Битак?

Тук пишем за каквото се сетим
stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 25 сеп 2020 22:30

Здравейте днес загубих един час в битака на Горна, Митко от Габрово се оказа прав че има само боклук на безумни цени.
Зим Полет Восток неработещи без стрелки по 5 и черешката на тортата Кама с нарисувани с четка индекси за 35 не я отварях да видя вътре някой 2602 , накрая ми каза аз имам джобна Омега , ама не я нося , къв си ти бе че ми предлагащ 5 лева.
А имаше и оригинален Сватч без капаче за батерия и с нормална каишка без прорези , направо единствен и неповторим.
Та така има хора които живеят в някакъв паралелен свят
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 23 окт 2020 13:43

Отново у дома след един месец в България , въпреки сгъстения график остана време и за разходка по два пазара.
Ако трябва да обобщя чиста загуба на време , може би поради липса на късмет но малкото часовници които видях бяха пълен скрап на доста надути цени .
Първо на пазара в Горна Оряховица , МИтака от Габрово ме предупреди че е безсмислено , ама око да види.
Е видя боклуци и смешни продавачи.За пример Кама на която не и личи почти надписа с рисувани от пияно ромче индекси 35 лева.
Да не съм капо един часовник от автомобил Кинзле
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
На софийския същата трагедия но понеже е голям все пак взех малко скрап , за нещо в прилично състояние не може да се говори .Не че не ми се даваха пари , не намерих нещо което да не е надрано и да работи.
За останки от Победи без стрелки по 5 лева не говоря .
Явно където мине Росен трева не никне.
Единия хронометър Рула работи , другия ще го боря .
Единственото смислено нещо което си купих са 3 лева от 1951 , Печатани в Ленинград , след това пускат Софийската печетница .
Поздрави и :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 27 дек 2020 19:06

Здравейте,
В съседното село Естепона най после откриха Битак на мястото където обикновенно убиват бикове. Потърсих паметна плоча с Моето име , ама явно заради вируса нещата се бавят.
Малък скромен няма и 30 маси , няколко местни антиквари и останалото видни марокански дилъри на подбрани с любов боклуци от кофите.

Започваме с вечен календар за 40 години
Изображение

После черешката на тортата Кауни прима доста често срещан тук и в залива , на него висеше разполовена тази елестична верижка с доста протъркана позлата.
За късмет позлатата 10 микрона на часовника е доста добре запазена , има леки протърквания , но отгоре е супер
Изображение
Стъклото е за яко полиране , циферблата е горе долу добре , май има пръстови отпечатъци от някой майстор.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Механизма не съм го търсил още кой е , изглежда добре, но мръсен , работи минута , спира , като раздвижа стрелките , пак тръгва, може би ще е първия с арменска профилактика , да видим какво ще стане.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Последния , електро будилник , той си е чисто механичен , но вместо звънец има два извода с които можеш да включиш някакъв електрически консуматор , едното е на корпус , затова 220в не е желателно.
Виждал съм досега над 10 такива , нямам идея от какво ги вадят .
Изображение

Изображение

Изображение
Патенти в 3 държави
Изображение
С това завършваме тази странна година .
Дано новата да е по интересна
Поздрави и :b :b
Изображение

roca
Напреднал
Reactions:
Мнения: 298
Регистриран: 27 апр 2014 22:03

Re: Битак?

Мнение от roca » 27 дек 2020 21:24

Механизма изглежда да е FEF 290
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... wk&FEF_290

Според мен след арменската ще го бъде, те са корави механизми :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 28 дек 2020 12:31

Хубав механизъм изглежда. Време ти е да почваш да ги съживяваш такива. Не заради цената, а заради кефа.
Календара е широкоразпространен и актуален днес. Предлага се и като ключудържател за 89 цента в Али и Бея.
Изображение
Но твоят е естествено състарен в джоба на някой мароканец.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 28 дек 2020 20:00

Tрябваше да направя обща снимка или поне една под ъгъл на "ключодържателя" .
Ако е бил с такава фукция , е било от хотел.
Размера е 75 и височина 20 с тегло 210 грама зеленото около механизма прилича на издълбан камък и най вероятно е такова , издава такъв звък.
По скоро е сувенир за украса в хола .Преди 5 години си купих подобен от магазина на пристанището на Ланзароте , и вярно беше 99 цента , само че със точка пред тях и доста евра пред точката.
По важно е че битаците отвориха и ще има нови находки.
Поздрави
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 30 дек 2020 19:49

Ето общата снимка .
Мисля става ясно че е големичък за ключодържател .
ДА похваля квадратния партизански будилник , направо цепи минутата.
Изображение

Изображение
Поздрави
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 09 яну 2021 20:13

Днес открихме сезона на дребен и едър дивеч , в смисъл ръчни , будилници и всякакви.
За късмет след много дъжд вчера , днес слънце и топличко 12 гр , пазара обаче беше наполовина .
Доста слабо но все пак нещо скочи в торбата.

Неизвестна марка кравар със много творчество по лъговете , това дупчене напряко занитване , много ковашка работа.
Вътре изглежда доста добре , работи си с някаква символична амплитуда .
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Другата ценност е тестер за батерии от стари времена , нещо е заклинил , като че няма цапфа отгоре.
По важна е скалата , а тя казва че има ли 1 волт не се сменя , поне аз така разбирам тия деления .
Изображение

Изображение

Изображение
Весела неделя и късмет тази година на ловните полета.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 27 фев 2021 20:04

Днес се разходих , слабичко ама не е капо.

Първи Брайтлинг :yahoo , е не точно часовник , ама и хронометъра е риба , като няма трицона.
Без джам за да има по добра читаемост на показанието , навива , здрава пружина и баланс , нулира и с подбутване тръгва , с кеф ще го разглобя , а който ще го сглобява да му мисли.
Някой здраво се е подписвал на циферблата и пак не го опазил от биташки край на спортната кариера
Секундната стрелка има две скали за 60 и 100 деления , аз пак съм забравил за какво е другата.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Механизма е 7 камъка номер 320 , ама логото на марката не мога да го разбера B ли е R или J .
http://www.breitling-museum.com/Breitli ... tches.html
А тук твърдят че е Валжу 320
http://www.regatta-yachttimers.com/stopwatches/

И сега черешката на тортата електромеханичен будилник оформен като корабен часовник.
Вътре ЕСА 9120 и въпреки страшния изглед за не електрическо око , сложих му една стара батерийка и хукна.
Липсва стъкло , ясно защо , и стрелката на алармата .целия корпус е мед или месинг , пожълтен и леко протъркан.
Видеото е снимано на висока скорост , да се вижда по добре.

И малко снимки


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Това е от южните плажове , очакваме включване от Малашевци .
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 13 мар 2021 15:01

Днес май ме претаковаха метеролозите уж щеше да вали до обяд , тук не валя , за другия град където е битака не знам , не ми се рискува един час път за да се уверя че вали и няма пазар или са само няколко ентусиасти.
Затова ще ви покажа нещо от вчера което не може да се намери лесно на битака.
Изображение
Дигитален часовник радиосинхрон и двоен термометър за вътрешна и външна температура със датчик на 433Мн , минимална максимална , будилник и не знам какво още , с гръмкото има метеорологична станция .
Всичко това ново с 3 г гаранция за 1 евро , докъде води свръх предлагането.
Като се има впредвид че идва с 4 батерии които тук струват 1 евро , останалото си е чист подарък.
Освен за подарък , мисля че ще счупя поне едно и ако има хубава антена ще го ползвам да направя усилвател на немския сигнал ,който тук е много слаб и нощем .
Магазина е немската верига АЛДИ , която продава много евтино в Германия , и два пъти по скъпо в еспана , така собственика подкрепя местните , това е патриотизъм или национализъм не знам .
Даже са две вериги в Германия Алди север и юг.
Но когато нещо залежи или дойдат нови модели се случват и такива цени .

И нещо от сектор инструменти за часовникари .
Виброграф за часовникари , мери честота и амплитуда на сърцето и процент на бирата в кръвта или нещо друго това последното не го разбрах , слагаш си го на пръста и караш жената да ти събори някой часовник за да провериш колко се вдига пулса.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Честотата му на опресняване води до тези странни картинки , трябва дълга експозиция , ама не знам дали я има моята сапунерка дето снимам.

Весел край на седмицата и :b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 18 апр 2021 18:30

От вчерашния пазар , марка позната тук , вътре малък Ханс , на който пише патент САЩ , какъв последно не знам , амам всичко му работи , цена 1 бира в кръчмата или 8 на терасата .
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Поздрави и весела неделя :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 15 май 2021 18:34

Аз освен зеленчук тръгнах да си купя батерии АГ7 и при моя дилър дето са по евро само такива нямаше , на две други сергии имаше ама по 4 евро и си останах с празна торбичка.
Видях менте на Груен кварцов не работеше , на вид все едно грозен ролекс от ония с лупите , касата цялата разядена и скромна цена от 10 евро , а хита днес неработещ и без врътките мини будилник Дугена 15 евро , като видя ококорения ми поглед мина на ти колко даваш хайде дай 10 , после 8 и в шеги и закачки си тръгнах , не се нави да ми го подари и още един за компенсация на нахалството му.
С една дума мъка , добре че на онлайн пазара изскача по нещо .
:b :b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Битак?

Мнение от stepona555 » 20 юни 2021 17:00

Вчера слабичко , ходихме с един познат дето ползваме битака като повод да се черпим след това с много :b :b
Пластмасата за 1 евро я изрових от купчина безименни на които също искаха по евро , батерийка и цепи секундата.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Накрая общата .
На нея ще видите приемник на видеосигнал на 5.8 Г който светна , сигурно и си работи като намеря предавател ще видя.
Но белия 24 часов таймер е в момента най големия хит в еспана.Промениха със закон часовете на дневна нощна електроенергия . Направо ни разбиха , досега нощната беше от 22 до 12 наобяд на другия ден , станеш си в 9 сутринта , правиш си закуска , пуснеш съдомиалната и каквоото се сетиш , а сега тесла , нощната от 0 до 8 часа , отделно някаква от 10 до 14 свръх скъпа , с една дума гответе се скоро след изборите , като пръдне някой тук след 2 месеца се усеща и в България.
И малко батерийки , май и двете не ги уцелих , вместо 7 съм взел 8 а вместо 1632 1625 , ама така е като са ти други мисли в главата за ледено студени кафеви напитки.
Изображение
Весела неделя и :b :b
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Битак?

Мнение от atanweb » 20 юни 2021 17:37

Тук не познавам човек с две тарифи или двутарифен електромер... нито пък за три тарифи.
Електромерите ни са от 80-те години словенските ИСКРА които бяха и в България през 80-и-90-те.
Също отчитането си го правим сами по желание един път в година. Ако случайно забравя да въведа цифрите онлайн в профила си... то вземат средната стойност от миналата година. Пълно спокойствие!
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Битак?

Мнение от rosen_er » 20 юни 2021 17:55

Един път в годината ли плащате?Цената не се ли променя през това време?

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”