Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
kapkan
Специалист
Reactions:
Мнения: 2479
Регистриран: 27 яну 2012 22:01
Местоположение: Правец

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от kapkan » 14 фев 2015 00:32

Да те ожали човек,пии си сам,ма като ти тропнат кашона с трабанта да не ривеш :D Пък и бира си подбрал по прилика :) табиетлия си ти icon_clap

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 фев 2015 03:30

Вече е неделя ,а събота срещу неделя,ми е ден да се гевезя и да си угаждам,да поровя що е станало през седмицата, да поснимам и после да погледам, а и мъ напъва да пиша блогове (естествено след десерта),отвътре ми иде да се разголвам,почти като ония с шлиферите :D Така и сега ,почти онлайн да споделя с вас неща което други редовно споделят "",я колетчета ,я съботни котлетчета,(за свински всички се ослушват)
Та към 23ч. рано - рано взех ,че огладнях и импровизирайки си спретнах бърза и питателна вечеря. Нищо особено - малко бейби картофки,задушени с чисто масло и копър,два кюфтака ,но от стандарта "Стара планина" на Сами ,щот соя ползвам само на сос,малко табаско за избистряне на погледа,малко остатък от печените чушки с чесън,зехтин и лимонов сок(бая кайсиева ми изсмукаха преди това) :b и разбира се едно добре охладено "Пиринско" За десерт си спретнах една палачинка - малко масло и за 40 сек. в микрото.после собствено производство конфитюр от дюля и естествено по това време (към 01ч.) един цейлонски чай,в любимата ми чаша.
Просто да заспи човек,да - ама не,бях решил и снимах да ви покажа новобранците от последните няколко дена.Може да ви е интересно,а може би и не,но сега ме е недомързяло. :wink:


Изображение

Изображение



Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Леко натежал,но все още в кондиция,пробвах пред камерата едно ново ЗИМ-че ,чиплак ново

Изображение

После щракнах две току що "произведени" Ракети(е и Корнавин) баси как си мязат ,особено цветово :lol:

Изображение

Изображение

После най-накрая турих един каиш на чудесното ЗИМ-че

Изображение

Снимах и "хиенски" прилапаната от Буки Ракета :)


Изображение

Изображение

Сложих и щракнах един дюшеш Спортивен


Изображение

Изображение

Изображение

и после се засилих да поровя из пакетчетата от последните няколко дни. Рядко вземам такия=ва неща,но понякога не мога да им устоя,не са от Сибир ,или югоисточна Укарайна,а най си е паче от централна БГ и от към севернма,но все пак още дава майка България :lol: нищо ,че е по-скъпо. Как беше - "Кефа цена......"
Някои от нещата ще преминат през бърлогата,цифери,стрелки,стъкла,но общо взето,една голяма част,ще са за собствено взиране и оглупяване.


Изображение

Изображение


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Само ще спомена ,че Корнавина ме изненада,не знаех ,че в ЗИМ са правили и Корнавин. Зарята е огромна като цялата Руска шир и наистина неустоима. Има и един Полет де лукс от ония с квадратче на раета в средата,ма Буки веднага го отмъкна да го оправя,че нещо се заяждаше.
Има и още май дреболии,както и една добра Родина,но за тях - след следващата вечеря :D
Разбира се ,не пропуснах и да понакупя малко каиши, от chasko.bg разбира се,много са добри :)

Изображение


Приятно гледане и се надявам да го приемете като забавление,за мене е удоволствие,макар,че доста труд ми струва. До скоро, като пак изкукуригам (имам предвид да реша да изхарча пенсията за 4-5 м. на пред) :mrgreen:

Опс.... това е специално за колегата Росен как стана в крайна сметка "замененият" от новодела Полет де лукс. Все по-добър ставам :)

Изображение
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от rosen_er » 22 фев 2015 10:04

Seikosha написа:
Опс.... това е специално за колегата Росен как стана в крайна сметка "замененият" от новодела Полет де лукс. Все по-добър ставам :)

Изображение
Не разбрах.Сложил си на мястото на "украинския" оригинален циферблат ли?Ако е това - приветствам,изглежда много по-автентично така.
Хубави часовници (а и бая) си показал icon_clap Да не изглеждам "мек" след споровете ни :mrgreen: и критика ще има.Секундната стрелка на Корнавин-а е от Луч Кварц(Електронно-механичен ,по-късният вариант с "късата" опашка). Всъщност целият комплект стрелки не е верен -би трябвало да са подобни на съседният часовник.
Seikosha написа:
Изображение

Изображение
И други дреболии има,но да не стане да изглеждам заядлив lol2
Историята със окомплектоването на стрелките не винаги е категорична.
viewtopic.php?f=56&t=1399&p=40947#p40947" onclick="window.open(this.href);return false;

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 фев 2015 15:45

Да караме по ред. "Украинският" не е развалян и съм нямал това намерение,мисля,че около 3-4 дни след конкурса ,биде продаден на един каубой ,а с парите купих 3бр. автентични :D
Каубоят така се израдва от него,че ми купи още три часовника lol2 Дори взехме да си пишем и да разменяме семейни снимки :) Както се казва ,вече е мой ,няма де да мърда :lol:
Този Полет е с циферблата който извадих от касата и на негово място сложих новодела,защото касата беше с по-пазарен вид. А старият цифер го почистих ,намерих му добра каса и сега е това което се вижда. :wink:

За Корнавина ще трябва да поспорим Ваше воайорско височество :D Както съм писал,часовникът е минт и едва ли някой ще има нужда да му сменя стрелките icon_crazy И както пак написах,часовникът е произведен в ЗиМ ,а те слагат точно такива стрелки. Воала:

Изображение

, а трябва да се има предвид,че моделът е типичен за експорт.

Всички неща които съм показал са в суров вид. Тези които остават за мен ,с едно изключение ,са в оригинален вид. Другите ,или ще дооправя,а някои ще останат и така,то каубоите не ги интересува нито механизмите ,нито автентичността,гледат външният вид,или както ми писа един холандец след като му изпатих саата ,че има малък дефект,пък той ми пише :" Хич не ми пука,аз работя точно два часа ,за да го купя." :D
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от rosen_er » 22 фев 2015 15:55

Четеш коментара ми през ред.Визирах(че и снимка цитирах) Ракета-Cornavin. :wink:

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 фев 2015 16:46

Тя не ме вълнува,смо ще и отрежа с нокторезачката пискюла отзад.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от rosen_er » 22 фев 2015 17:06

И останалите не са верни.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 фев 2015 17:52

Росене,не разбра ли ,че не ме е еня? Който купува да гледа :o ,на никого зорлян не му дърпам парите от ръцете. Показвам неща купени от други,без да съм ги пипал още и заради тях ли да нося вина? Разграничавай малко нещата, на такива саати никога не пиша в обявата "колекционерски" или "за колекция"
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от rosen_er » 22 фев 2015 18:05

Seikosha написа:Росене,не разбра ли ,че не ме е еня? Който купува да гледа :o ,на никого зорлян не му дърпам парите от ръцете. Показвам неща купени от други,без да съм ги пипал още и заради тях ли да нося вина? Разграничавай малко нещата, на такива саати никога не пиша в обявата "колекционерски" или "за колекция"
ОК.Не го казах с лошо чувство.Щом не те интересува- няма да досаждам повече n_thumbsup

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 фев 2015 19:41

Когато нещо ме интересува питам ,но и това рядко правя.Има си сайтове ,каталози и всякаква информация, не е нужно друг да ми върши работата. Ама и аз да седна да си губя времето да пиша и да качвам снимки три часа и не да видите ,ако има нещо хубаво,ами ще се взрете във върха на топлийката ,стига нещо да не е наред. От сега нататък само палачинки,намирайте им кусура на тях.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от rosen_er » 22 фев 2015 20:06

Писах защото беше адресирал нещо специално до мен.Аз лично приемам забележки ,особено ако съм "пропуснал" нещо.Например Пламен ми посочи ,че коронката на стоманения Полет от събота не е оригинална(така добре му седи,че не бих се усъмнил,още повече ,че досега не съм имал такъв).Не знам защо все лично ги приемаш нещата.Това е форум - пуснал ли си тема ,всеки може да пише в нея без да нарушава правилата на форума и добрия тон.Мисля,че нищо такова не съм извършил.Така мисля.Ако греша.......казвай.Не си прав ,че не съм оценил труда ти.Напротив- похвалих това ,което си ни показал.И часовникът с реставриран циферблат и новите придобивки.Но и като видя нещо дето не е.....казвам.Разбрах вече ,че това те дразни ....преставам.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 фев 2015 22:21

И друг път съм го казвал - "Едно е да мислиш разумно,а друго е да мислиш правилно" Росене,специалното за тебе беше за Полет де лукса,чиято трансформация ти така трагично изживя ,за мене обаче тя беше щастлива,защото се получи един много успешен финансов донор. Както ти писах и по-горе - Разграничавай нещата. Усещам неприязненото ти отношение към тези колеги които продават и ти идва да извикаш на висок глас :"Вън търговците от храма" :mrgreen: ,но мога да те уверя,че таквизи са повечето от колекционерите и хич не им идва на ума да се правят на монахини като някои хора.
На никого не съм забранил да пише в моята тема,точно обратното,постоянно съм поощрявал това. А се дразня точно ,защото не се разграничават нещата и ми се вменява някакъв калпазанлък,без да се прави разлика за какъв часовник става въпрос.
Някои от нещата ще преминат през бърлогата,цифери,стрелки,стъкла....
мислиш ли бе байно,че този шибан Корнавин има колекционерска стойност и трябва да се счупя за да го направя оригинален? Ми той беше в бяла скапана каса и без секундна стрелка,както го взех от Буки,а той сигурно от мангал-крал ,да не си мислиш ,че той не знае какво продава,а аз какво купувам,ми това е стока и то непретенциозна и някой ще и се зарадва така като продадох на един чилиец една Победа Самара мейд ин Россия дето я бях спретнал от едно парче скраб,когато още чиракувах тези неща и не мислех за стойността на нещата. И човека ми остави такъв коментар,че се почувствах като космонавт изстрелян в космоса. Както и руснака - емигрант от Лондон (всъщност роден там) който ми купи пък едната ми мъжка Звезда (по-лошата) защото помнел в детските си години,как дядо му ,носел такава на ръката си и събирал часовници произведени до 60г. И си я получи,напълно автентична по всички показатели,както я бях рекламирал. Коментарът беше като на чилиеца,само дето разликата ,че единият плати четири пъти повече за да бъде щастлив и доволен. Така ,че на сергията има за всекиму по нещо и ако имаш само за някого, то песенка изпета. И къде трябва да се отърве човек от неща дето не чинят нищо? или има в повече от един екземпляр? Ами там където хората за по платежоспособни. Може някои и да са кюфтета от страна на коронка или стрелка,ма като гледам мастити колеги каква сръбска скара са отворили в Ебея,мойто е плах опит да наруша правилата(кви правила :mrgreen: ) Така ,че Росене,преди да търчиш из краката ми и да ме хапеш по глезените,запомни,че аз работя за да се изхранвам,отделно е това което е за духа,там компромисите са малко. Още от самото начало бях заявил,че не съм колекционер,а просто имам часовници,може и да е нескромно,но все пак посъбрах доста повече от някои които се зоват с това прозвище. Каквото правя е в името на доброто и хубавото и за сега мисля,че се справям.
Така ,че когато покажа нещо на което държа и има стойност,когато е в завършен ,а не в суров вид както писах за по-горните неща,заповядай и коментирай,а така иначе работата бадева.
Развали ми се вечерта "Мамка му и прасе" ,вземам си отпуск.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 22 фев 2015 22:31

Мишо-ненужно се засягаш!
Корнавина не е с оригиналните си стрелки, може да е минт за теб, но няма как да си сигурен че не е претърпял интервенция преди да го купиш.
В основата си това е форум за любители на стари часовници, а не на търговци. По важно е да има вярно съдържание, отколкото начини за изкарване на пари за 3 или 300 часовника.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 22 фев 2015 23:43

Много съм засегнат и то заради начина пак да изляза аз лошият. ЗА КАКВО БЕ!!!!!!!! А в такива моменти ставам зъл,без да съм такъв.Не разбрахте ли ,че при мене с лошо не се получава. Вижте началото на темата и вижте до какво я докарахте,ама има господ,той си знае работата. Павлине,появяваш се изневиделица и вземаш страна. Ти сигурен ли си ,че пишеш за това което говорим? За кой Корнавин говориш и ти? За мене минт ,както съм писал по-горе е този правен в ЗиМ ,така ,че оправяй си кондиката,а колкото до това за търговците,не трябва да се обръщаш първо към мене и да ми разправяш какъв е форума ,аз на 98% закупени саати ,имам 2% продажба,не съм и длъжен да давам обяснения,има много по-стари търговци от мен,дори парадират с това,а аз дадох само примери,кое е ценно за мене и на кое не държа. Ами ти Zarini като продаваше по сайтовете и не само там ,къде беше ,във форума ли ? или на Марс,аз по това време не различавах минутна от часова стрелка lol2 А ,ако имаш друго за цел,по-добре като в оня лаф "Кажи си Иване" Анадън му?
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 23 фев 2015 04:54

Ставаше въпрос само за едни стрелки!
Всякакви личностни характеристики и неуважение се считат за нарушение на правилата, за което получаваш 1 седмица почивка от мен!

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”