Интересни часовници от аукциони.

Oбсъждане на часовници и всичко свързано с тях. Ако имате въпроси относно идентификация, тук е мястото да ги зададете
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Seikosha » 30 юли 2014 21:47

Много странно за безела,имаш предвид ,че не се сваля от циферблата,или,че е отделен и не излиза от касата,ако е така,наистина е трудно,трябва да се махне джама,но пак няма да може да се работи добре по него n_sad Ако решиш по-нататък,да го доискусоряваш,може да споделя някви идеи,да си го довършиш,наистина си заслужава да се опита,а пък си е и тръпка,важното е пътя,нали така беше :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6231
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от atanweb » 30 юли 2014 21:57

Аз мисля, че на този корпус вътрешния безел не се маха. Ако боята и индексите са протрити то целия корпус се обезценява макар и с добро покритие.
Но в случая на Павлин безела е прилично запазен нужно е леко потъмняване на изсветлелите области.
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Seikosha » 30 юли 2014 22:27

Сашо ,не е точно така,работи се и частното ,но се работи и цялото,за да стане както трябва. Аз по- принцип мога да го направя,но това не е мой проект и кефа е за друг. :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Pavlin2 » 31 юли 2014 00:11

Безела е част от касата. Боята е върху позлатата и за да се работи по него, трябва да се махне стъклото. Прав е Сашо, че ако се повредят надписите, цялата каса вече не става за нищо.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Seikosha » 31 юли 2014 01:39

Уфффф Павлине,ти четеш ли по-горе кой какво е писал? и сигурен ли си кой какво иска да каже? Ама и аз за къв чеп ми е да ръгам чушки в боба. Ми продай ми го и ще ти го покажа след два дни,дори ще ти го подаря обратно. Не ми се налива акъл зорлян в нечии глави,но за да реставрираш нещо,трябва да работиш със същите или близки материали т.е или да ги имитираш подходящо и понеже това в много случаи е много трудно,се работи по засегнатите фрагменти и по границата м/у тях,а за туширане на разликите се работи и в/у цялото. Кое, как и колко е работа на знаещите,а не на многознайковците.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от rosen_er » 31 юли 2014 05:56

Pavlin2 написа: Вътрешният безел не се маха и е много трудно да се мие такава каса.
Това ме изненада. :o Мислех,че допълнителният циферблат може да се свали като се махне стъклото.

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Pavlin2 » 31 юли 2014 07:33

Мишо, напрегнат ми се виждаш.
Ясно ни е че се работи с материали близки до оригиналните, ако това имаш предвид за наливането на акъл. Ясно е че ти можеш от изцяло измита да я нарисуваш като оригинална, но не всеки търси това! Вземи и ти да четеш внимателно.
Разговора върви в насока, какво по точно представлява безела.
Хайде добро утро! :)

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от plamenhar » 31 юли 2014 08:29

karsov написа:Ракета 2527н http://auction.bg/item.php?id=656004" onclick="window.open(this.href);return false;

Изображение
И тоя-над 2000 преглеждания?

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от varban » 31 юли 2014 09:45

Pavlin2 написа: Разговора върви в насока...
... дали ще ти стигне времето до 24:00 да пуснеш постинг за месеца :D
Моралът на конкурсния ми постинг е точно за теб и твоя Заказ:
... разровете се из торбите и чекмеджетата, обикновените часовници също заслужават внимание, какво са виновни, че не са 2809 или 3017, и те душа носят, и на тях им се иска да цъкат, или както е в случая, да щракат :)
Стягайте ги, правете ги, докарайте ги до точен ход и ги носете, те го заслужават, и вие покрай тях. И ще ви се зачете :)

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от rosen_er » 31 юли 2014 10:06

Pavlin2 написа:Мишо, напрегнат ми се виждаш.
Ясно ни е че се работи с материали близки до оригиналните, ако това имаш предвид за наливането на акъл. Ясно е че ти можеш от изцяло измита да я нарисуваш като оригинална, но не всеки търси това! Вземи и ти да четеш внимателно.
Разговора върви в насока, какво по точно представлява безела.
Хайде добро утро! :)
Мир БРАТЯ!

Павлине,за да не търсиш оригинален пълнеж на стрелката, с въздишка ще отворя тази кутийка за един комплект (без секундна за съжаление) стрелки:

Изображение
Така седят на един от два-трите франкена ,които имам :redface
Изображение
Ама и каква "красная" секундна съм му бацнал- класика lol2

П.П. Нямаше ли един загубен бас ти ? :wink:

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Pavlin2 » 31 юли 2014 10:21

Бас?! :redface Ако много държиш ще те уредя с един от кутията :)
За стрелката, благодаря, ще опитам да я напълня днес. Също и да барна малко черното по ринга, ако някой ми налее малко акъл с какво точно да стане.
Ако се получи, може това да е моя участник в конкурса.

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от rosen_er » 31 юли 2014 10:56

Е какво да ровиш в кутията.Като мине фотосесията за конкурса,просто не го прибирай този :D

Pavlin2
Напреднал
Reactions:
Мнения: 345
Регистриран: 23 юли 2014 10:06

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Pavlin2 » 31 юли 2014 11:16

Да не му пипам стрелките тогава? :D

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от rosen_er » 31 юли 2014 12:45

Разбрахме се :D

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Интересни часовници от аукциони.

Мнение от Seikosha » 31 юли 2014 18:53

Ми аз точно ринга имах предвид бе пичове,другото си е станало добре,една стрелка винаги може да се напълни,ма ринга иска игра и не може да стане до края на деня,или ще стане,но не по най-добрият възможен начин. За това си го играй така,хората го познават и знаят за какво става дума,така и така си свършил по-голямата работа. А иначе за ринга се сещам поне за 5 начина,но трябва да го видя на живо,той е матов и най-вероятно е пръснат с мат лак,не вярвам да е PVC покритието е много тънко и каквото и да се прави отгоре,ще излезе по-дебело,ако е алуминий,може да се пробва оксидация,но там не съм сигурен дали няма да пострада околното пространство, с маркер не става,защото ще лъщи под ъгъл,има други материали които може да дадат матово черно,но се работи под 20Х поне увеличение с обработка,може да се пипне някъде и бялото и накрая се осигурява касата с тиксо и ринга се пръска с фин акрилен безцветен матлак,ще тушира разликите и ,ако не се гледа от едно неприлично разстояние от десетина см. ще стои добре. Няма обща рецепта за такива намеси,всеки случай си е индивидуален :)
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Дискусии ----- Watch Discussions”