Петъчният Ви часовник

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от stepona555 » 22 яну 2021 23:44

Вече няколко дни откакто фотьойла е на боклука , а котката на котешкото небе според един еспанец , а както каза друг дано да е общо че ако в рая няма животни а само праведни лошо.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
И един часовник който съм снимал заедно с нея

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави и късмет

ПП
ЕДно хубаво и спокойно във форума , добре че се намериха добри люде да озаптят младежа от Плевен , от тия негови евтини и най вече неполирани часовници ми беше дошло до гуша , все едно гледам моите очукани железа.
Казвах му аз , че не знае къде е попаднал , а той знам знам аз съм чел , е пак ще четеш докато намериш правия път който е успореден на Априлската линия.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от atanweb » 23 яну 2021 12:19

Хайде не тъгувай! Плевен ражда големи хора, и няма току да изчезне. Приятелите тук го чакат.
Фотьойли продава и онлайн.. трябва да снабдиш преди следващият фараон. Династията не трябва да се прекъсва, и нямай надежди за облачно съществуване. При 15 години мързел и грам безползеност - надали!
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от atanweb » 23 яну 2021 15:20

Изображение

Изображение
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от stepona555 » 23 яну 2021 18:58

Той и Ловеч ражда , а пък в Троян съвсем . Ще поживеем ще видим.
Много копчета много екрани на тоя гражданин. Много ми прилича на един който имам подарък от немско , преди няколко седмици като му свърши бактерията няма да ти казвам как се настройва после , сигурно в централата се оправят по лесно с електрическо табло .
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от agrozev » 23 яну 2021 23:28

"Младежът от Плевен" е тук! :) Благодаря, Тошо, това просто ми оправя настроението!
Две неща.
Първо по-важното, по-общочовешкото.
Съболезнования за загубата на малкия член на семейството! Като човек който обича животните и е гледал и гледа кучета и котки, знам какво е да загубиш някое малко същество, което е станало част от теб... n_sad Остават снимките и хубавите спомени... Дано да си намерите пак някое мъниче, което да ви радва, а понякога и ядосва!
Второто не е толкова важно. Отнася се за часовниците.
"Младежът от Плевен" е с дебела глава, търпелив като вол и инатлив като магаре!
Вярно е че през последните дни ми минаваха мисли да си тръгна от тук. Но не се поддадох на тях!
Не ми е в стила да бягам! Нямам навика да се отказвам!
А няма и защо да бягам.
Не съм направил нещо заради което да се срамувам! Това са просто часовници, какво толкова, аз ги приемам като хоби, като някакво развлечение! Не приемам словесната агресия като начин на общуване и не я оправдавам. И няма да допусна повече никой да ми държи такъв тон!
Защо да си тръгвам? Заради това че на някой не му допадам или пък не му допадат часовниците ми? Такъв е животът, не можеш да се харесваш на всички! Бягството не е решение! Важното е че тук има хора, които ценя, заради доброто отношение, заради хумора, заради готовността за помощ. Има интересни неща за мен, почуствах се на място където съм искал да бъда.
Ще преосмисля поведението си.
Определено ще бъда по-обран в изявите си. Но няма да се превъзпитам! :mrgreen:
Пак стана дълго...
Не е петък, но днес по пътищата на България сколасах да прочета едно-друго във форума и да снимам какво имам на ръката ми.
Трябва да поддържам реномето, което съм постигнал - ето един евтин и скапан часовник, измъкнат от скрапа :lol: :
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от stepona555 » 24 яну 2021 00:57

Много хубав , ама има само един кусур за днешната еспанска младеж , не може да му слагаш през два часа друг цвят платняна каишка тип нато или както там се казва и да си номер едно в раздела гордо носещ името Моднати .
За мое съжаление за доста с това се изчерпва хобито , закрепването е важно естествено за да него загубиш , но не дотам че да засенчи това което носиш.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от atanweb » 24 яну 2021 07:52

Поздравления за отличната преценка и доброто настроение!
Продължавай напред и се радвай на максимум.
Я виж какво желязо показваш!?
Интегрираната верига е едно чудесно разгръщане на готиния дизайн на часовника. Също мисля, че дава добър баланс при носене. Часовникът седи по стабилно в областа на средата на китката и не се сурва на кокалчетата както често се получава при Амфибия например където заради тесните междулъгове и широкия и тежък корпус тясната каика или верижка не може да го задържи в средата на китката. Затова аз харесвам интегрираните от този тип.
Ами поредни поздравления!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от rosen_er » 24 яну 2021 08:46

Някаква драма ли съм изпуснал ?! :lol:

П.П.
Прочетох.
Изпуснал съм дебата,по може би сходна причина - малко ме затормозяват големите постове и купищата часовници и като ,че ли спрях да чета темата в последно време.Една от причините може би е че се "срещаме" с автора и на други платформи и ми се повтарят нещата.Подкрепям Мишо , но щом го кефи човека да се забавлява по този начин ,със своите пари и ресурси.....кои сме ние да му пречим.Друг въпрос е дали всичко да се поднася по неговия начин на място където пък аз и всички ,които не им допада искаме да се забавляваме.
По горе съм го споменал - спрях да ,чета (или чета по диагонал) последните постове.
А за рубинчета на Нева - не стават други,личи си по формата и височината.Може пък аз да не съм намерил правилни,кой знае.

П.П.П
atanweb написа:
24 яну 2021 07:52
Поздравления за отличната преценка и доброто настроение!
Продължавай напред и се радвай на максимум.
Я виж какво желязо показваш!?
Интегрираната верига е едно чудесно разгръщане на готиния дизайн на часовника. Също мисля, че дава добър баланс при носене. Часовникът седи по стабилно в областа на средата на китката и не се сурва на кокалчетата както често се получава при Амфибия например където заради тесните междулъгове и широкия и тежък корпус тясната каика или верижка не може да го задържи в средата на китката. Затова аз харесвам интегрираните от този тип.
Ами поредни поздравления!
Саше,голЕм шегаджия си .За Амфибиите с тъй наречената "нептунова" каса ( не ги помня номерата :redface ) същото ли мислиш?

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от atanweb » 24 яну 2021 09:43

Нептуна е супер! По същата причина за която писах по-горе. Може би на по широки китки този вероятен проблем да не се получава, но всичките ми амфибий седят на диагонал на китката когато ги ползвам с нато каишка. Само дебела кожена каишка може да балансира и да запази формата така, че да държи амфибията в средата на китката. ( при мен)
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от stepona555 » 24 яну 2021 13:53

Я ми го обясни по бавно Росене че аз съм прост инженер пък и остарях.
Значи ти не влизаш тук , като влезеш четеш по диагонал и гледаш само първите две снимки от всички , но тия които влизат трябва да слагат снимки които би харесал ако влизаше и четеше всичко.
На мен лично ми липсва твоето присъствие тук .Сигурно има обясними причини , щом и в София не се видяхме явно си зает.
Според мен в тема часовниците на Х , можеш да коментираш ако нещо не е фабрично така , ама че бил евтин и масов , хайде по кротко великите колекционери , забравихте че има и начинаещи , в смисъл започнали по късно при други различни условия на пазара .
А относно състоянието теб те разбирам че държиш всичко да е като ново , нали ще стои дълго при теб и като го глрдаш ще те дразни.
За мен е допустимо износване на касата на 60 годишен часовник и опитите да се прикрива това с каквото и да било третиране са неразбираеми и необясними.
Искам си го стар и надраскан и това е положението .

Всички стари италиански коли са на 130 000 км и не са карани от баби защото са слепи , само са ги полирали 10 години за да дочакат нашенския търговец и да му я подарят .

Весела неделя
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от rosen_er » 24 яну 2021 15:10

Тодоре, малко по-късно се включи във форума и може би не си чел ,какви "свирепи войни" съм водил с Мишо и с кой ли не по това ,какво точно да се прави по старите часовници.И колко държа да остават в оригиналното си състояние след намирането им.За мен няма значение ниската стойност на часовника като кинти,а ако е нещо ранно и различно ,характерно за даден завод ,дори и състоянието му няма значение.Разбира се колкото е по-запазен един часовник - толкова по-добре.С една уговорка -стремеж към максимално близко до оригиналното заводско оформление.За едни стрелки сме се "хващали за гушата" :lol: .
Тъй,че точно мен за това не можеш ме укори.
За другото - да,егоистично от моя страна,но наистина ако не ме грабне един пост от първите снимки и редове,рядко го довършвам.Гледат ми се и ми се коментират(/ха ,май ) съветски часовници.Другите са ми непознати и нямам мнение.Е,ако ми падне нещо без пари на битака и ми се стори интересно - не го пропускам.
Може да съм се заблудил,но този форум беше направен със силно съветско-часовнико....каквото там я наречем насоченост и затова лично аз съм му член.
Доста ми липсват теми ,като от "онова време",но каквото такова!
По-бавно от това не мога :D !

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от stepona555 » 24 яну 2021 17:46

И на мен ми липсват теми за стари интересни руски часовници , аз не мога да ги напиша по няколко причини , първо нямам такива , отделно съветските часовници са ми умерено интересно ,просто като факт че съществуват , сигурно има десетина собствени разработки които си заслужават вниманието , а тия които са редки понеже нещо са объркали или ги правили 2 седмици и после ги претопявали ама 5 останали , не е моя бизнес.
ЗАщо не показваш по един от твоите на месец с три реда описание , така ще си припомним какво е бил форума някога.
А иначе един човек и половина (аз съм половината) пише , Сашо коментира , и 5 четат и въздишат по стари времена.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 660
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от agrozev » 29 яну 2021 09:02

Петъчно-часовниково с последното попълнение от любимите ми "Восток" 2409А.
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

fazana1
Напреднал
Reactions:
Мнения: 202
Регистриран: 16 сеп 2014 15:50

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от fazana1 » 29 яну 2021 12:46

Много труден за снимане
Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Петъчният Ви часовник

Мнение от atanweb » 29 яну 2021 14:30

Востока е красавец! Поздравления!
На Хамилтън-а ако е стъклен отзад, също би било голяма красота. Поздравления!
Изображение

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”