Citizen

naHuka
Reactions:
Мнения: 44
Регистриран: 05 юли 2020 07:01

Re: Citizen

Мнение от naHuka » 17 ное 2020 21:44

Здравейте колеги,

Абе и аз съм в този клуб, но явно съм забравил да постна.

Изображение

Изображение

Съпровождащи го "болки"
-Секундната стелка на аналоговия не работи...трябва да го занеса на часовникар, за да ми каже какво е...
-Аналоговия часовник изостава, но работи, та и там незнам още какво е...
-Липсва заключващия механизъм на батерията "Removed plate"... но работи и без него.

Ако има колеги с опит....надявам се да ударят едно рамо :b

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 17 ное 2020 22:45

За мен е голяма радост да похваля един "съотборник" по темата Ана-Диджи на Цитизен.
Поздравления! Чуден е! От по ранните модели. Много силно присъствие. На тоя часонвик моного му върви и един ДеЛориян дето пътува във времето....
По отношение на проблемите. Да аз вече отремонтирах 3 със същите симптоми. Спряла секундна и неработещи или блокирали часова и минутна.
Проблемът е лесно отстраним. Електрониката е стабилна и при махане на платката не е проблем за дисплея. Под платката са две малки отделни часовничета с две моторчета. Едното е за секундната, а другото е за час и минути.
Всъщност проблеми няма. Всичко е до засъхнала и запекла смазка на рубините. Нужно е само да се махнат мостчетата и да се промият *може и с бензин. След това сглобяваш и готово. Има няма за 30 минути трябва да е всичко като ново.
Бих го направил с удоволствие, но съм далеч.
Ето една тема която писах преди време точно по този въпрос.
viewtopic.php?f=104&t=8771
Изображение

naHuka
Reactions:
Мнения: 44
Регистриран: 05 юли 2020 07:01

Re: Citizen

Мнение от naHuka » 19 ное 2020 10:44

За жалост...не съм толкова вещ в занаята.Чист любител...
Не изглежда сложно, тъй като съм в браша с микроелектроника, но нямам иснтрументи(за стрелки, отваряне на капак), силикон....итн.
За това, ще се погрижа този часовник да отиде на часовникар и да бъде профилактиран подобаващо :)

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 04 дек 2020 13:05

Нови граждански постъпления.

Една нова гордост в Ana - Digi категория.
Изглежда стабилен - някак плътен и с тежест. Още .. респектиращ. Електриково син циферблат.
Много го харесвам.

ИзображениеИзображениеИзображение

Миналият петък на ръката ми беше този дори още няколко дни след това.
Отново много хубав часовник. Двуцветният корпус ми идва малко в повече, но пък за разнообразие става. Особено за "стъргалото".

ИзображениеИзображениеИзображение

Един дълго произвеждан модел, като прогресът идва в намаляване на дебелината на корпуса.
Много харесвам този шрифт на Ситизен. Като цяло надежден и удобен стоманен часовник.

ИзображениеИзображениеИзображение

Поздрави на всички. Късмет, здраве и любов!
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3685
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Citizen

Мнение от Seikosha » 07 дек 2020 08:49

Голяма магия са тези ретро дигиталки. n_thumbsup През 80 -те всички виетнамци на пазара ми викаха на име, що нещо им изкупих, но имах и качествени,например няма да забравя, а и още ме е яд,че ми беше попаднал без да знам (това 77г.) първият електроник с калкулатор на касата в света, на марката Texas Instrument ,ма кой да ти разбира и кой да знае ,че след време ще има колекционерска стойност n_sad Трампих го за някакво Сейко май , а сега дъвча орехи и попържам :lol:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 11 дек 2020 15:31

Добавям новата гордост в тази любима тема.
Изображение
:yahoo
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 11 дек 2020 16:32

Така и съм почнал с граждански дела, да покажа днес какъв фитнес с полиране на минералка направих.
Снимка от обявата. Не знам как може да се постигне подобно нещо с минерално стъкло. Вероятно нарочно е драскан, или собственикът е работил в каменоломна.
Изображение
Бутоните не работеха, но имах идея защо и се оказах прав. На тези Промастъри както и на други мултифункционални Ситизени при смяна на батерия често човек без да иска повдига малко механизма когато вади старата батерия, тогава контактните пластини минават отгоре над стъблата на бутоните стъпват върху тях и се блокират сами. Това в много случай остава незабелязано от човека сменящ батерията, той после псува и се чуди защо часовника не работи както преди и го пуска за продажба. Тогава е наш ред да го вземем и само да върнем стъблата на бутоните зад пластините т.е. челно.
В този случай беше същото. Имах късмет с липса на повреда. Все пак свалих бутоните и ги почистих. След това смазах със силиконова мазнина. Силно я препоръчвам и ще пусна отделна тема за това.
Полирането на минералното стъкло направих както и друг път съм показвал в темите.
Поради дълбоките драскотини започнах с още по едра шкурка.
320 - 400 - 600 - 1000 -1200 и после полирах с паста и дремела.
Получи се чудесно. Поради леко извитата форма на кристала по време на шкуренето използвах мека подложка от един слой хавлиена кърпа под шкурката. Така шкурката обхваща по добре купола на кристала и полирането е по равномерно.
И ред на снимките. https://imgur.com/a/ZGc2zk2

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Харесвах отдавна този модел нещо като хомидж-ремейк на Брейтлинг.
Но поради липса на колекционерска тежест не исках да го купувам за цени от 50 до 100 евро затова изчаквах.
Когато човек търси намира. Купих го за 20 евро.
:b
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 11 дек 2020 16:43

В средните векове щяха да те изгорят жив за възкресяване на мъртъвци , целия окичен с джобни и слънчеви часовници , а отдолу бензин алкохол хептан хексан , всичките мръсни използвани от теб за промивки на мъртъвците.
Късметлия си сега в немско , а какви времена са били , сега най много да те прекръстят на Али , звучно немско име.
Поздрави и наздраве
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 02 яну 2021 12:33

Благодарение на еспанския член успях да разгледам тази технология и малко по малко започнах да ги харесвам. Заради това сега се налага да се уговаряме да не се сбутваме в някой аукциони поради близките интереси.
С късмет успях да достигна до нови две бройки Космотрон. Единият вече е готов и бързам да ви го покажа. С магически преливащ циферблат.
За вторият ще ми трябва малко време в което да профилактирам и отстраня проблем в календара.
Въпрос към феновете - Как се сверява календара на серия 78ХХ? За мен беше изненада да науча. А и не съм срещал подобна функция при други модели и марки.

Изображение

Изображение

Изображение

Поздрави!
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 02 яну 2021 15:45

Аз предполагам че сам си ги сверява , това е японец , не е кооператор от Таванес.
Ако съм познал ща има ли награда.

И понеже съм познат повече като питащ отколкото като отговарящ , да питам и аз.
За какво е копчето на 8 часа , за лампичка ли , за алармата ли ако има , или нещо друго.
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1376
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Citizen

Мнение от omegaqq » 04 яну 2021 15:39

atanweb написа:
02 яну 2021 12:33

Изображение
Къде ги намерите тия часовници бе?

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 04 яну 2021 15:55

Купуваме си ги от залива .
Земи си гражданин да се видиш у часовник , остави на мене германския малък ханс .
Вчера изтървах един хансчо с индикатор на резерва и съм леко изтръпнал.
Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3015
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Citizen

Мнение от stepona555 » 08 яну 2021 17:22

Един Crystron 7302A 280-24 така пише вътре , на цифера пише 7100 - 714650-У , а отзад се вижда на снимката трети вариант .
Доста разнообразна идентификация.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Старичък кварц 5 камъка . Нещо не мога да намеря достатъчно инфо .
Задния капак почва да се изяснява
Изображение

Поздрави
Последна промяна 2 на stepona555, променена общо 8 пъти
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 08 яну 2021 17:56

Да наистина е странно, че не излиза информация за механизма.
Всъщност е доста разпространен. Повечето стари кварцове на Ситизен са с такъв или подобен също така и работят безпроблемно.
Голяма батерия, голяма бобина в комбинация с няколко камъка предлагат много години надеждна работа. Само трябва да се пази от "лоши" батерий. Вижда, се че пистите са дебели и дори и при изтекла батерия пак има шанс чаосвникът да проработи след профилактика. Имам няколко такива. Работят безотказно.
Поздравления за часвника!
Изображение

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6201
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Citizen

Мнение от atanweb » 01 фев 2021 13:32

Привет със Citizen 6350,
Колкото и странно.. това е първият ми поинтер. Не е нещо с което да се гордея, но такова е.
Важното е, че беше отписан от употреба, пък след много старание накрая работи и то чудно добре.
Шик! Нали!?

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Изображение

още малко за заинтересованите.
Часовникът е много елегантен. Контрастен. Удобрен, тънък с гъвкава верижка в пълен размер. Впечатляващ и с хубави функций без да се влиза в чуденки как работят (както някои други модели на Ситизен които могат да те побъркат с менютата и настройките). Механизмът 6350 е средно ниво. Метални мостове и комбинация от пластмасови и метални зъбни колела.

Изображение

Минуси.
-Корпусът не е стоманен - вярно, че материалът му е бял и няма да се протърка покритието, но въпреки това не е толкова устойчив като стоманата или титанът.
-Биколор - т.е. има и жълтичко покритие което вероятно ще падне грозно след няколко години носене. За късмет.. надали ще бъде носен толкова, че да му падне покритието.

Следващият който събудих от вечен сън. *благодарение на донор.
Citizen 4-730526 К quartz Diver 40мм с коронката.
Стабилен калибър от старият тип кварцове с 5 камъка.
Ясно четим циферблат и стрелки предвидени в неговия си дайвър стил.
Коронка на винт, добри уплътнения на капака и стъклото дават успокоението, че човек може да се спокойно навлезе в дълбокото с него.
Както се шегува Тодор, вероятно е рекламен часовник на една немска марка автомобили.
Не мога да разбера тази мания и копиране?!

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

механизмът

ИзображениеИзображение

ИзображениеИзображение

Постепенно намалявам кварцовите които чакат за ремонт.
Следват няколко серий механични... ура има дори и руски.
Поздрави!
Изображение

Отговори

Върни се в “Японски, китайски, немски, френски, английски и други”