Променено име - "Нови попадения"

Има какво да се види
Потребителски аватар
atanweb
Moderator
Reactions:
Мнения: 6223
Регистриран: 20 яну 2012 22:02
Местоположение: гр. Кюстендил/NRW

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от atanweb » 06 ное 2015 19:18

Зеленият и пясъчнобежовият са страхотни. Знам и другите модели от предните години и мисля, че този е една идея по-красив от другите.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 10 ное 2015 23:25

Посъбрах пак две-три пратчици:

Изображение

Още една отлична Ракета (май вече ми е трета от този модел):

Изображение Изображение

И другите - интересен и сравнително рядък Лъч с футболисти:

Изображение

Един Польот с хронографски механизъм, но без хронограф :lol:

Изображение

Три автоматични 23-камъкови Польота. Мисля, че зад захабените стъкла се крият хубави циферблати. Имам намерение да снимам и профилактика на този механизъм, ще ги видим

Изображение Изображение Изображение

Приличен Урал, балансът мърда, но върви трудно, особено с лицето надолу...

Изображение Изображение

Интересна Амфибия:

Изображение Изображение

И още по-интересните части.
Най-съм доволен от тези два каменни циферблата, особено от зеления, досега нямах такъв. А две от Ракетите ми са с пукнат циферблат, затова взех тези двата, да си ги оправя. Като съм готов (ако имам време да покажа и профилактиката на механизма), ще ви я покажа зелената :)

Изображение Изображение

Един оригинален заден капак за последната Ракета Амфибия, че временно и бях монтирал капак от кварцова. Е, вече си е окомплектована :lol:

Изображение Изображение Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 14 ное 2015 18:14

Да покажа днешните и някои предишни попълнения:

Изображение

Повечето са в "сурово състояние", има доста работа, направо ме втриса, като погледна купчината, която ме чака...

Два Командирски, десният си е хубав ЗАКАЗ, ама левият е някаква фантазия :lol:

Изображение

Тук съм забравил, че Лъчът с футболисти вече съм го показвал. Нищо, два Лъча, кварцовият е доста рядък модел, за пръв път виждам такъв:

Изображение

Два прилични Востока:

Изображение

Две по-редки Амфибии:

Изображение

Две Победи с червено 12, от двете ще се прави сигурно една:

Изображение

Два почти еднакви Польота (единият е от форума). Почти, защото освен малките разлики в стрелките, голямата разлика е в механизмите - десният е с по-редкия ранен механизъм:

Изображение Изображение

И накрая три Ракетки. Двете 2209 дойдоха като циферблати. Зелената каменна замести една червена с пукнат циферблат. А червената квадратна я сложих в тази каса, защото в момента нямам свободна. По-късно ще реша коя от квадратните ще "жертвам", за да стане комплектна.

Изображение Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 14 ное 2015 18:26

Няма фантазия - двата "Заказа" са оригинално окомплектовани (машините не знам какви са,обаче).Десният е по-ранна версия.Левият го има в "черна" и "синя" версия на циферблата.Има и цивилна версия почти със същия вид,само стрелките са друг комплект.

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 19 ное 2015 21:31

Днес дойде един отличен Польот от аукциона, предназначен да приюти редкия ранен 17-камъков механизъм.
Щом Росен казва, че касата трябва да е такава, постарах се:

Изображение Изображение

Поздрави, Миро.
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от varban » 20 ное 2015 01:03

miroman написа: ... два Лъча, кварцовият е доста рядък модел, за пръв път виждам такъв:

Изображение
Машината без микрорегулатор ли е?

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 20 ное 2015 10:51

varban написа:
miroman написа: ... два Лъча, кварцовият е доста рядък модел, за пръв път виждам такъв:

Изображение
Машината без микрорегулатор ли е?
Не, съвсем нормална 3055 си е. Корпусът и циферблатът са редки...
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от varban » 20 ное 2015 11:35

Тук harris1969 е събрал част от вариантите на Луч 3055:
http://forum.watch.ru/showpost.php?p=28 ... tcount=249" onclick="window.open(this.href);return false;
Пише, че верижния Луч е последната модификация. Докога е правена, не знам.
Лошото на верижните е точно веригата: хромиран пиринч. Ако е нова, става за гледане. Ако е стара, и за гледане и за носене не става.

А най-редкия циферблат е и най-красив:

Изображение

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от stepona555 » 20 ное 2015 14:22

Понасъбрал човека, а аз само 3 до момента + 3 евентуални до края на седмицата ако не мине котка път.
В испанския форум коментираха скоро какво е туй чудо което продава твоя приятел Белия лъв в ебай.
Аз вчера последно купих този
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
varban
Moderator
Reactions:
Мнения: 4585
Регистриран: 26 май 2013 21:00
Местоположение: Казанлък
Контакти:

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от varban » 20 ное 2015 16:30

Е, ама той снимки има :)
А Сергей (White Lion) е шампион по ремонта на тези машини. Ще си позволя малка реклама:

http://forum.watch.ru/showpost.php?p=31 ... tcount=402" onclick="window.open(this.href);return false;

PS: На ебая никът му е whitelion-2: http://www.ebay.com/sch/whitelion-2/m.h ... pg=&_from=" onclick="window.open(this.href);return false;

Може да не е баш на място тук, ама Сергей прави задължителна и безусловна замяна на транзисторите и кварца. И гарантира не половин, а четвърт заводски допуск - кове ги в +/- половин секунда вместо в две :)

stepona555
Специалист
Reactions:
Мнения: 3039
Регистриран: 07 окт 2015 21:42
Местоположение: N36° 26' 08" , W5° 6' 29"

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от stepona555 » 28 ное 2015 15:45

varban написа:Тук harris1969 е събрал част от вариантите на Луч 3055:
http://forum.watch.ru/showpost.php?p=28 ... tcount=249" onclick="window.open(this.href);return false;
Пише, че верижния Луч е последната модификация. Докога е правена, не знам.
Лошото на верижните е точно веригата: хромиран пиринч. Ако е нова, става за гледане. Ако е стара, и за гледане и за носене не става.

А най-редкия циферблат е и най-красив:

Изображение
От горния линк май само последния ред снимки ми се губят , останалите се посъбраха :yahoo , ама сега зор кои за Казналък и кои за Марбея ще тръгнат :b
Изображение

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 03 яну 2016 15:40

Много зарязах темата. Ама то и какво ново да покажа - те повечето модели вече се повтарят. Събрах каквото имаше по масата и го наснимах, може някой да съм го показвал вече, не ми се ровеше да проверявам. Ето общата снимка:

Изображение

Първо за моята "колекция" - две кръгли и една квадратна Ракетки 2209 и една Дружба "флагове"

Изображение

Ето един доста рядък модел. Сглобих си го от два, от единия взех касата, а от другия по-важното - механизма от първите. Споменавал съм го и преди - има противоударно на анкерното колело, и циферблатът се закрепва с винтове отзад (като старите джобни). Получи се отлична бройка, също се отделя за колекцията.

Изображение Изображение

През почивните дни се занимавах с чоплене и промивка, и на три механизма им намерих каси и спретнах нелоши гилоширани Востоци. Даже още един чака...

Изображение

Ето малко Востоци:

Изображение

и Польоти (единият е от форума):

Изображение

и други:

Изображение

и още други. Не помня кой търсеше голям "Старт", на който на барабанното му колело да пишело "Старт" (че какво друго да пише :lol: ). Стрелките също са му точните, само това обезцветено петно на циферблата не е добре, но каквото имаше...

Изображение

Сега на малко по-друга тема - три Сейкота:

Изображение

Актус е в отлично работоспособно състояние. Кинетик ми го продадоха за работещ, но се оказа, че батерията му е свършила, вече е поръчана и след две-три седмици би трябвало и той да е работещ. Най-интересен е хронографът 6138. Дотук имах швейцарски, китайски и руски, но нямах японски. Не знам защо, но 6139 не ми допадаше, може би поради едичниния регистър. А Citizen Bullhead пук концептуално не ми харесват с тази коронка на 12 ч. За първи път ми изпадна 6138, и въпреки че беше с проблени, и въпреки че беше скъп, реших да го взема да попълня липсата. След доста чудене дали изобщо да го отварям, или направо да го прашам на майстор, се престраших. Въоръжен с фотоапарат (снимах всяка стъпка на разглобяването) и биволски нерви, го поразглобих (не изцяло), оправих някои щуротии от предишния "майстор" (ама наистина, как може да монтираш обратно двете втулки на хронографския модул !?!?!) и го докарах до положение "Почти работещ". Но понеже ме достраша да го разглобя изцяло, не можах да го промия добре, и затова върви с 200-220 градуа. Та като часовник си работи. Като хронограф - също, до 57-мата секунда, когато секундната стрелка с някаква шантава система трябва да зацепи и да превърти минутния регистър с една минутка. Е, там не се умерват нещо, и механизмът спира. Гледах умно 30 минути, не можах да се светна как става, и го оставих в това положение. И без това е планирано пътешествие до майстор, той ще го оправи :D . Иначе ето и снимки:

Изображение Изображение

Изображение Изображение

И накрая да си припомня какво е да ровиш в швейцарски механизъм :). Ами след руските, доста по-приятно и безпроблемно е, ако внимаваш. Ако не внимаваш, разглобяваш и сглобяваш пак, докато се научиш :). Накрая резултатът е отличен - под 10 сек, над 42 часа резерв.

Изображение Изображение

Има и една друга пратка, подготвена за Върбан, ама не ми се отваряше. Тя като пристигне при него, може той да покаже нещо :)

Поздрави, и за много години :b
Миро.
Изображение

ТЕН
Специалист
Reactions:
Мнения: 1271
Регистриран: 22 яну 2013 14:04
Местоположение: Бургас

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от ТЕН » 04 яну 2016 11:49

Сейко-вците ного арни----Бравос
Всю пшеницу за границу а Вам Дорогие колхозники приятное КИНО За въпроси на Л.С. или тел.0885334219

rosen_er
Специалист
Reactions:
Мнения: 3864
Регистриран: 19 яну 2012 19:20

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от rosen_er » 04 яну 2016 11:51

miroman написа:Много зарязах темата. Ама то и какво ново да покажа - те повечето модели вече се повтарят. Събрах каквото имаше по масата и го наснимах, може някой да съм го показвал вече, не ми се ровеше да проверявам. Ето общата снимка:

Изображение

Първо за моята "колекция" - две кръгли и една квадратна Ракетки 2209 и една Дружба "флагове"

Изображение

Ето един доста рядък модел. Сглобих си го от два, от единия взех касата, а от другия по-важното - механизма от първите. Споменавал съм го и преди - има противоударно на анкерното колело, и циферблатът се закрепва с винтове отзад (като старите джобни). Получи се отлична бройка, също се отделя за колекцията.

Изображение Изображение

През почивните дни се занимавах с чоплене и промивка, и на три механизма им намерих каси и спретнах нелоши гилоширани Востоци. Даже още един чака...

Изображение

Ето малко Востоци:

Изображение

и Польоти (единият е от форума):

Изображение

и други:

Изображение

и още други. Не помня кой търсеше голям "Старт", на който на барабанното му колело да пишело "Старт" (че какво друго да пише :lol: ). Стрелките също са му точните, само това обезцветено петно на циферблата не е добре, но каквото имаше...

Изображение

Сега на малко по-друга тема - три Сейкота:

Изображение

Актус е в отлично работоспособно състояние. Кинетик ми го продадоха за работещ, но се оказа, че батерията му е свършила, вече е поръчана и след две-три седмици би трябвало и той да е работещ. Най-интересен е хронографът 6138. Дотук имах швейцарски, китайски и руски, но нямах японски. Не знам защо, но 6139 не ми допадаше, може би поради едичниния регистър. А Citizen Bullhead пук концептуално не ми харесват с тази коронка на 12 ч. За първи път ми изпадна 6138, и въпреки че беше с проблени, и въпреки че беше скъп, реших да го взема да попълня липсата. След доста чудене дали изобщо да го отварям, или направо да го прашам на майстор, се престраших. Въоръжен с фотоапарат (снимах всяка стъпка на разглобяването) и биволски нерви, го поразглобих (не изцяло), оправих някои щуротии от предишния "майстор" (ама наистина, как може да монтираш обратно двете втулки на хронографския модул !?!?!) и го докарах до положение "Почти работещ". Но понеже ме достраша да го разглобя изцяло, не можах да го промия добре, и затова върви с 200-220 градуа. Та като часовник си работи. Като хронограф - също, до 57-мата секунда, когато секундната стрелка с някаква шантава система трябва да зацепи и да превърти минутния регистър с една минутка. Е, там не се умерват нещо, и механизмът спира. Гледах умно 30 минути, не можах да се светна как става, и го оставих в това положение. И без това е планирано пътешествие до майстор, той ще го оправи :D . Иначе ето и снимки:

Изображение Изображение

Изображение Изображение

И накрая да си припомня какво е да ровиш в швейцарски механизъм :). Ами след руските, доста по-приятно и безпроблемно е, ако внимаваш. Ако не внимаваш, разглобяваш и сглобяваш пак, докато се научиш :). Накрая резултатът е отличен - под 10 сек, над 42 часа резерв.

Изображение Изображение

Има и една друга пратка, подготвена за Върбан, ама не ми се отваряше. Тя като пристигне при него, може той да покаже нещо :)

Поздрави, и за много години :b
Миро.
Готини нещица n_thumbsup Ама много разхвърляна била тази маса,бре :mrgreen:

Потребителски аватар
miroman
Специалист
Reactions:
Мнения: 1036
Регистриран: 21 юни 2012 18:24

Re: Променено име - "Нови попадения"

Мнение от miroman » 04 яну 2016 20:50

rosen_er написа: Готини нещица n_thumbsup Ама много разхвърляна била тази маса,бре :mrgreen:
Ами ето как изглежда нормано масата. И това - в хола. Не ме питайте за разговорите с жената...

Изображение

Ако забелязвате в горния ляв ъгъл на снимката - там са хвърлени днешните попълнения. Всъщност всички днешни часовници са в много добро (да не кажа отлично) състояние. А така изглеждат подредени:

Изображение

Две Ракети, дясната е с компрометиран циферблат и ще бъде подменен

Изображение Изображение

Два интересни Востока

Изображение Изображение

Польот автомат и Кировски

Изображение Изображение

И накрая - големия Восток и малката квадратна Слава (с оригинално стъкло с лупичка)

Изображение Изображение

Обещано ми е, че всички са профилактирани, започвам да ги тествам какво значи точно "профиактирано" по руски :)

Поздрави, Миро.
Изображение

Отговори

Върни се в “Форумни колекции ----- User collections”