Orient

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Orient

Мнение от atanweb » 17 окт 2022 21:58

В този случай беше необходима стандартна профилактика
Съвсем като при механичен. Дори по лесно защото няма протовоударни у-ва. Често около магнитната част на ротора се натрупва метален или магмитен прах който влиза в зъбната предавка и блокира целият механизъм.
Мисля, че и тук беше така. След къпане на частите във ваната и ново масло.. Часовника работи отлично. Мотора е мощен.. Батерията също с голям капацитет. Хубавият часовник пак ще може да показва точно време в следващите 20-30години.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1385
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Orient

Мнение от omegaqq » 09 дек 2022 19:04

Един сбиротак.
Изображение
Касата и цифера дойдоха от Италия, машината от Израел, а стрелките са китайски.
Следващата снимка е за сравнение как изглеждат оригиналните стрелки. Открийте разликите.
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Orient

Мнение от atanweb » 11 дек 2022 14:17

Чудесен се е получил.
Поздравления!
Стрелките дават едно NOS усещане и съвсем не подлагат на съмнение оригиналността. Единствено задния край на секундната стрелка дето е леко заоблен, но това лесно можеш да го изправиш с една пила. *ако ти се занимава ... аз така бих го оставил.
Харесва ми и варианта на безела... с изсечени маркери е доста по добре от другите който залагат на тънко черно покритие което изчезва и остава едва доловимо ако часовникът е използван няколко години.
И не на последно място чудесен циферблат ... цветът е много приятен.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1385
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Orient

Мнение от omegaqq » 11 дек 2022 18:44

Ами аз имах съмнения, че ако почна да пиля стрелката за да и придам "оригинален" вид ще придобие вид на о*рана такава и поради това не правих нищо по нея, а братята китайци не предлагаха "оригинална".
Часовникът наистина изглежда много приятно, но на изкуствена светлина е трудно четим при тоя цвят на стрелките и цифера, но пък този цвят на циферблата е извънредно рядък. Освен това на тъмно новите стрелки светят много приятно, а маркетите ... е те отдавна са забравили да светят, но и там няма да има намеса за да не търся друг цифер. Единствения производствен недостатък на изделието е липсата на бърза смяна на деня. Механизма на часовника е убийствено добър. Наличието на толкова каманяк гарантира дългия живот на този механизъм, който по рождение е проектирана като автомат. Няма ръчно навиване, но не му и трябва ако се носи.

Пеньо
Reactions:
Мнения: 41
Регистриран: 10 ное 2020 23:48

Re: Orient

Мнение от Пеньо » 04 юли 2023 22:35

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Orient

Мнение от atanweb » 26 авг 2023 12:49

Я аз да взема да се похваля какъв хубавец вече е в наличност за лично ползване и кеф.
Orient King Diver
Днес завърших с освежаването му.
Въпреки, че има оригинална верижка му сложих нова кожена, че другите два черни които са същите като този Кинг Дайвър са с оригинални метални вериги и за да не се повтаря мисля, да му се порадвам като го понося с кожена каишка.
Поздрави!

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

п.п. Предстой да подкарам и един такъв зелен World Diver
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Orient

Мнение от rosen_er » 26 авг 2023 14:27

Страхотен!Въпреки красивата каишка,някак си тези по-масивни Orient-ти на верига по- ме кефят!Но оригинални вериги.....трудна работа.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Orient

Мнение от atanweb » 27 авг 2023 12:12

Налична е и оригинална верига, трябва да я полирам-матирам. Също е с един елемент по-къса от необходимата за мен дължина. Ще добавя такъв елемент в края от друга верига която е сходна. Мисля, че няма да се набива на очи.
Следващият път ще направя групова снимка.
При мен има и един Sea King за оправяне. Така и не можах да ги обикна, но случайността и ниската цена го довя при мен. По скоро бях го взел заради механизма, но май ще го пооправям и ще остане в Ориент колекциата ми като добавка към другите дайвъри.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Orient

Мнение от rosen_er » 27 авг 2023 17:18

Не съм фен на "кюфтетата",но помниш ли какво такова се получи при мен преди време ?
Просто този циферблат и стрелки(машината се подразбира) нямаше как да не ги облека в нещо,макар и не по канона а и с дефекти по допълнителният циферблат:
Изображение

Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Orient

Мнение от atanweb » 27 авг 2023 19:05

Твоята "бира" е друга - по хубава!
Циферблата ти има по големи светещи точки. стрелките по отиват на голямата каса.
Въобще добре се е получило.
Аз се чудя дали горепоказаният от мен е бил произведен така. Има още купища такива с нелепи циферблати и стрелки.
Но защо са толкова много. Някой в Индия си е играл и събирал каси, механизми и каквото му попадне като оформление на циферблат и стрелки. Защо коронките им са хромирани? Нещо странно ми се вижда.
Пътува още един към мен.

Изображение Изображение

Изображение Изображение

Поне коронки има. Дали е клонинг ще видя като дойде. снимките са недостатъчни.
Преди 10 години имах подобен в такава каса с механизъм на Слава 24ХХ пасва перфектно вътре. Подарих го на приятел. Мисля още го носи освен ако хромираната менте каса не се е прояла прекалено.
Може пък да се окаже истински Ориент. Както и да е успях да го изтъргувам на добра цена - дори за коронките да е само.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Orient

Мнение от rosen_er » 27 авг 2023 19:44

atanweb написа:
27 авг 2023 19:05

Аз се чудя дали горепоказаният от мен е бил произведен така. Има още купища такива с нелепи циферблати и стрелки.
Ами не, не бил така произведен.В тази каса циферблат "AAA" .....?! Мисля,че нищо друго освен SK не съм виждал в тези каси.Стрелките са си за този циферблат.но на снимките се вижда ,че май малко малък идва за допълнителния ринг.
А като последният- излизат подобни ментета по битака.Много са леки и веднага ,без да се взираш се разбира.Като му гледам капака на този ми прилича на такъв.

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6216
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Orient

Мнение от atanweb » 13 яну 2024 12:35

Привет,
след месеци забавяне на довършителните работи, часовникът е вече готов и е в чудесено техническо и визуално състояние.
Поредното ново оригинално стъкло от Италия за 25 евро. Единственото което намерих и май последното.
Замяна на моста на автоматичният модул поради разбит лагер на ротора.
Профилактика и всички необходими СПА процедури.
Чудесен резултат.

Изображение

п.п. Настроил съм вчерашна дата по погрешка. Снимката е днешна.
Поздрави!
Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”