каси за стари машинки

Тук всеки може да пише директно без регистрация.
AmigoMX
Reactions:

каси за стари машинки

Мнение от AmigoMX » 08 май 2021 07:54

здравейте любители на чаовници. Имам въпрос. Има ли в БГ часовникари или други способни хора които поставят стари машинки в нови каси. Виждам че в Украйна има няколко такива и резултатите са WOW ! произведения на изкуството. Благодаря на всеки който отговори на въпроса ми.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: каси за стари машинки

Мнение от atanweb » 08 май 2021 08:26

Привет,
Отговор на въпросът.... да има много способни хора които да направят това, всичко е въпрос на организация, поръчки и точни размери. Не е нещо сложно или необичайно. Ако механизмът е работещ и размерът и дизайнът подхождат, то процедурата би отнела няколко минути.
Малко повече време отнема проучването за габаритната съвметстимост.
Също не по малко важно е тези стари "машинки" т.е. механизми дали ще са годни да заработят нормални и точно или ще бъде нужна профилактика което би трябвало да е задължително за да имате накрая продукт който можете да наречете часовник.
Изображение

AmigoMX
Reactions:

Re: каси за стари машинки

Мнение от AmigoMX » 11 май 2021 19:38

много благодаря за отговора. Ще бъда много благодарен да ме свържете с някои такъв часовникар, който по ваша преценка би могъл да се справи добре с такава задача. Механизмите са стари и разбирасе имат нужда от профилактика. Благодаря предварително.

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3012
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: каси за стари машинки

Мнение от stepona555 » 12 май 2021 10:55

Ako уточните от кой град сте ще е по лесно да ви насочим към добър часовникар , ако се съди по ника ви вероятно сте от Мексико сити , ако е така ще питам колегите от латинска америка.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6194
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: каси за стари машинки

Мнение от atanweb » 12 май 2021 12:44

А за какви "машинки" става въпрос?
Калибър, марка?
Изображение

Отговори

Върни се в “Място за гости”