Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Тук пишем за каквото се сетим
Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 23 мар 2015 05:22

Оооо баня,ооо кеф ,турската бааня голям кеф. :lol: Терминът маскарад конечно,би трябвало да се използва в друг контекст и може би за някой друг случай,там където има прикрити неща,нещо там зад маската разбийш ли,а тука нещата са "Право куме ,в очите" дали има нужда от

"провокация" като моята? е разбира се очен относително както ще разберем по-долу.

Общо взето ,реакциите след поста ми, бяха точно каквито и очаквах,в повечето случаи

и смешни и тъжни,в зависимост от гледната точка на оценяващият ситуацията като цяло.

Реакцията на новият член на групата ,също я бях предвидил,но исках да се убедя. За мене поредната

консерва,която ще сложа на личната ми лавица в килера (за жалост) и ще забравя за нея. Не

се научихте и няма никога да се научите май ,когато четете нещо,да се опитате да вникнете в

съдържанието,а не да гледате на повърхността,т.е. ,как е поднесено. Разбирам и ми е ясно ,че

на някои хора им е трудно,на едни ,заради лична неприязъм към моята скромна личност,а на други

заради естествената им интелектуална защита (разбирай такава интелектуална ,без излишества)

,НО скъпи мои съфорумци, от все по-"часовникарският" ,а не на любители на часовниците в общият

смисъл на думата форум ,който отива все по-надолу,колкото и да ми ги разправя админа ,че щяло да остане

нещо и след нас :o Ми нищо няма да остане след нас,всичко вече го има някъде и тука само е

повторено и го потретваме и само лапаме линкове и ,ако някой си мисли ,че форум значи банка данни,значи ,че се е захванал с нещо което не му е работата.А иначе, ако остане нещо все пак по- различно то това са хората

които са преебивавали тука,точно тези ,които направиха този форум и то със собствената си

индивидуалност,с времето и с трудът си,за която няма линкове,вярно ,че малко останаха от тях тука,то няма и как да е другояче. Точно те,или поне някои от тях,направиха нещо повече ,или по-различно от другите подобни форуми и вместо да се цени точно тази уникалност,сурогатното мислене надделява и уникалността отива на майната си,меко казано. И докато все още такива съкровища като Невен и Върбан,от които поне вторият е "собственост" на форума,имат безпрецедентната упоритост да радват с професионализма си и да крепят статуквото поне в една от областите и като цяло

нестандартните решения и търсения на Върбан наш които са истинска наслада дори и за мен,защото са

факт на търсещият разум,на не механичното възприемане на една механична концентрация,а

творческа задача в името на една цел,която както и при Невен също ,се превръща в изкуство. Това е предизвикателството пред ума,а не самодейност като

в селско читалище.Това е нещото допринасящо за движението напред,а не само лично съзерцаване в

собствената си личност,която да ъпдейтваш постоянно. А колкото до това - що е форум?(Връбчо един път за малко да се

изпусне) ,явно повечето народ не е на ясно с неговият смисъл като цяло,или по-скоро наследен

такъв. Едно,че форум идва от римското форумус и означава център,но забележете,конкретно

географският център на Рим,а там ,наследниците на гръцката демокрация,останала в историята

като в най-чист вид,без значение на раса,пол и положение ,са можели да се изскажат,да

говорят на всеуслошание на всеки ,за всеки и за всичко,без да се страхуват от последствия и

забележете,никой не се е и сещал да налага такива,просто тези неща са се носили вътре в

човека и никой не си е помислял ,че може да бъде порицан за това което си мисли и ерго,за

това което говори.Как са се изразявали ли? Можете да бъдете сигурни ,че са се изразявали

доста по-разнообразно от тук присъстващите. Всеки е избирал какъв език да използва и в тези времена се

ражда разбира се и реториката и там Цицерон(един от многото) е започнал своите речи и превърнал се в ярък

представител на една наука,която ,ако погледнем днес,е най-мощното оръжие за този който го

владее.И Гьобелс го владееше,както и наследниците му днес по маниер,а Ницше го обясняваше що става тъй. Разбира се реториката трябва да се

потребява от хора които я умеят и разбират сама по себе си като средство,а не да бъде самоцелна,във всички

положения,тя трябва да носи резултат за практикуващият я,за предпочитание - положителен.

Липсата на разбиране по тоя въпрос,не оправдава невежеството,но и не определя непременно виновност,

това са неща като парите и таланта - или ги имаш,или не!
Разбира се и от само себе си ,че нямам и намерение да влизам в спор с хора ,за които,други форуми(най-малко два) са някакъв пример,ми да си стоят логнати там,във висините,кво правят тук сред низшите парии,или по-добре да си цар на село,отколкото втори в Рим ,си е добра приказка,удобна.

Та понеже тръгна работата да се приказваме пак заради един новак и всички настръхнали наскочихте да защитавате нещастният човечец от злият и проклет провокатор,ще кажа ,че е точно така както си и го представях и както си го бях замислил. Всеки си има стил,а моят е да провокирам,това ,че някой го тълкува като обида,или необоснована тендециозност със зла умисъл,е само факт,че не е дорасъл не само да има чувство за хунмор,ами въобще да не му е ясно какво се крие зад тази дума. Като цяло тази скъпоценност,почти отсъства във форума,а и не знам как би се настанила тъдява,почвата е мноооого ,мноооого суха, чак биля.
Колкото на засегналият се от поста ми нов колега,ще му кажа простичко,че му направих един тест и за съжаление за мене той не го издържа,но тъй като има вече очакваните овации и аплодисменти,не виждам нищо трагично от това, поредният аптекар да си мисли ,че е открил ,че земята се върти. Ми да,откриват се таквизи работи,само ,че те стават в лабораториите,а не в аптеките,в аптеките изпълняват само рецепти,а мозъчният тръст остава някъде другаде. Всеки си избира къде да бъде и такива нацупени физиономии,защото видите ли ,някой не споделя гениалното разфасоване на един часовник с последващо баняне и мазане като по устав,не пречом ,както обичам да казвам. Има и една последна подробност ,която,ако махнем моето злобонощие,има чист технически характер,който е важен за точно това за което много хора говорят здесь ,а именно,че такива похвални самоинициативи,трябва да си имат тема,която е неангажираща като цяло,тука не искам да кажа ,че Лиани има претенции за друго,но се получава така ,че в техническият раздел, в темата "механизми" се публикува ревю,или както там и да го наречем, със заглавие" Ремонт,или профилактика на механизъм Янтар" Видя се прилежната работа и чудесните снимки на новият колега,но се видя и препоръките на Невен,а и небезоснователните "критики" ,или съображения на Върбан,те просто ме изпревариха мене,но както на много пъти сме се разправяли тука за "чистотата" на форума,трябва следователно според мене,тази тема на колегата, да се пренесе,или преименува като някаква лична, а не да я четат както си говорим, външни хора и да се питат ,кое в крайна сметка е правилното. Ако трябва нещата да се избистрят и единното мнение да се публикува в информационният раздел като "Ремонт и профилактика на настолен часовник Янтар" и той при други подобни и както с казва,следващи подобни ревюта при него,нещо като база данни. Иначе самата тема "механизми" е изключително полезна според мене,дори смятам да се включа с два такива механизма за помощ,но нека да бъде чисто техническа,а не демонстративна, в смисъла както са "личните колекции" ,или шеговитото и гордо (да се чете само от един-двама души) "Скивай ма мамо кви ги върша"
Накрая на новият колега ,който така,или иначе няма да ми отговори и за това съм куражлия,ще му кажа така: Ако продължиш байно с мераците си,ама сериозно,много скоро аптеката ти,няма начин да не заприлича на бърлога, а колкото до клечката за зъби,ще ти кажа ,че много скоро,ще разбереш,че тя е изключително полезна в нашето хоби,както и едно малко десетина санта менгеменце. Ам то всичко с времето си,мене например никой не ме е съветвал и за туй главата ми е цялата в цицини,ма щом боли,значи я има.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 23 мар 2015 07:34

Мишо, в темата си може да пишеш каквото си искаш за твоето битие и теб самият!
Моля не коментирай моите действия и постъпки, казани думи, също така тези на друг модератор или член на форума или самият форум. Никой никого не задължава да влиза тук.
Ако не се съобразиш с това - ще го сметна за грубо нарушение на добрия тон и ще се разделим за дълго!

storyteller
Moderator
Reactions:
Мнения: 845
Регистриран: 12 яну 2012 13:36

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от storyteller » 23 мар 2015 09:42

По този повод - един стар виц.

Вървят трима самураи в центъра на София - или хайде в чест на Павлин и Сейкоша да бъде в центъра на Варна. Среща ги някакъв варненчанин, гледа, цъка и накрая пита - абе вие какви сте бе, момчета?
- Как какви сме, не виждаш ли, ние сме седемте самурая.
- Ами защо сте само трима?
- Е, то в България можеш ли да намериш читави хора, ако ти потрябват за нещо?

Това е положението, като сме трима и половина, сме си свикнали вече с характера. Но може би наистина трябва да даваме на новите хора малко време, за да ни посвикнат и те. Иначе просто няма да има нови хора.

Pavlin
Site Admin
Reactions:
Мнения: 4809
Регистриран: 03 яну 2012 18:46
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Pavlin » 23 мар 2015 11:09

Стори, няма да се женим, за да си свикваме. Иска се само гостоприемство! Не сме и казарма, със стари и млади- всички сме еднакви. Това е моето мнение.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от miroman » 23 мар 2015 12:28

Тъй като няма таг "офтопик", ще пиша и така.
На едно обучение по комуникация ни преподаваха как да общуваме с подчинени, началници, непознати, и т.н. Там ни препоръчаха, когато обучаваме някого, и следва да даваме оценка за неговата работа, да ползваме метода "одобрение-забележка-поощрение" (или накратко "сандвич-модел" :) ). Смисълът е да не почваме направо с рогата, а да предразположим другия, че не сме злонамерени и оценяваме неговия труд.
Например ако някой иска да напише нещо за някой показан ремонт, най-добре е да звучи така:
"Справил си се отлично с това и това (няма как да не е направил поне нещо добро :)). Виж, това и това си го объркал, защото се прави така и така. Но ако поправиш грешките, ще се получи това и това и резултатът ще е значително по-добър"
Така може и доста по-големи грешка де си посочат, просто ще се приемат по-леко от обучаемия.

Доста още неща има в комуникацията, но мисля, че към новите членове следва да се отнасяме доста по-внимателно.
Иначе просто няма да има нови хора.
+1

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Liani » 23 мар 2015 17:22

Seikosha, точно ти започна да пишеш на "Вие", казвам го защото ме обвиниха, че пиша по-този начин.
Сега аз ще ти отговоря на "Ти".
Дали ще ме поставиш на рафта в килера или в мазето си, твой избор.
Изобщо не се засягам от обидите и държанието ти, стил с бутоните напред.
Подобни посрещачи има във всеки форум и не съм си и помислял, че тук ще липсват.
Както казах и в другата тема, нямам претенции за абсолютно нищо!
Нито съм целял похвали, нито някаква защита, а само да постна нещо в полза на форума.
Но ти се държиш, все едно форума е твой и някой ти нарушава личното пространство.
Донякъде си прав и те разбирам. Кой съм аз, някакъв си новак да си позволява да пише в раздела за Механизми, там където пише Върбан...
Трябва да се примириш с това, че е възможно да се появи някой нов, който ще знае повече от теб за часовниците. Разбира се, че аз не съм този човек!!! Но въпроса е, не дали, а кога ще видим подобен екземпляр.
Тук ще кажа и за снимките. Те изобщо не са кой знае колко качествени. Аз съм любител на фотографията и имам възможността да направя далеч по-качествени кадри, както и бях замислил да е за следващия механизъм 16хх, предложен от теб, с фотографско осветление и разните му други подробности. Нещо което щеше да радва окото поне.
Преди да пусна темата за Маяка, попитах дали може да я пусна и ми отговориха с да! Затова си позволих да го направя!
Аз не съм те обидил с нищо и никога не бих го направил.
Сега ти се извинявам ако съм те засегнал с нещо!
Надявам се тази драма да приключи вече.
От тук нататък, ще задавам само въпроси с които не знам как да се справя и няма да пускам теми за "Къпане и поливане с масло".
Надявам се да не те дразня повече теб и още някой друг член на форума.
Желая ти успех!
Поздрави!
Илиан

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Liani » 23 мар 2015 17:31

Забравих да напиша...
Нека модераторите изтрият всички мои теми в раздел Механизми!
Благодаря!

Потребителски аватар
omegaqq
Moderator
Reactions:
Мнения: 1389
Регистриран: 04 яну 2012 22:27

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от omegaqq » 23 мар 2015 17:37

Liani написа:Забравих да напиша...
Нека модераторите изтрият всички мои теми в раздел Механизми!
Благодаря!
Не виждам причина да се трият мнения. Във форума няма такава практика.

Seikosha
Специалист
Reactions:
Мнения: 3686
Регистриран: 11 фев 2013 21:37
Местоположение: Варна

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Seikosha » 23 мар 2015 20:01

Съгласявам се напълно с гледната точка на по-горните коментари и си прибирам за сега кротко рогата обратно :mrgreen: Реално погледнато обаче и ако се погледнат постовете ми и в другите две теми , по-точно за Победата,ще се види че моите адмирации, потупвания по рамото и доброжелателни съвети за новият колега,са повече от колкото на всеки друг. Но ,ако изразиш и несъгласие дори и само в едно нещо ,ти налитат веднага като на мърша. Че ми е чепат характера ,няма две мнения,не обичам много зализаните неща и предпочитам още от началото да съм наясно какъв човек имам насреща си ,а при комуникирането чрез интернет ,не е най - лесният начин.Повечето хора обаче при определена провокация,лесно издават същността си. Това си е за лично ползване,ако човекът ми допадне като близък до моят манталитет ,ще общувам с него,ако не, да си пише, да си живее и да си намира сродни души,стига да ми пази мазолите :D
Първоначалното ми издразване дойде,след като Въбан наш му опъна леко ушите та да слезе на земята,а пък аз после му опънах неговите :lol: като един вид защитих новака, ма ние с Връбчо сме изяли една торба сол вече и си имаме такива закачки на тема вманячване. Помня още първите му постове,написани с неговият незаменим изчанчен стил и как го ръфнах лекичко за "добър ден" и он кат един интелигентен чиляк,прозря нещата,смени тактиката,намали малко преградният огън и в последствие ,превръщайки се в един от стълбовете на форума, си върна стила напълно и сега никой не може да си представи форума ,без неговият стил на исказ, защото стана разбираем,запазена марка на ачик. А стана така че новият колега поде моят тон и възропта с/у направената критика,а тя си е съвсем на място,само този човек дето не познаваше стилът на Връбчо,а и него самият като човек. Тука има и нещо важно,за което писах и по-горе, вярно е че целта е постигната,което е най-важно,както беше подчертано на няколко пъти,но сама по себе си ,така отворената тема за профилактиката на един часовник, крие опасност да остане така като един вид ръководство в архива на форума. Точно това може да се случи,ако нямаше противни мнения и забележки. Това което Лиани споменава,че като не е споменал за нещо ,или не го е бил снимал ,не значело ,че не го е направил, не променя нищо,как би могъл външен и незапознат човек да знае за това? За това и писах,че темата трябва някак да се идентифицира по друг начин,например щеше съвсем друго да е ,ако беше озаглавена "Моят начин на ремонт на часовник Маяк" това вече е друго говорене,но така "Разглобяване и сглобяване на Маяк" звучи като постулат и ако няма други мнения,остава като такъв,а авторът се дразни от това,че има и забележки, макар да казва,че приема градивна критика и съответно човек трябва да си изкълчи езика да му докаже ,че греши тук или там. Това е тема за механизми и това е основна тема,има голямо значение и всяка двусмислица е вредна и сега ,ако реши някой да ремонтира такъв механизъм,ще го търси и намери в темата,ще чете ревюта,после пък уточнения,други мнения и т.н. и ще трябва да събира две и двеста за да си свърши работата. Разбира се ,че е похвален стремежът ,но нека такива самодейни изпълнения с учебна цел,да са в съответно подходяща тема и аз съм правил такива опити ,но съм писал тук, в тая тема, нека да бъде така ,за да има чистота,нали за това постоянно говориме.
И за да завърша, още няколко думи.Това,че съм под постоянната угроза да бъда баннат,вече свикнах,дори взех да колекционирам такива :lol: но има неща които наистина трябва да се изяснят и смятам това да стане в най-скоро време,защото наистина така не може да продължава.

П.П. Този пост е написан преди последните три по-горе и началото му се отнася до постовете на Миро и Стори.
"Човекът откри времето,Сейко го усъвършенства" " 浪人 "

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 23 мар 2015 20:21

Еее, щом Сейкоша-сан почна дълги обяснения, на мен остана само да дам линк.
Ето го: viewtopic.php?f=98&t=1238&start=20#p13023" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от atanweb » 23 мар 2015 20:28

Може още много да си пишем, но всеки го вижда по различен начин.
Например аз след като прочетох последното написано от теб Мишо, се съгласих, но се и обърках какво трябва да направя сега ако една тема трябва да се казва "Моят начин на ремонт ..."
Дано опитът ми да обясня е успешен.
През цялото време и аз и много други тук в форума споделяме резултатите от някаква извърена от нас работа.
Ето извадих няколко теми от моите които сега се чудя дали да ги преименувам и сливам в обща моя където никога няма да бъдат намерени ако се наложи или да ги оставя така, пък човек когато чете ще е наясно, че това не е заводска инструкция.
примери:
viewtopic.php?f=104&t=3107" onclick="window.open(this.href);return false; - Освежаване на маркерите на безел.
viewtopic.php?f=104&t=791" onclick="window.open(this.href);return false; - Реставрация на Амфибия.
viewtopic.php?f=104&t=2933" onclick="window.open(this.href);return false; - Zenith Defy 300m - реставрация.
viewtopic.php?f=104&t=2650" onclick="window.open(this.href);return false; - Профилактика на будилник. Първи стъпки.
Сега вътре се вижда, че това не са процедури които съм правил хиляди пъти за да ги нарека норми или догми.
Когато някой се интересува сам ще прецени дали резултатът му харесва или не. Ако му харесва ще направи същото или ще го подобри с чипка старание и въображение от него.
Ако пък съм се притеснявал да не показвам за да не бъда обвинен както сега е обвинен Илиан нямаше да има подобни теми не само от мен но и от други. Тогава с какво ще бъде различен и богат форума.
Мишо точно ти имаш най-много такива постижения които си снимал и показвал, мислиш ли, че има някакво значение дали в началото на темата си писал "Това е моят начин за .."
Аз мисля, че това се подразбира от това, че ние пишем във форум в който всеки може да пише както прецени за дадения момент. Сега човек е един утре друг, както сега аз се срамувам от някой от моите украински постижения които обаче съм правил и показвал с голяма любов.
Всеки извървява своя път в развитието.
Дайте шанс и бъдете толерантни.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 23 мар 2015 20:40

Продължавам с линкове и малко коментар:

Сейкоша-сан> Първоначалното ми издразване дойде,след като Въбан наш му опъна леко ушите та да слезе на земята,

viewtopic.php?f=106&t=4446#p41982" onclick="window.open(this.href);return false;

Сейкоша-сан> а пък аз после му опънах неговите :lol: като един вид защитих новака,

viewtopic.php?f=106&t=4446#p41994" onclick="window.open(this.href);return false;

Summary: Причината за искрите съм аз, и по-точно моя постинг от първия линк. След това реакционната среда мина в автокаталитичен режим.
Е, какво да правя? Да обяснявам, защо написах оня постинг от първия линк?
Аз вече обясних. Мога да добавя, че нас ни четат не само българи, ами и хора, които не знаят български и гледат преди всичко картинките.

ПС: пак обърках копчетата :-)
Този пост трябваше да е с горния в един.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 23 мар 2015 20:49

Сашо, аз вече обясних моята реакция. Ако не бях слагал първо анкерна вилка, че после останалото, нямаше така да реагирам. Мързи ме да търся, но темата за реда на сглобяеване се чепка още отпреди година и половина, когато довлякъх линка от сайта на италианеца със 7009. Е, тогава аз без малко да прецакам чужд часовник. А след това утрепах един Луч 1801.К1 точно така.

Потребителски аватар
Liani
Специалист
Reactions:
Мнения: 627
Регистриран: 01 мар 2015 23:39

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от Liani » 23 мар 2015 21:25

varban написа:Сашо, аз вече обясних моята реакция. Ако не бях слагал първо анкерна вилка, че после останалото, нямаше така да реагирам. Мързи ме да търся, но темата за реда на сглобяеване се чепка още отпреди година и половина, когато довлякъх линка от сайта на италианеца със 7009. Е, тогава аз без малко да прецакам чужд часовник. А след това утрепах един Луч 1801.К1 точно така.
Върбан, има ли значение толкова реда на сглобяване, след като часовника работи? Три часовника съм "ремонтирал" до момента и не съм загубил нито един чарк. Двата не работеха, единия избързваше. Вярно, двата са като градския часовник, но все се започва от нещо. Та не виждам да съм направил толкова голяма беля. Основната ми идея бяха снимките и както ти спомена, само снимки са достатъчни, дори без думи. Може би си много в час с механиката, но аз не съм и съм търсил подобни снимки за да се ориентирам коя част, къде се монтира и как точно стои и не винаги съм успявал да намеря това което ми трябва. В крайна сметка това са били часовници които са захвърлени. И да бях развалил нещо, нямаше да е фатално. Нали затова е форума, да се учим и да си помагаме.

Извинявам се на Seikosha, че му пиша в темата.

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Страницата на Seikosha/Page Seikosha/

Мнение от varban » 23 мар 2015 22:14

А, за последното няма какво да се извиняваш, някъде трябва да е казано, в самото начало на тази тема.

Ти не ми се връзвай, а точи отвертките за Чайката :-)

Отговори

Върни се в “Всичко останало ----- Off Topic Discussions”