Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от plamenhar » 16 дек 2014 16:02

Мишо,моята машина е АС 1130.Имам нови ремонтоари.
Ако и твоята е такава ще ти пратя един.
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... wk&AS_1130" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако все пак е Unitas пиши кой номер е да проверя.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от nevenbekriev » 16 дек 2014 17:17

Seikosha написа: Направих една увеличена снимка на единият камък, нормален ли е или му трябва накладен

Изображение
Това си е така, не трябва да има налкаден камък

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 16 дек 2014 17:23

Глей ги швейцарските готвачи какви кюфтета правят :lol: не моим да се мерим с тях. Един и същ модел,за какво им е трябвало да слагат различни машини icon_crazy
Унитас е Пламене,както и съм запомнил ,калибър 6310N вътре пише и едно RK ,но то едва ли е от значение за ремонтоара.

Изображение

ремонтоар според доктора стават два номера,поне аз така го разбирам

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... itas_6310N" onclick="window.open(this.href);return false;



Благодаря Невене ,сега видях поста ти и да дойдеш да ми оправиш спиралата на швейцареца дето избързва.Обещал си ми публично :) Ще те черпя цейлонски чай :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от plamenhar » 16 дек 2014 18:37

http://www.windingstems.com/windingstems.php?dim_E=507" onclick="window.open(this.href);return false;

Имам и такъв ремонтоар.
Казвай ако го искаш.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 16 дек 2014 20:34

.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6240
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 16 дек 2014 22:19

Мишо поздрави и от мен за Криейшъна.
Още една малка победа срещу "Росен-о-натурологията" ;)
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 16 дек 2014 22:38

Мерси Сашо,ма не му сипвай сол в раната на Росен :) ,точно този стана по негов тертип ,всичко си му е оригинално,просто реставрацията се получи добре,не всеки часовник дава,има си и доза късмет,че не забърсах първо логото :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от bukoev » 17 дек 2014 16:05

Еееее пак ми събра очите с този Креатион,как ги лекуваш не е истина,продължавай да радваш аудиторията все така.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 30 дек 2014 20:21

Току що моята любима сестричка,ми принесе една тенджерка със зелеви сармички.Не се стърпях и турих няколко в микровълновата,поръсих ги с лют пипер и си сипах една гроздана,за да мога по-мазничко да ви разкажа за тъй отдавна желаната от мен Восток - Дружба.Ха наздраве и да си изкарате чудесно празника утре. :b

Изображение

Та тази Дружба я купих в началото на месеца от Ebay от Латвия от един чистокръвен латвиец на има Олегс Лебедевс :D ,поне тъй се беше предствавил на цена...да го кажем колкото един Полет де лукс автомат и като се има предвид ,че механизъм и каса имам,се изръсих за един полуунищожен цифер бая кинти,но все пак на половин цена ,ако го купя в БГ. Разбира се от снимката не можеше да се разбере и колко и до каква степен е увреден цуфера и като цяло часовника и чак когато го получих истината излезе наяве.Виж те го.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Касата няма да коментирам,тя не ме вълнува,но циферблата,както се разбра и в последствие,се оказа едно от най-мръсните говеда които съм чистил. Мръсно,ама скъпо и ща не ща трябваше да се пробвам да го облагородя.Не съм имал толкова силен тремор в ръцете колкото този път и като цяло ми отне часове,мръсотията беше едновременно и мазна и почти съм сигурен,че голяма част от нея беше от тютюнев дим,различавам го одма :wink: ,като смола става мамка му и се влачи. Разтваряш горният слой и попиваш и после пак и после пак само вижте колко клечки с памук отидоха,първо пет и после още пет и то двустранни. Като цяло цифера беше и жабонясал,зеленикава патина,по края беше тръгнал да се оголва,а там е много деликатно,защото покаже ли се веднъж ламарината отдолу,вече е уязвимо и пада като да разтриваш водна боичка,става рехаво и не може и да се ретушира.Там си позволих само обливане и галене и пак за малко да го изтърва,за щастие тази част влиза под корпуса и е невидима.Обръча с часовите йероглифи е от друг материал,по-здрав и с него имах по-малко проблеми,но и там треперих за позлатените букви ,които имат и черен кант,Въртрешната часъ около стрелките е подобна на външмният и той беше най-мръсен,имах чувството,че няма да спре да пуска мръсно. В един момент обаче се усетих и спрях,последният слой мръсотия,беше се впил в горното покритие и трябваше или да го сваля цялото,или да правя ретуш,сигурен съм,че можех да постигна и по добър краен резултат,но бях на острието на бъснача и понеже ми беше единствен,а не толкова ,че е скъп реших,поне за сега да замразя нещата,дай боже някой ден ,ако намеря още един,да се върна към пълен опит. Печатът е много як и ще издържи още интервенция.Интересното е и,че от обратната страна ,цифера е чист и не се виждат арабски цифри,както на някои които показвани тук.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последва търсене на подходящи стрелки,защото оригиналните бяха продънени,а и минутната беше лошо изкривена.При свалянето минутната се скъса,защото беше станала едно цяло с минутното колело,много окислено.Касата я смених с идентична и то с много разочарование,защото от половин година пазя за случая една позлатена,направо прекрасна,но излезе ,че колкото и да са еднакви на пръв поглед,има разлики и механизмът не влиза напълно ,от там и ремонтоарът не може да влезе докрай.Циферблата на Дружба е по голям от тези на Восток ,Чайка и Кама с 0.45мм.и фактически циферблата опира вътре в жлеба,докато при Восток,опира машината и тази малка разлика обърква работата.Дори с моя млад приятел Буки пробвахме някви далавери,ма като не ще - не ще Може да се вземе малко на струг вътре и ще стане,но разбрах,че няма да е автентично,излиза ,че касите от тоя тип с байонетен капак ,са били само за Дружба и всички са бели,няма позлатени,поне аз не съм виждал такива.Капака е по-малък от този на Кама и Сатурн,което значи ,че са правени специално за Дружба,аз не се сещам за друга марка с такава каса. Жалко наистина,защото жълтата каса много добре "стопляше" циферблата.
Така,че смених касата,малко я полирах и смених и стъклото,задният капак беше добре,на оригиналният се въртеше без да зацикли.Намерих с късмет и добра коронка и в крайна сметка,резиултатът пак ме удовлетвори.Наистина голяма сладурана със страхотно ретро историческо значение,може би и за това в централната част на цифера е изобразен историческият музей в центъра на Пекин и разни летящи (предполагам) гълъби,които при мен станаха малко повече в един момент.
Не казах нищо за механизма,защото той излезе много читав,само почисти малко мостовете и сега го наблюдавам как работи,от 3махала 1960г. е и се надявам да е оригинален.Въобще часовникът си биеше на автентичност ,с тези телени патенти,окислени елементи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Накрая му турих и една ретро каишка и го снимах дори с личният автограф даден и от папа Мао.
Много труд и кинти,но не за нищо.Надявам се да ви хареса и Весела Нова Година!!!


Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 30 дек 2014 20:30

Браво! Отново прекрасна работа!

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1037
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от miroman » 30 дек 2014 21:40

Браво, изкарал си максимума от циферблата. Мисля, че всичко - механизмът, касата, стрелките и коронката си ги докарал оригинални. Същата каса се ползва и при "Радуга", но и аз не съм виждал позлатена със заден капак байонет.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 30 дек 2014 21:46

До сега се опитвах да се сетя какъв беше другият часовник в такава каса. Имам такъв чисто нов, но със счупен лъг, та се оглеждам за здрав корпус :)

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1037
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от miroman » 30 дек 2014 22:45

Pavlin написа:До сега се опитвах да се сетя какъв беше другият часовник в такава каса. Имам такъв чисто нов, но със счупен лъг, та се оглеждам за здрав корпус :)
Тази върши ли работа?

Изображение Изображение Изображение

Изображение Изображение

За съжаление е доста захабена. Задният капак пък е чисто нов и затова не съм го сложил на никоя от моите Дружби - не ми пасва на "идеологията" :). Навярно имаш заден капак, но ако и той ти трябва, ще го включа към касата. Ако ти харесва, пращай координати на ЛС и догодина ти я пращам.

Преди няколко дена в другия форум един колега (който мисля, че и тук присъства :) ) ми подари един циферблат icon_clap . Преди месец-два пък Невен пък ми направи без пари ринг за Полет-Амфибията :muslim: , че и плати транспорта обратно icon_crazy . Каква е връзката - ами да дам и аз нещо. И без това в почивните дни след Нова Година ще обявя няколко неща за подаряване, да започна още тази година.

Пожелавам весело посрещане на Новата Година на всички.

Миро.
Изображение

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 30 дек 2014 23:04

Важен е жеста! Дори и захабена, бих я взел с удоволствие и ще ми свърши работа! Капак имам, би трябвало са стане.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 31 дек 2014 00:11

Благодаря м'чета за окуражителните думи по адрес на Дружбата.Истината е,че ,ако не беше този форум,нямаше да ги има и тези вече доста спасени от мен симпатяги. Така с малко стар натрупан опит и с нов придобит покрай хобито,нещата стават и се радвам когато и аз успявам вече да помагам с нещо като съвет. Аз съм сигурен,че много люде тука биха постигнали същият успех (а някои отдавна са го постигнали,да не цитирам) стига да имаха моето време(което все не стига).Така е ,господ ми взе едно,но ми даде друго и гледам да се възползвам поне от това.
Ако не беше Миро,хич нямаше и да се сетя за Радуга,а и съм я виждал само на снимки и може би не съм обърнал внимание на задното закопчаване,което значи ,че тя е следващата цел :)
Виждам,че касата на Миро е досущ в състояние като "оригиналната" на Дружбата която ми остана,мога едната или другата да я сейкоширам като сегашната на Дружба и ,ако не се използва така,ще бъде готова поне за хромиране,имам пътеката,но не съм готов с количеството.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”