Реставрация на Амфибия.

Отговори
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Реставрация на Амфибия.

Мнение от atanweb » 09 ное 2012 15:07

Дългоочакваната Амфибия.

Изображение

Приятели, ето какво успях да постигна след като освежих една "украинска" амфибия.

Изображение

Успях успешно да полирам стоманата до огледален блясък.

Изображение

Свалих старото покритие на стрелките защото се беше напукало и беше много мръсно и сложих нов пълнеж който взех от фосфоресчираща детска играчка. изрязах правилните парчета и ги монтирах с прозрачен лак.
Оправих ударената коронка, като предварително чрез притискане върнах деформирания метал в първоначална форма благодарение на стоманената структура на коронката.
Оправих безнадеждното стъкло чрез сваляне на пласта в който имаше дори пукнатини освен драскотините. Сега стъклото е на 100 здраво и все така дебело.
Изчистих фосфоресчиращата точка на 12ч. като премахнах горния нарушен слой и стигнах до здрава основа. След което капнах капка прозрачен лак отгоре който дапредпазва фосфора и да създаде усещане за запълване.
Сложих чудесен механизъм 2409 пт старите със скосените мостове. Работи много добре. макар, че се наложи да го разглобявам изцяло защото ми се разместиха ремонтуарните колела и не можах да извядя ремонтоара а пък часовника беше в корпуса си. След 4-5 часа мъки за пръв път успях да наглася колелата и да вкарам осите, така ,че да не счупя нито една.
Проблем се оказа секундната стрелка. Тъй като нямам от Амфибия реших да бъде малко по различно и сложих черна стрелка тип командирски.
Смених циферблата с наличен който преди време бях закупил от интернет. Новия цифер е с тематика „Адмирал на Флота на Съветския Съюз Кузнецов"
Изображение Изображение
прочети повече като кликнеш върху снимките.

Такава версия се среща във вариант на командирски с дата, но този който аз имам явно е непопулярен и може би направен в последствие от украинците от където го взех аз.

Резултатът е много добър, аз лично съм във възторг.
Пожелавам на всички хубави моменти и емоций в нашето хоби.

Изображение

Изображение

разгледайте останалите снимки в галерията в подписа ми.
Последна промяна 1 на atanweb, променена общо 9 пъти
Изображение

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Реставрация на Амфибия.

Мнение от sheretudis » 09 ное 2012 15:50

Много добре Едно тумбесто капаче и автоматче 2416 Б по мързеливия начин без развъртания Пуританите ще се възпротивят но щом си е за теб защо да си правиш кушия да навиваш като гламав

DHM
Специалист
Reactions:
Мнения: 2375
Регистриран: 31 окт 2012 12:06

Re: Реставрация на Амфибия.

Мнение от DHM » 09 ное 2012 16:36

Поздравления за чудесната работа!!!
И идеята на колегата за автомат никак не е лоша :)
.

pecov3
Reactions:
Мнения: 62
Регистриран: 03 ное 2012 19:37

Re: Реставрация на Амфибия.

Мнение от pecov3 » 09 ное 2012 19:16

Поздравления,колега страхотна работа.Станал е уникален.

cerasimi
Специалист
Reactions:
Мнения: 1164
Регистриран: 05 апр 2012 15:23

Re: Реставрация на Амфибия.

Мнение от cerasimi » 09 ное 2012 19:34

Много добра работа. Може да се каже , че си станал реставратор.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Реставрация на Амфибия.

Мнение от Pavlin » 09 ное 2012 20:18

Наистина си реставратор! Поздравления! Пробвай и с някой Зенит :)

vert
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 31 окт 2012 16:10

Re: Реставрация на Амфибия.

Мнение от vert » 16 ное 2012 09:39

Колега а този циферблат от командирският пасна ли точно в корпуса на амфибията в смисъл наложи ли се някакви допълнителни напасвания?

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Реставрация на Амфибия.

Мнение от sheretudis » 16 ное 2012 09:44

vert написа:Колега а този циферблат от командирският пасна ли точно в корпуса на амфибията в смисъл наложи ли се някакви допълнителни напасвания?
Всичко си ляга точно Нищо не се припасва Виж ако сменяш стъкло за неоригинално поради напуквания което е често явление при Командирските тогава ще имаш проблем със стърчащата отстрани машина но и това е отстранимо а и важи за всички и амфибии и команд

vert
Reactions:
Мнения: 5
Регистриран: 31 окт 2012 16:10

Re: Реставрация на Амфибия.

Мнение от vert » 16 ное 2012 09:51

sheretudis написа:
vert написа:Колега а този циферблат от командирският пасна ли точно в корпуса на амфибията в смисъл наложи ли се някакви допълнителни напасвания?
Всичко си ляга точно Нищо не се припасва Виж ако сменяш стъкло за неоригинално поради напуквания което е често явление при Командирските тогава ще имаш проблем със стърчащата отстрани машина но и това е отстранимо а и важи за всички и амфибии и команд
Благодаря за отговора колега а механизма от командирския който е 2414А с дата пасва ли точно в корпуса в смисъл да го сложа целият механизъм заедно с цифера.

sheretudis
Специалист
Reactions:
Мнения: 1171
Регистриран: 14 яну 2012 16:50

Re: Реставрация на Амфибия.

Мнение от sheretudis » 16 ное 2012 10:12

става целия мушкай смело

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Реставрация на Амфибия.

Мнение от atanweb » 25 ное 2012 13:31

Благодаря на всички писали. Часовникът си стана ежедневката ми. Върви прилично, 1мин/седмица избързва. За автоматичен механизъм не съм мислил, тъй като нямам такъв, а и в града надали ще има скоро. Но ако изпадне може и да го сменя, но за момента ми харесва и вече свикнах с него. Струва ми се, че доста дълго ще ми е на ръката. За "реставрацията".. малко силна дума за извършеното, защото с нов цифер и полиране всеки може. Интересното е, че амфибията пресече интересът ми към обикновенния командирски. Уж една стомана ама е по-приятен за носене и гледане. Също така може да го полираш ако се наложи.
Поздрави!
Изображение

Отговори

Върни се в “Ремонти, "направи си сам" и "как се прави"”