 2614.2Н, 17 камъка. Много красив циферблат:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Неусетно ми се събраха "Полети" с такава каса. Ето три позлатени:
Изображение
Изображение
Имам и хромирани с такава каса, но още не съм стигнал до тях. Мисля скоро да ги снимам.
Още една "Молния" ("Molnia", "Molnija") калибър 3602, 15 камъка. Съвсем обикновена, но точно с този външен вид са ми любими и когато намеря някоя на изгодна цена си я вземам. В случая, циферблатът има забележки, но пък си имам документ!
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ЗИМ (ZIM) калибър 2608, 15 камъка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Още един позлатен "Sekonda" - "Poljot" ("Полет"), калибър 2614.2Н, 17 камъка. Вече съм го показвал, но сега е с нова каишка и не мога да не се похваля:
Изображение
Изображение
Една "Слава" ("Slava") калибър 2427, 27 камъка, автоматик:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Един пост-съветски ЗИМ (ZIM) - "Победа" ("Pobeda"), калибър 2602, 15 камъка. За някой евтин и кичозен, за друг - красив, на мен лично ми харесва и ме заинтригува с външния си вид:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Нямаше заден капак, та се наложи да му търся някакъв. Гледах по форумите, формата е сходна или може би същата, но номерация или липсва, или е трицифрена. На моя има 6-цифрен номер, по-подходящ не намерих за момента...
Завършвам серията с един "Восток Командирски" ("Wostok Komandirskie") калибър 2414А, 17 камъка. Спасих го и го стегнах, доколкото мога. Има дефект по периферията на стъклото и май ще трябва да го сменя. За мен изглежда интересно, без да има претенции за някаква ценност:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Това е засега, скоро ще пусна снимки на останалите декемврийски часовници.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 21 яну 2023 22:30

Последните часовници от изминалата година...
Още един любим "Prim" ("Прим"), калибър 66.4, 17 камъка, позлатен:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Друга много радваща ме находка - една "Ракета" ("Raketa") калибър 2609.НА, 17 камъка, позлатена AU10, произведена под марката "Corsar". До колкото разбирам, под това име са се продавали съветски часовници в Западна Германия.
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Една не чак толкова радваща ме находка, но съзрях часовника в купчина часовници за скрап и след като го огледах и видях че е годен, реших да го спася. Приведох го в добър вид, сложих му маркова верижка на ЗИМ и ще му търся нов стопанин. И така - една "Победа" на ЗИМ ("Pobeda" ZIM), калибър 2602, 15 камъка, пост-съветско производство:
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
И отново настоящите ми фаворитки, любимите ми "Слава" ("Slava"). Една калибър 2414, 21 камъка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Още една "Слава" ("Slava") със син циферблат. С асиметричната каса - калибър 2427, 27 камъка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
И накрая - група от трите "Слави" с тъмно-сини циферблати, които събрах напоследък. Много ги обичам!
Изображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 14 фев 2023 22:48

Лека-полека годината си напредва, нови часовници пристигат, други си тръгват... Ето някои нови придобивки от началото на годината.
Един стар "Jaz". Името ми харесва, а имам и афинитет към френското, па макар и с швейцарски механизъм. Доста изстрадал циферблат, но часовникът работи, за мен си има свой чар и затова и се събрахме!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
"Восток" ("Wostok") калибър 2214, 18 камъка, позлатен. Красив!
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
"Слава" ("Slava") калибър 2414, 21 камъка, позлатена:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Още една асиметрична "Слава" ("Slava") автоматик, калибър 2427, 27 камъка. Този път позлатена.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И така, ето ги и двете:
Изображение
Изображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 19 фев 2023 22:30

Поредна хубава "Молния" ("Molnia", "Molnja") калибър 3602, с 18 камъка. Взех я заради добрия външен вид, макар и неработеща - със счупена ос на баланса. За ремонта ще се погрижи часовникар. Друга причина да я взема е това че си намерих един юбилеен заден капак - "50 години съветска власт". Беше ми любопитно да видя как ще стои на часовник. Четох по форумите, че може би трябва да върви с "Молния", произведена през 1967 г. (1917 г. - 1967 г.).
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
... И поредна "Слава" ("Slava") калибър 2414, 21 камъка, позлатена. Много любима комбинация то цветове!
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Все се заричам да не се занимавам повече с възстановяване на "Ракети" тип "Балтика"... Твърде много проблеми, твърде много модификации на каси, циферблати, стрелки... Все нещо не съвпада, все нещо не е по каноните... Но не устоях заради хубавата каса. И сега не мога да намеря циферблат като за нея... Този е малък, видно е... Но все пак...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Поредица от "Полет" ("Poljot") калибър 2614.2Н, 17 камъка. Първо един с хубав циферблат с цвят на джинси и зеленикаво-сиво-син цвят:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Един малък "Полет", може би е юношески (33х39 мм., 18 мм. междулъгово разстояние):
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Още един "Полет", пак с много хубав джинсов циферблат, но по-наситено син:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
И поредна придобивка в редовете на "Прим" ("Prim")! Много красив часовник, калибър TYP.0111, 15 камъка, позлатен:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от stepona555 » 23 фев 2023 10:36

Нещо не ми се вързва идейно , надписа на латиница на циферблата със задния капак.
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 23 фев 2023 13:59

stepona555 написа:
23 фев 2023 10:36
Нещо не ми се вързва идейно , надписа на латиница на циферблата със задния капак.
Не се бях замислял за това, но забележката ти е съвсем резонна... Може би продавачът е искал да "подсили" ценността на часовника чрез капак с посвещение. :) Аз дори не съм му обърнал внимание на този детайл, не си падам по надписани капаци и за мен това е без значение. Капаци много, ще взема да го сменя с някой чист.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 05 мар 2023 22:19

Месец февруари - новите придобивки:
Един малък "Junghans Trilastic", калибър 93S, 16 камъка. Размери 31х38 мм, разстояние между лъговете - 16 мм.
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Отдавна не ми беше попадала някоя "Кама" ("Kama"), дали защото се попреситих на тях, дали защото предлагането на пазара не е задоволително, във всеки случай не съм търсил активно. Този часовник ми попадна случайно, просто колега-колекционер ми го предложи и аз го взех с охота. Имам с такъв циферблат, но е доста по-потъмнял. И този не е идеален, но е в по-добро състояние от наличните ми.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
Поредна "Слава" ("Slava") калибър 2428, 26 камъка. И тази е с надпис на задния капак с посвещение на поредния военен. И пак е с циферблат на латиница. Не знам какво става, такива ги взимам:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Взех изгодно (уж) един малък "Полет" ("Poljot") калибър 2209, 23 камъка, позлатен. Донесе ми много ядове, докато успея да го доведа в някакво приемливо състояние - намерих секундна стрелка, сменях коронката с по-фина, проблеми с механизма и така нататък... Имам още един такъв, но с по-светъл циферблат. Повече не искам да взимам от тези - и на двата направиха един и същи проблем с тиража.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Още един "Полет" ("Poljot"). Беше част от сделката за малкия "Полет", показан по-горе. Взех го заради позлатената каса. Калибър 2614.2Н, 17 камъка. Съсипан циферблат. За съжаление не можах да му намеря заместник измежду немалкото донори, които имам. И това ще ми е за урок - има толкова голяма разнообразие на каси и циферблати с различни размери, така че донор трудно се намира. Отделно пък за автентичност, въобще не говоря. И така, намерих друг циферблат, и той повреден, но не чак толкова много като оригиналния.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И накрая - взех си един кварцов хронограф "Festina". За носене. Много приятен и удобен часовник, особено с нато-каишката която му сложих. Не обичам твърде големите часовници, този ми е допада - 37х43 мм., 18 мм. разстояние между лъговете. Стоманена каса, механизъм Miyota OS60. Направо не ми се сваля от ръката, но няма как - и други часовници чакат да бъдат носени... :)
Изображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 17 мар 2023 23:10

Месец март 2023 г. - с мартеница на ръката. Отново "Слава" ("Slava"), пак "Слава", много "Слава", и в това няма изненада, защото напоследък съм увлечен от марката. :) . Два броя от калибър 2428, 26 камъка, позлатени, и два броя от калибър 2414, 21 камъка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Следя аукционите и когато ми се появи възможност, взимам си и по някой скромен швейцарски часовник. Гледам да не са скъпи, защото материята не ми е много позната и постепенно се запознавам с тях, но ми е интересно да ги разглеждам и разглобявам, а ако заработят или мога да им подобря външния вид, това ме прави много доволен. Така ми попадна един малък и красив "Centaur Zentra", с механизъм Bifora калибър 91/1, 17 камъка. Работи.
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Отдавна не съм публикувал дамски часовници. От един лот с часовници придобих един дамски "Луч" ("Luch"), автоматик - калибър 1816, 21 камъка. Не съм го искал, но го получих. Все пак, работеше и не изглежда зле, така че му полирах стъклото, измих касата и я лъснах, добавих една жълта метална верижка и резултатът ми харесва. Така че ето го тук:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Още един дамски часовник. Не е мой, а на мой приятел, часовник на майка му. Искаше да го възстановим. "Чайка" ("Chaika") калибър 1601А, 17 камъка, позлатен. Мисля че е много красив!
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Един "цивилен" "Восток" ("Wostok") с "командирски" механизъм калибър 2414А, 17 камъка. Имах вече два с такава каса и оформление, но със син циферблат. Този ми изглежда просто прекрасен! Ходи на профилактика при часовникар и с ново стъкло вече изглежда много добре!
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И последно, но не и по значение - един позлатен "Sekonda" - "Poljot"/"Полет", с калибър 2609.H, 17 камъка:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Това е засега, ще има още няколко новопридобити през месец март, но в следващата серия.
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 01 апр 2023 21:46

В една купчина часовници за скрап си намерих един "Oris" Twin Date, калибър 718, 17 камъка. Със счупено стъкло и изкривени стрелки, мръсен и с нарушени надписи на циферблата, взех го почти за без пари като неработещ... Мих го и го чистих, изправих стрелките и той тръгна! Смених стъклото и придоби по-добър външен вид. Въпреки жалкото състояние, в което беше, работи прекрасно! На мен много ми харесва въпреки пораженията по циферблата, сложих каишка и го поносих. Тази придобивка много ме зарадва!
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Поредна "Слава" ("Slava"), калибър 2428, 26 камъка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Пореден "Прим" ("Prim"), калибър 68.3, 17 камъка, позлатен. Придобиването му ми донесе недотам хубави емоции и вече ще избягвам да купувам нещо извън Европейския съюз, защото разходите по придобиването бяха неприятно високи, да не говорим разправиите и чакането. Така ми излезе "златен", без да е от изключително качество. Просто редови, хубав часовник, но цифелблатът е малко "изстрадал", а касата поизносена... С такива цени, по-добре да си ги купувам от Чехия...
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
При липса на много нови часовници, идва времето на разни забравени по кутиите. Един "Полет" ("Poljot") автоматик, калибър 2616.2Н, 23 камъка, че и позлатен:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Вече съм забравил и загубил представа какво имам, така че като ровя по кутиите виждам доста дублиращи се часовници, за които не съм подозирал... Започнах да ги пускам на пазара. Някои, които ми изглеждат симпатични и не съм ги публикувал тук, смятам да ги показвам в мояте тема. Такава е тази "Слава Асиметрична" ("Slava"), автоматик, калибър 2427, 27 камъка. Наскоро показвах такава, хромирана и със син циферблат, и тази е такава и вече отиде при нов собственик...
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И една приятна "Ракета" ("Raketa") калибър 2609.НА, 19 камъка. Харесвам я с този външен вид, и като я видя някъде, понякога не се сдържам и взимам поредната. Имам една такава за носене, друга вече пратих на нов собственик, сега и тази, а мисля че ми се намира още поне една...
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Това е за месец март 2023 г.!
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 11 апр 2023 00:41

Още от месец март 2023 г.
Много красив "Полет" ("Poljot") калибър 2609, 17 камъка, с 20-микронна позлата:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Пореден "Полет" ("Poljot") калибър 2614.2Н, 17 камъка, позлатен:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Обичам сравненията и груповите снимки, затова ето го същия часовник в група от подобни:
Изображение
Изображение
И още един позлатен часовник - много красив "Восток" ("Wostok") калибър 2409А, 17 камъка. Това ми е любим калибър сред "Востоците", а с този външен вид са ми още повече любими!
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Ето какво имам досега от тези красиви часовници:
Изображение
Изображение
Изображение
И още един часовник от този калибър, 2409А, 17 камъка:
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Вече имам солидна група от тези "Востоци" с такава характерна каса:
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Часовниците на Agrozev (Александър Грозев).

Мнение от agrozev » 18 апр 2023 22:50

Какво ново през април?
Продължавам със серията "Слава" ("Slava"). Една такава от калибър 2414, 21 камъка. Харесвам този черен циферблат на ситни фасети и почти плоско стъкло:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Една неавтентична "Слава" калибър 2428, 26 камъка. Хубав циферблат, но е за позлатена каса, а аз нямам такава за момента. Все пак, мисля че изглежда добре и така:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Пореден "Сатурн" ("Saturn"). И пореден с повредено оригинално стъкло. Досега не ми е попадало оригинално стъкло с лупичка, което да не е напукано. И с този е така...
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображение
И пак "Слава", само че румънска! Отдавна си търся "Orex" ("Орекс") с механизъм на 2МЧЗ ("Слава"). И ето - го! Калибър 2414, 21 камъка. Не е с идеален външен вид, но пък е "Орекс - Слава"! За мен е находка! Има и съпоставка с други "Слави" 2414, само че напълно руски/съветски.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Вадя някои часовници от кутиите, неснимани и непоказвани до сега, и се занимавам с тях. Сега е дошло тяхното време. Такъв е и този "Полет" ("Poljot") автоматик, калибър 2616.Н, 23 камъка, позлатен. Купувал съм го от Англия преди време. Красив часовник, прекрасен циферблат и много мил надпис на задния капак.
Изображение
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Още "Полети" от кутиите. Един позлатен, калибър 2609.Н, 17 камъка:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
И още един, само че калибър 2609, 17 камъка, позлатен. Лъснат, с полирано стъкло и нова каишка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Имам малко от този калибър, но са ми много любими. Този механизъм много ми допада - красив, елегантен и тънък, цяло произведение на изкуството:
Изображение
Изображение
И накрая, пак "Слава", калибър 2428, 26 камъка. Доста добре запазен, а също и красив:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Пак стана много, но трудно намирам време да публикувам, затова предпочитам да пускам повече часовници наведнъж, когато имам време...
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”