Ruhla

Потребителски аватар
Lyubo_sr
Специалист
Reactions:
Мнения: 832
Регистриран: 12 мар 2013 19:01

Re: Ruhla

Мнение от Lyubo_sr » 25 юни 2020 21:16

rosen_er написа:
25 юни 2020 18:10
Още няколко:

Изображение
Росен пак избухна... :D
Този модел как се води- Радио руум?
Seikosha написа:
25 юни 2020 20:40
...Напоследък нещо,каквото и да покажа, все сте недоволни ...
Моля, моля- аз съм доволен! :b
Напоследък ме преследват умни мисли, но аз съм по-бръз. :)

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Ruhla

Мнение от agrozev » 25 юни 2020 21:24

И аз съм доволен ! :)
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ruhla

Мнение от atanweb » 25 юни 2020 22:24

Сашо този твоя е с доволно на брой камъни и мисля, че ако се почисти изтеклото от батерията тепърва ще започне дълголетното си съществуване като хубав здрав работещ ретро кварц. Само пази бобината, другите части са здрави като на механичен. Вижда се една пластина която е изкривена нагоре, а всъщност трябва да подпира секундното колело по подобие на Восток24ХХ. Мисля, че тази пластина е за да улавя прекаленото шаване на стрелката. т.е. да намали отскоците, а може би и за да улавя евентуално външни сътресения Защото иначе там щеше да има обикновен лагер-рубин. Някой ако знае с точност да сподели.

п.п. по цял ден моите деца се ръчкат, закачат се, бит се понякога, оплакват се и всякакви такива. Знаете как е, но скучаят един без друг. Така и нашите закачковци.
Мишо всичко е наред :lol: просто се опитваме да те подтикнем към още повече споделяне и писане. :thumbup:
Така става приказката.
Поздрави на всички! ... ии внимавайте с часовника за петък!
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Ruhla

Мнение от stepona555 » 25 юни 2020 23:21

Прегледах цялата тема за Рухла и видях само една която си показал , тя обаче не е с механизъм 28 .
Не ти разбирам проблема като си купиш марка Карекс , да твърдиш че си си купил Рухла.
Все едно ако имам Сертина с кварц Ета , да твърдя че всъщност имам Хамилтон или Кандино , понеже ползват абсолютно същия механизъм.
Аз лично уважавам всички марки и правя разлика между производство на механизми и сглобяване на часовници.

И не смятам да спирам да коментирам това което се пише тук , нормално е ако нещо не съвпада с твоето мнение или не ти харесва , хората сме различни и виждаме нещата под различен ъгъл.
Поздрави
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Ruhla

Мнение от Seikosha » 26 юни 2020 14:19

Аз пък не разбирам какъв е твоят проблем, та да ръсиш саркастичен хумор и едно чисто заяждане. Как пък на друг не му хрумна? Имай си мнение, никой не ти го отнема, ама не с такъв категоричен менторски тон.
Може би трябваше да отварям специално тема Karex? Ако показваш една Орбита, Космос, Вимпел къде ще ги покажеш?
Или Колос, Радуга,Уран, Сатурн. Марки на един и същ производител през годините. Дето писах за Лангеендорф, ако има такава тема, Ланко, най-първата им и известна марка Ланко къде да я покажа, ми те имат над 100 търговски марки като почти всички започват с буквата "Л" и за тях ли трябва отделни теми. Ако някъде пише ГУБ , а другаде Гласхюте, пак в различни теми ли трябва да ги постваме. Примери без край. Като цяло в поста ми акцента беше по-скоро за механизма ,който е наистина без камъни, защото механичната част е всъщност до болка познатият 24 калибър и изобщо Рула произвеждат десетилетия механизми за ръчни, джобни и разни будилници без камъни, или с 1. Говоря за ГДР-ското производство.
Това е записано в регистъра по регистрация на марката : Karex VEB Uhrenkombinat Ruhla Ruhla/Thüringen, Deutschland
Ето и един линк как е описан един същият като моят, но позлатен http://www.hknebel.org/Uhren/html/karex.html
Ако влезеш в еБей в много заглаавия ще видиш ,че след Карекс в скоби пише Рула. Какви са вече взаимоотношенията м/у Рула и заподногерманеца , дали цели часовници са се изнасяли (по вероятно, като се замисля) ,или части, едва ли ще се рабере някога, но само за пример, имам Ронда с първият им кварц със стъпков двигател ,те са м/у 1972 - 1975г. в четири модификации,моят е третият. Пак с 32768 на цифера излиза с логото на Ронда ,което е рядкост, а моят е абсолютно идентичен, но е с логото на Майстер Анкер, мисля марка на Квеле, без да съм сигурен, която също е свързана тясно с Рула, които произвеждат часовници и за тях. Има си и официална регистрация за това.
Та Рондата Ронда ли е, или не е щом е с друго търговско лого, часовникът от Квеле ли е направен, та тука да дирим под вола теле и да издребняваме бадева.

П.П. Намерих и снимки на Рондата , да не са само голи приказки. Под стрелките се вижда и логото на Ронда.

Изображение

Изображение


Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Ruhla

Мнение от agrozev » 14 окт 2020 21:57

Нещо много стилно, много винтидж, много тънко, абе въобще много, ама много ми харесва! :)
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Ruhla

Мнение от stepona555 » 30 окт 2020 19:48

Една по специализирана Рула 87-02 , имам и космическата 87-01 , която засега не работи.
https://ostalgieruhla.wordpress.com/ruh ... he-kosmos/
Лед индикатор , стотни (вече съм коментирал този рекламен трик , човешката реакция е в диапазона на десетите , това ми напомня едно АЦП което правих за измерване и обработка на размера в компютър , точноста беше по зле от десета , ама показанието на екрана беше с много цифри след запетаята и умните глави на доцентите се клатеха одобрително).
Днес открих отдолу още два отвора , между тях пише дистанционно А и Б явно е било за външни бутони или други сензори .
Бутоните са с рид ампули и магнитчета , с една дума вечни.
Първата цифра е може би индикатор на батерии , при нулиране свети с различна яркост.

ИМа два режима , дисплея показва текущо време , ако не си запомнил междинно край , а нул наистина нулира всичко , без всякаква защита от натискане.
Ключа обаче има защита ако изключиш и включиш няма промяна върви си , чак ако нулираш изключва наистина
Втория режим е нещо като флайбак всяко натискане нулира и пуска пак .
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Изображение

Засега толкова.
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Ruhla

Мнение от agrozev » 04 ное 2020 21:30

Още една красива "UMF-Ruhla", UMF-33, 7 камъка:
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
Ето я в компанията на 15-камъковата "Ruhla":
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Ruhla

Мнение от atanweb » 04 ное 2020 22:51

Поздравления!
Много красива Рула.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Ruhla

Мнение от stepona555 » 18 мар 2021 01:53

Днес дойде една баба германка в добро здраве , ако беше попаднала в по добри ръце сигурно щяха да и изтръскат ламарините от стружки и да и капнат масло за двутактови мотори .
Легендарния механизъм 24 , под баланса пише 1890 което сигурно значи нещо


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Външно изглежда учудващо добре , касата е пожълтена с нещо което се е запазило перфектно циферблат и стрелки като нови , и няколко драскотини на джама дето без лупа или много макро снимки като моите не се виждат изобщо.
Изображение

Потребителски аватар
agrozev
Специалист
Reactions:
Мнения: 674
Регистриран: 19 юни 2020 19:44
Местоположение: Плевен

Re: Ruhla

Мнение от agrozev » 19 ное 2021 00:36

Още една придобивка към групата на "UMF Ruhla", още един със 7 камъка и прекрасен външен вид:
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
Изображение
Изображение
И групичката изглежда вече така:
Изображение
Изображение
Фейсбук-група за любители на чешките часовници "Прим" ("Prim")
https://www.facebook.com/groups/587660169722031

Потребителски аватар
tzetz
Reactions:
Мнения: 68
Регистриран: 25 юни 2020 22:40

Re: Ruhla

Мнение от tzetz » 12 фев 2022 01:08

След най-пишманският опит за за 2022 г., но нека да съм модерен и да го нарека "Експириънс", следва (и то логично), най-пишманската придобивка. Една Рула, тип да хванеш единия да удариш другия. Неработеща, ама с позлата. С позлата, ама неработеща! Риба, ама цаца. Хамелеоново кавяф циферблат, на фона на млечно бели гърди, пардон стрелки. Май здрав баланс, опитва се да флуктуира :).
Имитация на капак на винт. Каса произведена в монетния двор на екс-канцлера на ГДР, сертифицираща със съвсем истинска щампа, че часовникът е " кръгла нула". Но какво по-добро от сертифицирана нула. Тя ще стане 3 нули в бъдещето напред. Ето затова и го взех. Надявам се, че след този пост 90% от форума ще броят Рухли, докато заспят и така пандемията да се купуват часовници за щяло и нещяло, ще бъде един ден окончателно победена. Ако този пост е развеселил поне един член на групата, значи всичко има смисъл. Спокойна нощ!

Изображение

Изображение

И защо, леля му, да не ни глобят от СЕМ, не ми разрешава системата да кача повече от две снимки в тази тема. Дава ми съобщение "Превишен лимит на връзки". Тъпа работа...
Жал ми става, като си помисля, как един ден, когато ме няма, жена ми ще продава часовниците ми, на цените на които съм й казал, че съм ги купил...

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3023
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Ruhla

Мнение от stepona555 » 12 фев 2022 08:20

Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”