Март 2015

Часовник на месец Март 2015г.

Анкетата свършва на 08 апр 2015 20:10

Seiko 5 7009-3040 - varban
0
Няма гласували
Poljot 2612 - omegaqq
1
9%
Ruhla alarm - varban
1
9%
Sputnik - bukoev
5
45%
Восток антимагнитные Амфибия - atanweb
1
9%
Ricoh Automatic 22 jewels, R251-465-04 - varban
0
Няма гласували
Vostok - fazana1
0
Няма гласували
Ruhla pocket - beria
0
Няма гласували
Pobeda - мераклия
3
27%
 
Общо гласове: 11

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Март 2015

Мнение от varban » 05 мар 2015 00:24

Така се случи, че тази пролет носих мартеници само един ден :) Вързаха ми ги както се полага, сутринта на 1 март, а след обяд на същия този 1 март видях щъркел. Исках да го снимам за доказателство, ама мойто рускинче каза, че това не е вярно, че щъркелът не е правилен, и въобще че е цяло безобразие толкова малко да се носят мартеници, и не ми даде нито да спра, нито пък пожела да го погледне. Така че минавам само с линк: http://bnr.bg/blagoevgrad/post/100527736" onclick="window.open(this.href);return false;
И аз горе-долу там го видях, в село Рибник, малко по на север от Рупите.
Като се връщахме на 3 март, видях още един, и пак без доказателство :)

А днес направих, каквото се полага, и то с нов часовник. Придобит миналия месец, ама като нещо със стрелки. А го поправих таман на 28 късно вечерта и зацъка в малките часове на 1 март.

Ето го и часовника, няма само за щъркели да приказвам:

Изображение

Seiko 5 7009-3040, брат-близнак на Женя, ама с черен цифер, а не със светлосив. Той също ще е без прякор, щото няма да е мой - ще го глася за синковеца.

Тук е на фона на елхата, която поливам. Посадих я доста по-рано от обикновеното - като правило я държим до след средата на март, а сега вече тръгнаха нови иглички:

Изображение

Розата се е разлистила:


Изображение

Изображение

Изображение

Тези двете са на мое попечителство, и с това ми се изчерпват градинарските задължения :)

Другите дървета са напъпили, ама засега се ослушват, и добре правят :)


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

ПС: Да не си помисли някой, че нямам оригинална верижка. Имам:


Изображение

ама обичам кюфтетата :-)

Вече сериозно - верижката на тия 3040 е живо тенеке, и ги нося или на каиш, или на меш Сейко, ама с милиметър по-тесен от лъговете.

ППС:

Изображение

ПППС: viewtopic.php?f=58&t=1794&p=41351#p41351" onclick="window.open(this.href);return false;
Последна промяна 2 на varban, променена общо 6 пъти

Потребителски аватар
beria
Специалист
Reactions:
Мнения: 596
Регистриран: 16 май 2013 12:57

Re: Март 2015

Мнение от beria » 05 мар 2015 09:59

Браво за снимките:)
Изображение

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1374
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Март 2015

Мнение от omegaqq » 08 мар 2015 23:36

Тоя месец показвам един полет звънец върнат от "вечните часовникарски полета".
Звучи интересно, но дали е така. Вижте състоянието на часовника в момента на закупуване.

Изображение
Изображение
Започвам с разглобяването. За мой късмет всички болтове се развиха без проблем. Следват снимки на разглобения часовник (мале щу чаркове имат тия будилници)
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Започва яко миене с WD-40. Може би не е най-добрия препарат за сваляне на ръжда ама друг нЕма :redface .
Изображение
Изображение
Свалянето на ръждата е завършило и започва оплакване с чист бензин.
Изображение
Изображение
Е не всички чаркове са годни да се монтират пак. Тия беа дали фира. Пружинките са новите щото от старите беше останал само спомена. Надявам се на снимката личат и парчетата от едната лиричка на инкаблока.
Изображение
Тука вече съм го събрал от страната на цифера.
Изображение
А тука направо съм го свършил.
Изображение
Нов джам нЕма и си караме със стария. Циферблата въобще не се и опитах да възстановявам. Тоя е най-добрия, който можах да изкопая от моите боклуци.
Изображение
Вместо заключение - не се занимавайте с подобни часовници, вероятността да станат е много малка. Целия процес ми отне повече от 6 часа и резултата е повече от спорен. Все пак часовникът работи задоволително, но струваше ли си е по-важният въпрос.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Ruhla Sumatic UMF 24-39

Мнение от varban » 09 мар 2015 01:25

И аз си задавам този въпрос, като гледам един друг будилник. Вижте го и вие:


Изображение


Това е след като го ремонтирах. Ама е безнадежден - ако се хвана да му реставрирам предния панел, ще утрепя не 6, а 66 часа, и пак нищо няма да стане. Затова и аз го оставям така, както е дошъл при мен:


Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Същият е като преди да го пипна, само дето работи. И сигурно това е важното :)

Подробната сапунка е в viewtopic.php?f=106&t=4368" onclick="window.open(this.href);return false;

Такива будилници има два чешита: https://ostalgieruhla.wordpress.com/ruh ... a-sumatic/" onclick="window.open(this.href);return false;

Sumatic с малка батерия, a Midimatic - с голяма. Ако речете да си вземате такъв, по-добре да е Sumatic - по-малко електролит има в батерията :-/ :-/ :-/

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Март 2015

Мнение от rosen_er » 09 мар 2015 09:19

Браво момчета.Много добра работа ,а и воля за възстановяване на тези часовници. icon_clap Обаче не объркахте ли темата :Конкурс "Часовник на месеца"?

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Март 2015

Мнение от varban » 09 мар 2015 09:25

А какво им е на будилниците?
Моят е купен в началото на февруари, ама не съм го пипнал преди 8 март - можеш да провериш в exif-ите на картинките. През март зацъка, значи е за март.

А ако имаш предвид това, че будилниците са олющени като царевичен кочан след роначка - следите на времето :D За сметка на това баш оргиналдъ :D

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3863
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Март 2015

Мнение от rosen_er » 09 мар 2015 09:40

Нищо им няма :) Но мисля,че постовете ви са по-подходящи и ще бъдат по-полезни в "Техническият раздел" -Ремонти, "направи си сам" и "как се прави".Пък пак си участвайте в Конкурса с едно ревю на часовника.

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Март 2015

Мнение от bukoev » 12 мар 2015 18:46

Здравейте,реших да участвам с един часовник който ми е голяма слабост имах каса и няколко разглобени механизма но нямах циферблат,и така преди няколко дена се сдобих с такъв благодарение на колегата Алфа извинявам се но не му знам името,и така получих циферблата радостта беше голяма но те първа започваше трудното беше надран и липсваха елементи по него
Изображение
но с много търпение желание и любов успях да реставрирам циферблата собственоръчно до колкото можах ето го и резултата.
Изображение
Другите пирипети през които минах бяха че имах само позлатени стрелки и се наложи да изпиля позлатата и да ги полирам получи се за моя радост,и накрая остана да изстрелям спутника в постоянна орбита около земята за носител използвах една стрелка и вече е там обикаля ха ха ха,ето го и крайния резултат надявам се че ще ви хареса поздрави на всички и успех.
Изображение

Изображение

Изображение

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3681
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Март 2015

Мнение от Seikosha » 12 мар 2015 21:12

Отлична работа младежо icon_clap Много бързо ме застигна и ще минеш покрай мен кат Порше край волска каруца :D Ма то си е така,друго си е младата кръв,кипи,кипи,а ние папардаците ни дай да се препичаме като стари котараци на слънце :) Иначе Алфата е Стефан,Стефчо,Стефко,кой как му каже,той не предиря. Те бяха два тези ръжди и аз бая се загледах в тях и ги виждах как ще станат,ма ма налегна няква апатия и ме домързя. Радвам се ,че се е получило добре и ще ти стискам палци,няма да участвам,че шансовете ти да нарастнат :mrgreen:
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Март 2015

Мнение от bukoev » 12 мар 2015 23:14

Благодаря ти Бат Мишо за оценката и за това че няма да участваш хи хи хи поздрави.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Март 2015

Мнение от varban » 13 мар 2015 01:43

Присъединявам се към Сейкоша-сан. Циферът е станал супер!
И това - март месец!
Колй знае за 12 април кво ще изкараш :-)

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Март 2015

Мнение от bukoev » 13 мар 2015 13:57

Благодаря ти Варбане,изненада наистина сам подготвил нещо хубаво,ще кажа само че е джобен.Успех на участниците. :lol:

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6193
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Март 2015

Мнение от atanweb » 14 мар 2015 18:44

Моето участие този месец е с Восток антимагнитные Амфибия.
Взех го като неработещ и вадещ се ремонтуар. Претърпя ремонт на няколко повреди и профилактика в която помага дори синчето ми. След измиване и полиране ще го представя само с една снимка която дава достатъчна представа за сегашното му състояние.

Изображение

Има нещо във Восток което ме подлудява и ме кара да ги харесвам много, а когато видя от любимите ми бели циферблати съм истински щастливец особено ако се озове в моята колекция където ще бъде обгрижен и съхранен.
Пожелавам на всички да имат нови попълниения в колекциите си от любимите марки и да участват с гордост в конкурса.
Изображение

bukoev
Специалист
Reactions:
Мнения: 567
Регистриран: 08 фев 2014 19:36

Re: Март 2015

Мнение от bukoev » 14 мар 2015 19:28

Страхотно Часовниче браво чувството е уникално като ги връщаш към живот пожелавам ти успех.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Март 2015

Мнение от varban » 16 мар 2015 19:05

atanweb> https://lh3.googleusercontent.com/-Y98t ... ribbet.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Брях! One shoot, one kill :)

На мен поне пет ще ми потрябват :)

atanweb> Претърпя ремонт на няколко повреди и профилактика в която помага дори синчето ми.

Такива да ги немаме! Я бързо да му направиш акаунт и да не си присвояваш плодове на детски труд - пускай го от негово име :)

Отговори

Върни се в “Конкурси, инициативи, срещи и съобщения”