Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от plamenhar » 16 дек 2014 07:31

Струва ми се,че трябва да има два захлупващи осите камъни.
С оранжевите стрелки.

Изображение

Намерих един мой механизъм.При него има тези камъни и от другата страна.
Изображение Изображение

Може и така да си работи.И при мен са пристигали с липващи.
От някои други механизми съм приспособявл.
А може и технологично да са правени тези легла за друг механизъм.
Може да преброиш камъните.
Ама това са си мои разсъждения.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1038
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от miroman » 16 дек 2014 07:35

Seikosha написа:...А за камъните не разбирам точно,знаеш ,че съм все още бос в тая материя,но доколкото гледам,няма липса на камъни.Ако имаш предвид липсата на две планки в дясно и в ляво :redface не знам,прекалено е запазен механизмът за да са паднали или да се е наложило да ги махнат по някаква причина,мисля ,че съм виждал и при други механизми същото,иначе камъните са си там и вече два дни часовникът цъка с точност до минутата...
Най-вероятно има предвид тези:

Изображение

Да, така може да работи отлично, но с цифера нагоре. Пробва ли го с цифера надолу по-дълго време - мисля, че няма да е толкова добре.

Поздрави, Миро.

Я, изпреварили са ме :)
Изображение

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от nevenbekriev » 16 дек 2014 08:07

На Бай Мишо - Евала за и заентусиазма, и за резултата. Нама друг такъв уникален индивид!
За камъните - основната плочата се произвежда универсална, може да стане на механизъм с накладни камани, а може и на такъв без налкадни. Трябва да се погледне как са сложени основните камъни и от какъв вид са. Ако основните са сложени така, че конусната част (масльонката) е навън, а отвътре, към колелата, са плоски - тогава не е предвидено да има налкаден камък. Ако конусната част е отвътре и особено ако отвън не са плоски, а изпъкнали, тогава трябва да има накладен камък. Също може да се разбере по формата на върха на пиньона на колелото, който влиза в този камък. Ако върхът е цилиндричен и свършва към колелото под прав ъгъл, тогава няма налкаден камък. Ако се разширява фуниеобразно както връх на ос на баланс, тогава трябва да има накладен камък.
Като гледам снимките, не мога да се закълна, но мисля , че не са предвидени накладни камъни.

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от plamenhar » 16 дек 2014 09:24

Да,сега като се загледах на увеличение видях,че масльонките са навън.
Ама има на анкерното колело,а пък от другата страна няма.
Голямо разнообразие.Ама това влачи различни части и неприятности за нас. n_sad

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 16 дек 2014 14:52

Благодаря за теоритичната информация на всички ви,кога ще се превърне в практическа,времето ще покаже,за сега само мия в три води,продухвам с круша,сменям баланси и анкери ,слагам пружинки на собачката, донатъкмявам ремонтоари и коронки,разните пластинки в ремонтоарната част,мажа по баланса и попалетите и там където има нужда,за друго ползвам чужда помощ,така ми е по-ефективно от към време.Сигур един ден ,когато ще изчезне и достъпът до донори,да мина и към по-задълбочени ремонти,знае ли човек :)
Направих една увеличена снимка на единият камък, нормален ли е или му трябва накладен

Изображение


Пламе и нещо към тебе. Касата която намерих за Атомика и мисля ,че ще стане, е за друг размер капак и твоят поне за сега няма да ми помогне.Другото е по-лошо,че машината е без ремонтоар. n_sad Би ли направил снимка в близък план и размери на твоя,имам някакви ремонтоари и може да ми излезе късмета,ама надали,какъвто съм карък.
Машината е същата като твоята ,розова Унитас голяма ,ама не съм гледал за калибъра,трябва да го извадя и да снимам машината ,оня ден снех само фасадата

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от plamenhar » 16 дек 2014 16:02

Мишо,моята машина е АС 1130.Имам нови ремонтоари.
Ако и твоята е такава ще ти пратя един.
http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... wk&AS_1130" onclick="window.open(this.href);return false;
Ако все пак е Unitas пиши кой номер е да проверя.

nevenbekriev
Специалист
Reactions:
Мнения: 1260
Регистриран: 14 юни 2012 17:05
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от nevenbekriev » 16 дек 2014 17:17

Seikosha написа: Направих една увеличена снимка на единият камък, нормален ли е или му трябва накладен

Изображение
Това си е така, не трябва да има налкаден камък

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 16 дек 2014 17:23

Глей ги швейцарските готвачи какви кюфтета правят :lol: не моим да се мерим с тях. Един и същ модел,за какво им е трябвало да слагат различни машини icon_crazy
Унитас е Пламене,както и съм запомнил ,калибър 6310N вътре пише и едно RK ,но то едва ли е от значение за ремонтоара.

Изображение

ремонтоар според доктора стават два номера,поне аз така го разбирам

http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db. ... itas_6310N" onclick="window.open(this.href);return false;



Благодаря Невене ,сега видях поста ти и да дойдеш да ми оправиш спиралата на швейцареца дето избързва.Обещал си ми публично :) Ще те черпя цейлонски чай :wink:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

plamenhar
Специалист
Reactions:
Мнения: 2740
Регистриран: 17 апр 2012 14:49

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от plamenhar » 16 дек 2014 18:37

http://www.windingstems.com/windingstems.php?dim_E=507" onclick="window.open(this.href);return false;

Имам и такъв ремонтоар.
Казвай ако го искаш.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 16 дек 2014 20:34

.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6241
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 16 дек 2014 22:19

Мишо поздрави и от мен за Криейшъна.
Още една малка победа срещу "Росен-о-натурологията" ;)
Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 16 дек 2014 22:38

Мерси Сашо,ма не му сипвай сол в раната на Росен :) ,точно този стана по негов тертип ,всичко си му е оригинално,просто реставрацията се получи добре,не всеки часовник дава,има си и доза късмет,че не забърсах първо логото :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от bukoev » 17 дек 2014 16:05

Еееее пак ми събра очите с този Креатион,как ги лекуваш не е истина,продължавай да радваш аудиторията все така.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 30 дек 2014 20:21

Току що моята любима сестричка,ми принесе една тенджерка със зелеви сармички.Не се стърпях и турих няколко в микровълновата,поръсих ги с лют пипер и си сипах една гроздана,за да мога по-мазничко да ви разкажа за тъй отдавна желаната от мен Восток - Дружба.Ха наздраве и да си изкарате чудесно празника утре. :b

Изображение

Та тази Дружба я купих в началото на месеца от Ebay от Латвия от един чистокръвен латвиец на има Олегс Лебедевс :D ,поне тъй се беше предствавил на цена...да го кажем колкото един Полет де лукс автомат и като се има предвид ,че механизъм и каса имам,се изръсих за един полуунищожен цифер бая кинти,но все пак на половин цена ,ако го купя в БГ. Разбира се от снимката не можеше да се разбере и колко и до каква степен е увреден цуфера и като цяло часовника и чак когато го получих истината излезе наяве.Виж те го.


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Касата няма да коментирам,тя не ме вълнува,но циферблата,както се разбра и в последствие,се оказа едно от най-мръсните говеда които съм чистил. Мръсно,ама скъпо и ща не ща трябваше да се пробвам да го облагородя.Не съм имал толкова силен тремор в ръцете колкото този път и като цяло ми отне часове,мръсотията беше едновременно и мазна и почти съм сигурен,че голяма част от нея беше от тютюнев дим,различавам го одма :wink: ,като смола става мамка му и се влачи. Разтваряш горният слой и попиваш и после пак и после пак само вижте колко клечки с памук отидоха,първо пет и после още пет и то двустранни. Като цяло цифера беше и жабонясал,зеленикава патина,по края беше тръгнал да се оголва,а там е много деликатно,защото покаже ли се веднъж ламарината отдолу,вече е уязвимо и пада като да разтриваш водна боичка,става рехаво и не може и да се ретушира.Там си позволих само обливане и галене и пак за малко да го изтърва,за щастие тази част влиза под корпуса и е невидима.Обръча с часовите йероглифи е от друг материал,по-здрав и с него имах по-малко проблеми,но и там треперих за позлатените букви ,които имат и черен кант,Въртрешната часъ около стрелките е подобна на външмният и той беше най-мръсен,имах чувството,че няма да спре да пуска мръсно. В един момент обаче се усетих и спрях,последният слой мръсотия,беше се впил в горното покритие и трябваше или да го сваля цялото,или да правя ретуш,сигурен съм,че можех да постигна и по добър краен резултат,но бях на острието на бъснача и понеже ми беше единствен,а не толкова ,че е скъп реших,поне за сега да замразя нещата,дай боже някой ден ,ако намеря още един,да се върна към пълен опит. Печатът е много як и ще издържи още интервенция.Интересното е и,че от обратната страна ,цифера е чист и не се виждат арабски цифри,както на някои които показвани тук.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Последва търсене на подходящи стрелки,защото оригиналните бяха продънени,а и минутната беше лошо изкривена.При свалянето минутната се скъса,защото беше станала едно цяло с минутното колело,много окислено.Касата я смених с идентична и то с много разочарование,защото от половин година пазя за случая една позлатена,направо прекрасна,но излезе ,че колкото и да са еднакви на пръв поглед,има разлики и механизмът не влиза напълно ,от там и ремонтоарът не може да влезе докрай.Циферблата на Дружба е по голям от тези на Восток ,Чайка и Кама с 0.45мм.и фактически циферблата опира вътре в жлеба,докато при Восток,опира машината и тази малка разлика обърква работата.Дори с моя млад приятел Буки пробвахме някви далавери,ма като не ще - не ще Може да се вземе малко на струг вътре и ще стане,но разбрах,че няма да е автентично,излиза ,че касите от тоя тип с байонетен капак ,са били само за Дружба и всички са бели,няма позлатени,поне аз не съм виждал такива.Капака е по-малък от този на Кама и Сатурн,което значи ,че са правени специално за Дружба,аз не се сещам за друга марка с такава каса. Жалко наистина,защото жълтата каса много добре "стопляше" циферблата.
Така,че смених касата,малко я полирах и смених и стъклото,задният капак беше добре,на оригиналният се въртеше без да зацикли.Намерих с късмет и добра коронка и в крайна сметка,резиултатът пак ме удовлетвори.Наистина голяма сладурана със страхотно ретро историческо значение,може би и за това в централната част на цифера е изобразен историческият музей в центъра на Пекин и разни летящи (предполагам) гълъби,които при мен станаха малко повече в един момент.
Не казах нищо за механизма,защото той излезе много читав,само почисти малко мостовете и сега го наблюдавам как работи,от 3махала 1960г. е и се надявам да е оригинален.Въобще часовникът си биеше на автентичност ,с тези телени патенти,окислени елементи.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


Накрая му турих и една ретро каишка и го снимах дори с личният автограф даден и от папа Мао.
Много труд и кинти,но не за нищо.Надявам се да ви хареса и Весела Нова Година!!!


Изображение

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 30 дек 2014 20:30

Браво! Отново прекрасна работа!

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”